English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Rick Dangerous 1-2

Dalším hrdinou, který se nesmazatelně zapsal do historie počítačových her, je Rick Dangerous. Žánr her, ve kterých tento hrdina vystupuje, by se dal označit jako akční plošinovka, která je ovšem doplněná o různé logické prvky, vše je navíc podpořeno skvělým vizuálním zpracováním. Když už jsem se zmínil o těch logických prvcích, mám tím na mysli, že hra je plná všemožných hlavolamů a hádanek, které tu jsou na vás nastraženy a bez jejichž vyřešení se nedostanete do dalších obrazovek. První díl je rozdělen do čtyř části. Začínáte v Jižní Americe, kde utíkáte před bandou hladových kanibalů. V Egyptě pak bojujete proti sektě fanatiků, která ukradla vzácný drahokam. V Evropě zachraňujete zajaté vojáky, kteří jsou drženi na zámku Schwarzedumpf. A nakonec musíte překazit plány jednoho šílence, který se chystá odpálit rakety přímo na Londýn.

 

Po skončení prvního dobrodružství a úspěšném útěku z raketové základy se na obzoru objevilo další nebezpečí v podobě obří kosmické lodi, která patří Barfianské civilizaci. Tato civilizace k nám není zrovna přátelsky nakloněna a její záměr je na první pohled jasný - zotročit všechny obyvatele naší planety. Jestli chce Rick zachránit planetu Zemi před úplnou zkázou, musí se dát ihned do práce. Čekají na něho následující úrovně: Hyde Park London, Caverns of Freezia, Forests of Vegetablia, Atomic Mud Mines a závěrečná konfrontace na barfianské velitelské stanici na jejich domovské planetě. Na rozdíl od prvního dílo zde přibylo velké množství mnohobarevné grafiky, hra je pestřejší a rozmanitější, což je zásluhou faktu, že jednotlivé díly se samostatně dohrávají, tím pádem je k dispozici více místa na další vylepšení.

 

Rick Dangerous 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Firebird Software, 1989
Autor:  CORE Design
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Rick1.txt
Kazetová obálka:  Rick1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Rick1.rzx (166 KB)
Stažení hry:  Rick1.zip (38 KB)

 

Rick Dangerous 2

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Micro Style, 1991
Autor:  CORE Design
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Rick2.txt
Kazetová obálka:  Rick2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Rick2.rzx (384 KB)
Stažení hry:  Rick2.zip (66 KB)

 

Stažení celé série: Rick1-2.zip (103 KB)
Publikováno: 4. 11. 2001 | Doplněno: 11. 7. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: BildoVloženo: 03. 04. 2020, 20:58:16
Mě 1ka na Didaktiku M nejela. Záviděl jsem kámošovi, který měl Gamu, a hrál ji. Pak jsem si sehnal 2ku.
Tu jsem dohrál. Samosebou že s nekoněčnými životy. Myslím si, že dohrát to bez nich snad ani není možný. Některé pasti nejdou předvídat.
Ale jedna z těch nej her, co jsem na Didaktiku hrál.
Vložil: jeffVloženo: 30. 03. 2020, 20:44:58
Dneska přes emulátor a quick save shot jsem dal dvojku. Čistej masochismus!!!! Vrchol všeho, že v poslední obrazovce, kde má být finální boj s tou letadlovou lodí, se mi loď vůbec neukázala, a jakmile jsem vystřelil, hra se sesypala. Oujé, kurva!
Vložil: tomasczVloženo: 06. 07. 2015, 23:00:54
Wow, to mi nejak uniklo, ze taky existuje dil s poradovym cislem "2 1/2" Takze predpokladam, ze existuje taky treti dil? (A treba i "33 1/3" ? )
@Bildo: Zde jsem nasel download, ale potrebuje to emulator. http://www.rickdangerous.co.uk/2andahalf.htm (Ten odkaz od Solitera mi vyhodil akorat nejakou priblblou anketu typu "Vyhraj smartfoun" a nic dal.)
Vložil: BildoVloženo: 06. 07. 2015, 22:21:27
sOl1t3r Dej to na nějakej normální úložný prostor. Třeba Ulozto. Prohlížeč blokuje tu Tvoji adresu, že tam je mallware ! ;)
Vložil: Solaris104Vloženo: 06. 07. 2015, 14:26:56
Zatím jsem si zahrál první Rick Dangerous a člověk to musí mít opravdu natrénované. Bez nekonečných životů bych to nedal a občas jsem se mrkl na video na kritické úseky. Kdybych neměl cheat, tak by mi ta hra vydržela sakra dlouho . Nejvíc se mi líbily levely z Jižní Ameriky a Egyptu.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 24. 02. 2011, 00:07:17
Pro příznivce Ricka Dangerouse je zde odkaz ke stažení obou Amiga verzí (1 a 2 díl) + málo známý bonusový 2.5-tý díl!
Je taktéž možné nastavit "training - poke" mód, takže by si měl zahrát opravdu každý a rovněž je možné ukládat pozice při hraní!

http://loadfiles.in/nxea9ln548zl/RD.3in1.COMPiLATiON.exe
(spustitelné ve Windows XP, není potřeba žádný Amiga emulátor, stačí pouze stáhnout "exe" soubor a spustit!)

Funkční kláves F12 slouží pro:
- vyvolání konfiguračního menu
- exitu do Windows (Quit)
- nahrání dalšího dílu (Reset)
- uložení / načtení pozice
Vložil: s0l1t3rVloženo: 03. 12. 2010, 03:40:24
Tady je "jakési" nepřímé pokračování Ricka Dangerouse s podtitulkem Laos Quest pro Windows:
http://www.uloz.to/6787885/rd-laos-quest-rar
Vložil: s0l1t3rVloženo: 02. 12. 2010, 00:24:30
Rick1 je pro mne velká "nedoceněná" kapitola, hra se mi moc líbila už tenkrát a stále se mi líbí (občas ji hraju jen tak)!
Vzpomínám jak jsem byl tenkrát "blbej" a nenapadla mne kombinace kláves pro střely a granáty a já takhle přicupital až k netopýrovi a bylo zle...
Taky je to jedna z prvních her co mne napadne, když se někde řekne slovo "spectrum"!
Z mého pohledu a to i přes tu obtížnost je Rick Dangerous naprosto úžasná dobrodružná hra! Podobné nadšení a zápal do hry jsem pak zažil až o pár let později u akčních "božáren" typu Another World či Flashback, ale to už jsem trošku někde jinde...

No, a tady se můžete mrknout jak vypadá druhý díl Ricka pro PC-DOS(BOX) v ega grafice:
http://www.uloz.to/6767018/rick-dangerous-2-ega-dos-rar
Vložil: tomasVloženo: 18. 10. 2010, 17:05:47
"Jednicka" je proste skvela, "dvojka" me nikdy moc nebavila.. V jednicce je ale jedno nepekny zakysovy misto, tusim ze v casti tykajici se Svycarska, kde je nutno preskocit ostny, ktery preskocit zkratka nejdou. Reseni je strelit (nebo bouchnout - uz nevim) do jednoho z kamenu a ostny zmizi. Trochu podraz na hrace, kdyz cela hra je jinak bez vetsi frustrace celkem pekne hratelna!
Vložil: mikeztVloženo: 17. 10. 2010, 14:51:21
Mne sa naopak tieto hry veľmi páčia. Jednotka ma drží pol roka a už som takmer pri konci. Len tá šikovnosť v prstoch chýba
Vložil: DangerousVloženo: 11. 06. 2009, 09:34:32
Jsou to muka i s ukladanim kdykoliv. Kdysi jsem to dohral i na Didaktiku M, ale bez nekonecnych zivotu to proste nema vyznam. Ale jinak super hra!
Vložil: BildoVloženo: 09. 06. 2009, 19:10:44
To mas pravdu, mohli nejak oznacit mista, kde se objevuji kuly a dalsi "traps". Ale me se stejne ta hra libila. Mohli rovnou udelat i nekonecne zivoty.Ja to hral samozrejme s nima.
Vložil: MontyMoleVloženo: 09. 06. 2009, 18:45:54
Tuhle hru jsem "hrál" až na Amize a po pár hodinách jsem ji smazal a už si ji nikdy nezahrál, je to frustrující pakárna. Hra, ve které musíte (MUSÍTE!) nejdřív zemřít, abyste se vůbec dostali dál, není hra, ale muka. Ostatní hry se také většinou musí hrát pořád od začátku, ale teoreticky se dají dohrát už na první pokus, Rick D. nevyžaduje aby byl hráč šikovný, ale aby si pamatoval kde naposledy zkapal.
Podívejte se na video:
http://www.youtube.com/watch?v=m02kIUVLWoE&fmt=18
Vložil: ArtVloženo: 09. 06. 2009, 10:13:13
Mně se oba díly dost líbí, ale je fakt, že u toho prvního chybí možnost začínat od další úrovně, když už jsem minulou aspoň jednou prošel. Ale každopádně jsou to povedené hry, i když je potřeba postupně se je učit za cenu neočekávané ztráty života, podobně jako některé textové hry, což spoustu lidí zklamalo. První díl jsem poprvé vyzkoušel na Amize, kde je samozřejmě krásně barevný a navíc se srandovními zvuky (kolem roku 2000 jsem objevil i verzi pro Linux, která je prakticky stejná), proto mě potěšilo, že i na Spectru vypadá velmi dobře. Pozadí jsou v obou dílech nakreslená tak kvalitně, jak to jen na Spectru jde, a jediná věc, která trochu kazí atmosféru, je to, že postavy přebírají i tmavé barvy pozadí, což hře ubírá na přehlednosti.
Vložil: dchVloženo: 12. 03. 2009, 11:22:56
Pre mňa osobne je Rick Dangerous 2 jedna z najkrajších hier pre Spectrum. Je síce pravda že som ju hrával s nekonečnými životmi, ale vedel som ju komplet celú naspamäť, takže som tie nekonečné životy ani nejak zvlášť nepotreboval. Boli len ako poistka
Inak kedysi bolo bežné že boli hry, ktoré človek musel poznať naspamäť, aby ich vedel prejsť. Postrehy proste nestačili.
Ja proste na túto hru nedám dopustiť. Perfektná farebná grafika, dobre naprogramované, a strašne dobre sa to hralo. Takto u mňa vyzerá perfektná 8bitová hra
Vložil: AIVloženo: 10. 03. 2009, 08:58:06
Jsem rád,že jste se Ricka zastali,nějak mi to nedá a pořád se k ní pořád vracím i když je to hrozně těžký. Pravdou je,že ani tehdy hru nehodnotily zahraniční časopisy zvlášť vysoko,cca 70% ... viz např.
http://www.worldofspectrum.org/showmag.cgi?mag=YourSinclair/Issue76/Pages/YourSinclair7600060.jpg
Znám ten pocit a chápu to,když se člověk naučí nazpaměť celou tu cestu a pak si to projde,ale tady mě to po celém tom trápení v 1.levelu tak unavilo a odradilo od dalšího hraní,že bude nějaký čas trvat,než se k tomu vrátím (jestli vůbec) Jsem totiž přesvědčen,že pokud člověk nechce trénovat s POKE,pak ho ta hra musí totálně štvát-než se dostanete do 3.levelu,trvá to věčnost a s pár životy,co vám zbyly,si to ani nenatrénujete...
Vložil: bildoVloženo: 09. 03. 2009, 20:57:40
Ja jsem Ricka 2 kdysi dohral na Didaktiku M a byl to jeden s nejkrasnejsich zazitku s hrani her(Hral jsem samozrejme s nekonecnym poctem zivotu). Ted jsem vyskousel remake a dal jsem si rovnou 3level (ty lesy). Byl jsem fakt dost prekvapenej obtiznosti !!! Ale kdyby byl cas, tak si to projdu cele.
Vložil: PaveroVloženo: 09. 03. 2009, 19:49:05
Také bych to neviděl tak tragicky. Řada Speccy her, byla postavena na tom, že hráč musel nejprve přesně zjistit, co na něho ve které fázi čeká, jinak neměl sebemenší šanci postoupit dál. Vysokou obtížností se tak kompenzovala poměrně krátká hrací doba. A právě paradoxně až s příchodem emulátorů a možnosti kdykoliv dát save tyhle "nehratelné" hry získaly na vyšší hratelnosti.
Vložil: uglydogVloženo: 09. 03. 2009, 16:27:52
Neřekl bych, že je to blbost, ale je fakt, že obtížnost je dost frustrující, obě hry jsou bez nekonečného počtu životu nedohratelné - a i tak je to o nervy. Dvojka je trochu lehčí, např. první level lze dohrát bez pouků. Nebýt té obtížnosti, mohlo to být o dost zábavnější...
Vložil: AIVloženo: 07. 03. 2009, 10:30:50
Dohrál jsem první level a musím upřímně říct, že je to fakt blbost Terén musíte znát dokonale jinak si ani neškrtnete, ta hra se prakticky nedá hrát pokud jste to kolo x-krát už neprošli, všude jsou nebezpečí o kterých nevíte a nemáte šanci uhodnout, kde zrovna něco poletí a kde vás co zabije Některý checkpointy jsou taky hodně daleko od sebe, takže je to mnohdy fakt o nervy Jinak dobrý nápad totálně zmršený

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist