English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Subacuatic 1-2

Ferdinand W. Templeton je archeologem na Michiganské univerzitě. Jeho důležité objevy na exotických místech jako Egypt, Filipíny či Mexiko z něho udělaly hvězdu mezi širokou vrstvou obyvatel. Bohužel peněz se nedostává, aby šlo realizovat další vysněné a nebezpečné výpravy, bude zapotřebí bohatého sponzora. Jedna cesta zde existuje, oženit se s bohatou, krásnou a mocnou guvernérkou Alabamy, Mary Lou Kapowsky. Její otec ale o svatbě nechce ani slyšet, poté co byl při požádání o ruku třináctkrát odmítnut, slíbil Ferdinand v alkoholovém opojení jako svatební dar vylovit z mořských hlubin čtyři vzácné artefakty – masku boha Chichonitzá, drahokam Ebro, svatý svitek Ahamaramův a zlatou květinu Pitimina XIX.

 

Přes nepřekonatelnou fóbii z vody se Ferdinand vydává na svém člunu prozkoumat mořské hlubiny, nemá na výběr, jinak svatba nebude a on by se mohl rozloučit s dalším pátráním po bájných pokladech. Skokem do vody začíná samotná hra, pamatujte však, že pod vodou nevydržíte příliš dlouho, čas od času se musíte nad hladinou nadechnout, popřípadě sebrat zásoby nového kyslíku. Pozor si musíte dávat na chobotnice, medúzy, piraně a mořské řasy, které odčerpávají vaši energii. Druhý díl přináší v ději velký zvrat, po vylovení všech čtyř artefaktů Ferdinand zapomněl na všechny sliby dané Mary Lou, místo ní se zamiloval do osmiruké chobotnice, ta ale není na vážný vztah připravena, takže po drobném konfliktu opět skončí všechny artefakty na mořském dně, tentokráte na místě potopené španělské pirátské lodi Tatoo. O další dobrodružství nouze rozhodně nebude.

 

Subacuatic 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ubhres Productions, 2009
Autor:  Mojon Twins
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Subacuatic1.txt
Kazetová obálka:  Subacuatic1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Subacuatic1.rzx (140 KB)
Stažení hry:  Subacuatic1.zip (26 KB)

 

Subacuatic 2 - Reloaded

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ubhres Productions, 2009
Autor:  Mojon Twins
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Subacuatic2.txt
Kazetová obálka:  Subacuatic2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Subacuatic2.rzx (96 KB)
Stažení hry:  Subacuatic2.zip (28 KB)

 

Stažení celé série: Subacuatic1-2.zip (53 KB)
Publikováno: 20. 11. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 22. 10. 2015, 19:27:10
Zahrát si na potápěče ve hře Subacuatic bylo zajímavé, potěšila AY hudba, ale starší hra Titanic mě bavila více. Oba díly hry Subacuatic byly téměř stejné .
Vložil: RomanVloženo: 16. 12. 2010, 08:18:45
OT: COLOR DRAW majú, pokiaľ viem, na svedomí bratia Flaškovci (NOP) a v jednom klasickom atribúte 8x8 bodov môže byť 16 farieb.
Vložil: oldsoftVloženo: 16. 12. 2010, 02:38:03
JHCS je správně - Jan Hanousek Computer Software, Lázeňská 6, Praha 1, ale ten program, o kterém je řeč, nespočíval v tom, že by uměl 64 nebo kolik barev, nýbrž v tom, že uměl nacpat do jednoho atributu 8 barev na běžném Spectru neb Didaktiku. Autorem programu byl Tritol a jmenovalo se to Color Draw. Důkazní manuál zde: http://www.zdenekstary.info/ZXSpectrum/ColorDraw.rar
Programy Tools80, ZX602 a Poster Maker už jsou převedeny, problém je ten, že jediný emulátor, který umí zacházet s obrazy disků z D40/80 je jen a pouze RealSpec, který jest sice geniální, leč už se léta nevyvíjí a je lehce za dobou.
Maluály k Poster Makeru a k ZX 602 zde: http://www.zdenekstary.info/ZXSdokumentace.html
A v jednom ze ZX Magazínů kdysi vyšel můj článek, kterak donutit 24jehličkovou Epson tiskárnu, aby netiskla milimetr od levého kraje papíru a používala laskavě diakritiku: strana 29 zde: http://zxm.speccy.cz/zxm/1-96.pdf
Vložil: tomasVloženo: 15. 12. 2010, 18:49:58
k tem 64 barvam - firma JHCS (Jan Hanousek Computer Software, jestli si tu zkratku dobre pamatuju) ve sve dobe vydala program, ktery to podporoval, takze pri tvorbe programu/hry, stacilo k vlastnimu pocinu pripojit jejich kousek kodu a vysledna "vec" bezela s "hodne" barvami (uz nevim jestli 64 nebo 256). Timto se chci zeptat - byl byste nekdo ochoten prenest obsah disket Didaktik, ktere mam doma v supliku, do formatu pro emulator? Celkem asi 5 realne pouzitelnych kusu. Myslim ze by bylo zajimave spustit si po case ZX602, Tools80, Postermaker apod.
Vložil: PaveroVloženo: 03. 05. 2010, 21:38:37
Ano, podpora je jen v emulátorech, žádný reálný hardware zatím neexistuje.
Vložil: ArtVloženo: 02. 05. 2010, 23:25:34
Zajímavé, i když, pokud jsem to dobře pochopil, zatím žádné skutečné Spectrum s těmito barvami neexistuje. Hlavně je ale škoda, že tato hra je taková mdlá.
Vložil: PaveroVloženo: 02. 05. 2010, 11:33:59
A takhle to vypadá v praxi:

http://maps.speccy.cz/map.php?id=Subacuatic_2
Vložil: PaveroVloženo: 02. 05. 2010, 11:32:02
Jenom důležitá poznámka, tato hra v sobě obsahuje podporu pro ULA Plus, tedy zobrazení až 64 barev najednou. Vyzkoušet to lze v emulátoru Spin 0.7.

http://sites.google.com/site/ulaplus/home
Vložil: ArtVloženo: 30. 04. 2010, 12:11:56
Není to špatné, i když mi není jasné, proč je tato hra jen pro Spectrum 128K. Oba díly se mi podařilo dohrát bez mapy na první pokus. Škoda, že je všechno jen takové malé, "čtverečkované" a vyskytuje se tam pořád dokola jen několik málo typů nebezpečí (ryba jezdí vodorovně, chobotnice svisle, medúza se náhodně třepe kolem jednoho místa, rostlina se nehýbe), což se bohužel nezmění ani v pokračování.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist