English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Multi-Player Soccer Manager

Multi-Player Soccer Manager byl první fotbalový manažer, který mohli hrát až čtyři hráči. V základním menu je každá funkce znázorněna obrázkem, takže za pár minut je každému jasné, jak tento manažer pracuje. Celá hra má čtyři ligy a dva poháry. Po nahrání hry vám počítač vylosuje tým, se kterým se budete snažit podávat co nejlepší výkony a budovat si tak svou kariéru. V mužstvu je každý hráč ohodnocen indexem výkonnosti, který se pohybuje v rozmezí od 1.1 do 9.9. Program taky dovoluje simulovat naši ligu, pod názvem Edit names se ukrývá přejmenování jmen mužstev a hráčů. Začínáte ve čtvrté (nejnižší) soutěži s kontem 325 000 britských liber, jak s nimi naložíte je na vás.

 

Prodej a nákup hráčů je taky velmi solidně zvládnutý. Pokud se vám bude dařit a půjdete v lize výš a výš, budou vám chodit nabídky na přestup do jiných klubů. Další úlohou manažera je starat se o stadion. Každý stadion má určitou kapacitu a koeficient bezpečnosti. Pokud se o něj nestaráte, koeficient klesá a vy platíte pokuty. Na závěr mohu konstatovat, že Multi-Player Soccer Manager převýšil všechny moje očekávání. Ovládáni je velmi snadné a praktické. Co se týče hratelnosti, je po výborné stránce zpracovaná. Podle mého názoru se jedná asi o nejlepší zpracování fotbalového manažeru na Spectru, i když zde máme silnou konkurenci v podobě titulu Kenny Dalglish Soccer Manager.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  D&H Games, 1990
Autor:  John Atkinson
Žánr hry:  sportovní/simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Multi-playersoccer.txt
Kazetová obálka:  Multi-playersoccer.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  poke, online
Stažení hry:  Multi-playersoccer.zip (27 KB)

 

Publikováno: 10. 3. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: DeadDogVloženo: 01. 02. 2019, 16:49:19
Existencia tohto managera je jediným možným a nezvratne logickým vysvetlením ako sa mohol Leicester City F.C. dostať na 1. miesto v anglickej lige. Kouč to musel pariť obdeň. Nakoľko v tejto sezóne je to nič-moč, nech si kúpi ZX Spectrum Next!
Vložil: PeetoVloženo: 27. 10. 2015, 15:54:35
Tak dalsi skvely futbalovy manager, pri ktorom som stravil spusty casu a dam si ho teraz znovu. Oproti Kenny Dalglish soccer manager/KDSM/ ma sofistikovanejsi management, ale zapas prebieha iba nacitanim vysledkov. Naopak v KDSM je manazerina zjednodusena, v podstate nahodne cakate, kym mozte nakupit vhodnych hracov po kazdom zapase, ale zase mozte sledovat priebeh zapasu, resp. klucove momenty zapasu priamo z travniku, co bola nevidana vec na moznosti spetra.
Vložil: PeeteerVloženo: 19. 10. 2012, 04:09:10
V: viem o čom hovoríš, tiež plánujeme s kamošmi empíkovský víkend po 20 rokoch..
Vložil: VVloženo: 23. 12. 2011, 19:33:56
Tak pánové je mi 34 let a tuhle hru hraju se dvěmi kamarády už 20 let.
Děláme si statistiku do sešitu od roku 1994 a je to fakt paráda, ikdyž se u toho už teď sejdeme třeba jen jednou nebo dvakrát do roka je to pořád skvělá zábava!
Ikdyž už spíš plní roli společenské hry tak stejně většinou nějakých 15 sezón urazíme a paříme do nočních hodin jako za mlada
Kdo hrál tak pochopí, v jednoduchosti je síla
Vložil: Monty MoleVloženo: 05. 03. 2011, 15:25:36
zajímalo by mě, jestli někomu fungovalo ukládání pozice. Musel jsem MPSM hrát na jeden zátah, "sejvování" bylo k ničemu, hra nikdy pozici nenahrála.

Nedávno jsem ji chvíli hrál, udělal tři sezóny v řadě s plným počtem bodů a bez jediné porážky v pohárech. Ale naštve že to není zásluhou hráče, ale jednoduchostí hry.

Stejně se jak magor za pár let k téhle hře zase vrátím a strávím u ní odpoledne

Vložil: aquilaVloženo: 09. 03. 2010, 21:19:06
tak ešte raz screen:
http://img131.imageshack.us/img131/6910/zostava99.jpg
Vložil: aquilaVloženo: 09. 03. 2010, 21:15:48
Naozaj dobrý manažér,jednoduchý,no nákazlivý a zábavný. Zábavnosť prudko stúpa, čím viac hráčov hru hrá.

Aj jednoduchosť prestupov prispieva k veľkej hrateľnosti, dáte najvyššiu ponuku a hráč je kúpený, samozrejme, predchádzajú tomu dohody a búrlivé debaty s protihráčom pred obrazovkou, kto hráča práve kúpi a kto ho viac potrebuje.

Zápasy sú tie vyriešené veľmi jednoducho, proste preblikne obrazovka a máte výsledky z celej ligy.

K zábave prispieva aj možnosť meniť názvy tímov alebo hráčov, nie je problém ani zbankrotovať, alebo vytunelovať druhý klub, ktorý spravujete. Porovnanie jednotlivých tímov pred zápasom, správa štadióna, ponuky na manažment iných tímov, všetky tieto drobnosti prispievajú k tomu, že na spectre neexistuje lepší manažér pre viacerých hráčov.

S bráchom sme pri tejto hre strávili fúru času. Hru sme si snažili rôzne sťažiť, napr. sme nebrali ponuky do iných klubov, alebo naopak, povinne sme brali každú, aj do klubov z nižšej súťaže, prípadne sme každý mali po dva kluby, naozaj spústa zábavy.

Pre mňa hra z prvej TOP 3. Nutné ale dodať, že hru hráte tak max 6 sezón, vačšinou Vás hra prestala baviť po dvoch, troch tituloch v 1.divízii. Na druhej strane, na didaktiku nám hra aj tak vždy zresetovala pri 7-ej alebo vyššej sezóne

Doteraz mám odložený jeden skvelý screen, žiaĺ, už len z hry na emulátore: http://img131.imageshack.us/i/zostava99.jpg
Vložil: MontyMoleVloženo: 08. 05. 2009, 21:32:41
Fantastický manažer, až pro čtyři hráče, i když trochu jednoduchý (není vyloučené se dostat během jedné sezony do první divize díky nabídkám z vyšších divizí).
Autor hru udělal pro Amigu a nápad i provedení dále vylepšoval a vznikly tak Premier Manager 1,2,3.
Hra je to jednoduchá, ovládání je jednduché a rychle se do ní zakousnete. Při hře více hráčů mnohem větší zábava.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist