English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Honba za pokladem (1)
Hobgoblin (1)
Home Iceland Dizzy (2)
Hlasový program (3)
Highway Encounter (8)
Goonies (1)
Golden Axe (3)
Go to Hell (1)
Glug Glug (8)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Murray Mouse Supercop

A máme tu další akční adventuru od britské softwarové společnosti Code Masters. Tato firma patří mezi mé oblíbené, takže se s její produkcí na těchto stránkách určitě nesetkáváme naposledy. Hlavní roli ztvárnil myšák Murray, který stejně jako všechny myši, měl nejraději na světě sýry. Přímo je zbožňoval, a proto se usadil ve starém kanálu, kde si jich nashromáždil velké množství. Jednoho dne se však stala katastrofa. Myšákův starý kanál obsadila tajná myší organizace, která se sobecky rozhodla mít všechen sýr jenom pro sebe, což Murray nemohl nechat bez odezvy. Sice se mu do toho příliš nechtělo, ale neměl dvakrát na výběr. Touha po sýru byla obrovská, a tak sestavil plán na polapení všech vůdců myšího spiknutí. Jak to nakonec všechno dopadne, záleží už na vás.

 

Hru naprogramovala v roce 1992 anglická partička Lorenz Twins, možná další dvojčata jako Oliverovi, kteří jsou autory prvních Dizzyovek. Každopádně se Murray Mouse této sérii velice podobá, i když grafika není na absolutní špičce, rozhodně se je na co koukat. Hra jde až tak daleko, že v určitých kritických situacích se automaticky objeví nápis, který naznačí další řešení, upozorní na něco skryté a podobně. Jestli patříte k hráčům, kteří si oblíbili Dizzyho, je pro vás Murray Mouse Supercop naprostou nutností, i když se na něm trošičku podepsal fakt, že vznikl v době, kdy se pomalu od tvorby her na ZX Spectrum ustupovalo.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1992
Autoři:  Lorenz Twins, Michael Sanderson
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Murray.txt
Kazetová obálka:  Murray.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Murray.rzx (109 KB)
Stažení hry:  Murray.zip (26 KB)

 

Publikováno: 7. 12. 2001 | Doplněno: 10. 12. 2001 | Vložit nový komentář...
Vložil: PaveroVloženo: 17. 05. 2014, 21:28:22
Díky za upozornění, dvojčata opravena.
Vložil: ArtVloženo: 17. 05. 2014, 20:03:58
Není to špatné, ale nikdy mě to nenalákalo ke hraní. Možná proto, že v roce 1992 už existovala pro Spectrum taková spousta her, že si lidé hodně vybírali.

Mimochodem, sice to sem přímo nepatří, ale vzhledem k tomu, co je napsáno v popisu, bych jen poznamenal, že žádný člověk jménem Oliver Twins není autorem Dizzyovek. Všimněte si, že je tam vždy psáno "The Oliver Twins", neboli dvojčata Oliverovi.
Vložil: bildoVloženo: 13. 05. 2014, 23:06:19
Mas pravdu, Pavero. Ale ono to tenkrat asi nejak jinak ani neslo. Si pamatuji predtim jeste Fifo. To byl clovek rad, ze ty hry sehnal vubec, i v piratske verzi. Az pak, kdyz zacal hry pordavat Ultrasoft. Jsem se ja dostal k originalkam. Skoda, ze se to vsechno casem stratilo. :( Didaktik budu mit na vzdy, Ale ty origo hry uz nemam. :(
Ja ani nevim, proc mi tenkrat prisel prvni Bit zdarma ? Didaktik jsem koupil v elektru. A nikde jsem se neregistroval. A pak mi prisel prvni Bit. a ja si objednal predplatne. :) Sice jsem OT, ale snad to nevadi
Spatky ke hre. :) Tohle jsem nikdy nehral. :(
Vložil: PaveroVloženo: 13. 05. 2014, 11:53:23
Co se příběhu týče, tak nic nemá na recenzi této hry v časopise Bit, kdy si autor celý děj úplně vymyslel. Když zpětně pročítám Bity, tak to platilo pro většinu ZX recenzí, je vidět, že to všechno sjížděli z pirátských kopií a neměli k dispozici originální manuál .
Vložil: Solaris104Vloženo: 12. 05. 2014, 18:04:29
U této hry mě iritovalo skákání s myší, kdy hráč musel za skoku měnit směr. Přeskákat některé plošinky bylo peklo. Příběh se mi zdál taky divný. Na Dizzyovky tato hra svou kvalitou zdaleka nestačí.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist