English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Chevy Chase

Ačkoli byla firma Hi-Tec hráčům osmibitových her spíše známá z vydávání her arkádových typů, které často čerpaly svůj námět z různých kreslených seriálů a byly hodně povedené, tak se programátoři na začátku devadesátých let rozhodli o změnu a naprogramovali i jednu závodní simulaci pod názvem Chevy Chase. Jedná se o netradiční, ale vskutku dobře zpracované závody starodávných Chevroletů, čili známých a oblíbených amerických vozidel z padesátých a šedesátých let minulého století, které byly typické svým zajímavých tvarem, šířkou a délkou. Na výběr máte ze dvou veteránů v pěti možných barvách, které mají dvoustupňovou převodovku, se kterou jde řadit na vyšší rychlost, nebo naopak podřazovat na rychlost nižší. To se vyplácí hlavně na projetí nepříjemných zatáček. Účelem hry je dostat se co nejrychleji z Fresca do Long Beach, kde na vás netrpělivě čeká vaše dívka, která právě končí svou práci v restauraci. 

 

Jako správný mladý gentleman se chcete předvést, co ve vás je, a tak vyrážíte na souboj s časem, který je rozdělen do čtyř hodně dlouhých levelů. Během jízdy se zastavujete i v servisu, kde si můžete svůj vůz vybavit různým přídavným vybavením a to například novým předním nárazníkem, který vám umožňuje nárazy do druhých vozidel bez jakéhokoliv zpomalení, novými pneumatikami, které vylepšují jízdní vlastnosti při jízdě do zatáček, super akcelerací, po které váš Chevrolet krátkodobě dosáhne nejvyšší možné rychlosti, dále je to pak zvýšení vstřiku paliva, které zase navyšuje trvalou rychlost. V posledním případě je to automatická převodovka, která vás zbaví starostí z řazením. Zvládnete-li celou hru, čeká vás pěkně animovaný a humorný konec příběhu, který je obsažen v pátém dílu. Takže zařaďme rychlost a jedem, vaše dívka netrpělivě čeká ... anebo už ne?

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Hi-Tec Software, 1991
Autor:  PAL Developments
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash
Původní manuál:  Chevychase.txt
Kazetová obálka:  Chevychase.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Chevychase.rzx (198 KB)
Stažení hry:  Chevychase.zip (38 KB)

 

Publikováno: 29. 11. 2003 | Doplněno: 5. 5. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: LubikCZVloženo: 10. 01. 2012, 18:50:10
Je to takový civilní WEC Le Mans (myšleno po grafický stránce) , bohužel jsem se nikdy moc daleko nedostal, to asi proto, že mě to nikdy moc nebavilo nebo jsem to zřejmě tehdy nepochopil . Jinak je to pěkná hra a tuším, že si ji stáhnu a opět zahraju, když už vím o co jde .
Vložil: HenrichVloženo: 01. 01. 2012, 21:56:18
Chevy Chase je celkom zábavná hra. Hlavne teraz keď to ide na emulátore a netreba ako keď som mal Didaktik M čakať kým sa to nahrá s kazety. Grafika je na možnosti ZX Spectra veľmi dobrá.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist