English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Blinky's Scary School

Firma Zeppelin, která působila řadu let na poli vydávání her v kategorii "budget", tedy těch levnějších, vyprodukovala celou řadu podprůměrných titulů, ale i hry, které jsou velmi dobře provedeny, mají hezkou barevnou grafiku i zajímavý námět. A právě k té druhé jmenované skupině lze zařadit i Blinky's Scary School. Blinky je malý, ale velmi sympatický duch, který zrovna dokončil školu strašení a dostal svůj první velký samostatný úkol. Musí nějakým způsobem vystrašit starého lovce duchů, zvaného Hamish McTavish, který se opevnil ve svém starém hradě a všude nastražil různé pasti na svou obranu (propadliště s bodlinami, jedovaté pavouky, myši). V klidu a bezstarostně si podřimuje ve své posteli a myslí si, že je v bezpečí. Pokud Blinky svůj úkol nesplní, musí se opět na pár století vrátit do školy.

 

Uvedením postavičky Blinkyho do světa her bylo pro firmu Zeppelin určitě vydařeným počinem. Kvalita provedení celé hry je velmi dobrá, grafika hýří barvami, animace a pohyby jsou vydařené a samotná postavička Blinkyho je přímo ukázkou toho, jak má takový počítačový hrdina vypadat. Pohybuje se velice plynule a není to "mrtvá" figurka, nýbrž tvoreček, který se směje, bojí a mžourá svýma očima. Má veliké boty a docela zábavně se pohybuje. Na mnoha místech ve hře vás možná potrápí podlaha, která je nepříjemně kluzká a která asi mnohokrát způsobí, že dopadnete tam, kam jste nechtěli a budete muset začínat znovu. Vytknout něco této hře se moc nedá, snad jen to, že mohla být delší a složitější, ale nezoufejte, další pokračování Blinkyho dobrodružství na sebe nenechalo dlouho čekat, Titanic Blinky vám jistě přinese další porci zábavy.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Zeppelin Games, 1990
Autoři:  Jimmy Parr, David Taylor, Colin Bestford, ...
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Blinkysscaryschool.txt
Kazetová obálka:  Blinkysscaryschool.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Blinkysscaryschool.rzx (104 KB)
Stažení hry:  Blinkysscaryschool.zip (30 KB)

 

Publikováno: 12. 11. 2003 | Doplněno: 8. 7. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: pecaNVloženo: 14. 01. 2012, 11:11:59
Pěkné hry, obě dvě, díky za další sqělý tip! Mně naopak Blinky ve srovnání s jinými skákačkami (nejen) na Spectru připadne sqěle pohyblivej, animovanej a celá hra je fakt příjemně hratelná a plynulá... pecaN
Vložil: solaris104Vloženo: 13. 01. 2012, 16:45:23
Tak jsem zjistil, ze v tzx verzi na ZX128 hraje AY hudba. Bohuzel tap verze z WOSu je blbe cracknuta a na ZX128 nefunguje.
Vložil: solaris104Vloženo: 13. 01. 2012, 16:33:45
I kdyz je Blinky na muj vkus trosku nemotorny, tak je toto velmi pekna hra s adventurnimi prvky. Grafika je hodne barevna a vkusna. Skoda, ze v uvodu nehraje hudba (treba pres AY) jako v jinych konverzich teto hry.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist