English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Postman Pat 1-3

Velké kouzlo osmibitových počítačových her tkví v tom, že jejich autoři dokázali pořádně upustit uzdu své fantazie a vydat tituly, které překypovaly neotřelými a originálními nápady, které současné hry už asi stěží kdy nabídnou. Tato trilogie od firmy Alternative Software se svojí nápaditou myšlenkou je toho zdárným příkladem, neboť vám umožní nahlédnout pod pokličku práce listonoše. Konec konců proč ne, když už jsme tu v minulosti měli i taková povolání, jakým je kupříkladu popelář (Trashman 1-2).

 

A tak den co den, za mrazu i deště, autem nebo pěšmo, vyrážíte do ulic svého rajonu, abyste doručili denní poštu, čerstvý tisk, složenky a další poštovní zásilky. Práce vás velmi baví a spokojenost obyvatel městečka je u vás na prvním místě. Pro zpestření každodenní rutiny se neomezujete pouze na roznášku dopisů, pokud se naskytne příležitost, neváháte a nabídnete svým dlouholetým abonentům pomoc i jiného druhu, tu potřebují donést klíč na opravu zahradního čerpadla, onehdy vás prosí, zda byste se nemohli podívat po nějakém předmětu, který ztratili. Všichni, co jste toužili stát se pošťákem a dopadlo to jinak, máte nyní možnost si to vynahradit.

 

Postman Pat 1

Ze svého domku, jakožto každé ráno, vyráží pošťák Pat služebním vozem do zaměstnání. Na poště dostává první úkol, doručit balíček slečně Hubbardové. Po projetí několika uliček už stojí před jejím domem a vstupuje dovnitř. Slečna Hubbardová poděkuje a už se na Pata obrací s další prosbou, jestli by jí nemohl vyzvednou recept od doktora Gilbertsona. Pat souhlasí a vydává se na další štaci. V takovém duchu se nese celá hra, obyvatelé městečka potřebují nejednu výpomoc, leckdy sice zadané úkoly přesahují běžnou pracovní činnost pošťáka, ale o to je hraní zajímavější, na chvíli se například stanete i pasákem ovcí. Samozřejmě si do sytosti užijete i klasické roznášky (v tomto případě spíše rozvážky) dopisů.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Alternative Software, 1988
Autor:  Enigma Variations
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash
Původní manuál:  Postmanpat1.txt
Kazetová obálka:  Postmanpat1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Postmanpat1.rzx (204 KB)
Stažení hry:  Postmanpat1.zip (30 KB)

 

Postman Pat 2

Druhý díl přináší jednu radikální změnu, zdá se, že pošta zchudla, a tak pošťák Pat přišel o svůj služební vůz, takže nyní musí šlapat pěkně po svých. Hlavním úkolem je roznést 50 dopisů, ovšemže budete muset vyřešit i celou řadu dalších problémů. Stará paní potřebuje sundat kočku ze stromu, farář ztratil svou baterku, traktorista píchnul pneumatiku, chasníkův syn někde ztratil skateboard. Hra se odehrává na ploše šedesáti obrazovek, hodně se tedy nachodíte, než pomůžete všem zainteresovaným osobám. Když to zvládnete, po právu si zasloužíte pořádný odpočinek. Oba dva díly jsou si velice podobné, nabízejí roztomilou grafiku a ještě větší porci zábavy.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Alternative Software, 1989
Autor:  Enigma Variations
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Your Spectrum/Sinclair
Původní manuál:  Postmanpat2.txt
Kazetová obálka:  Postmanpat2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Postmanpat2.rzx (84 KB)
Stažení hry:  Postmanpat2.zip (22 KB)

 

Postman Pat 3 - To the Rescue

Závěrečný díl spadá do období, kdy kvalita Speccy her již rapidně klesala, což se výrazně projevilo i zde. Poštovním vozem projíždíte ulicí a u číslem označených domů se musíte za jízdy trefit balíčkem do schránky. Hra nejvíce připomíná Paperboye, ale svým provedením a herní kvalitou značně zaostává. Je rozdělena do pěti dnů, přičemž ulice, uspořádání domů a dalších objektů je pořád stejné, mění se pouze základní barva a zvyšuje se počet míst, kam je potřeba doručit zásilku. Vše musíte stihnout v časovém limitu, občas se na vás vyřítí automobil nebo šílený cyklista v protisměru, na silnici jsou různé překážky (jejich množství je dáno volbou obtížnosti), všemu se vyhýbejte, pokud nechcete přijít k úhoně.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Alternative Software, 1992
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Postmanpat3.txt
Kazetová obálka:  Postmanpat3.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Postmanpat3.rzx (122 KB)
Stažení hry:  Postmanpat3.zip (15 KB)

 

Stažení celé série: Postmanpat1-3.zip (66 KB)
Publikováno: 8. 12. 2003 | Doplněno: 30. 5. 2006 | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist