English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Hallowed Knight (1)
Black Sea (1)
Video Pool (26)
Bonnie and Clyde (5)
Snake Escape (3)
Ancient Fighters (5)
Sword of Ianna (5)
Hlášení chyb (52)
Soft & Cuddly (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ultrasoft - kompletní přehled originálek

Tento článek je završením mého více jak ročního úsilí převést všechny kazetové originálky společnosti Ultrasoft do formátu TZX, a to v naprosto shodné podobě jakou obsahovala kazetová předloha, tedy i včetně Busyho ochrany, animovaného loga, komprese, různě barevných loaderů a podobně. S takto vytvořenými TZX soubory si poradí většina moderních emulátorů, pouze některé emulátory staršího data s nimi mohou mít potíže. K dnešnímu dni není tento proces ještě na 100% ukončen, jednoduše proto, že mi několik originálek stále chybí, jejich seznam je uveden zde. Nicméně i tak toho je dost, abych si to nenechával pro sebe a podělil se o výsledek svého snažení s ostatními. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat Romanu Bórikovi za cenné informace a za přípravu několika šikovných utilit.

 

 

TZX/D80 verze programů a her od Ultrasoftu

TAP verze programů a her od Ultrasoftu (cracknuté)

Kazetové obaly ve vysokém rozlišení

Manuály a instrukce

Reklamy a plakáty

 

Dekódovací utility

TAPka se všemi animovanými logy

Generátor animovaného loga

Animovaná mozaika

 

001 - MANTRIK ANGLICKY
119 Sk 

Výuka anglického jazyka převratnou metodou. Program se skládá ze dvou částí obsahujících více jak 1200 nejpoužívanějších slov a výrazů.

 

002 - MANTRIK NĚMECKY
119 Sk 

Výuka německého jazyka převratnou metodou. Program se skládá ze dvou částí obsahujících více jak 1200 nejpoužívanějších slov a výrazů.

 

003 - MANTRIK EDITOR-PROFESOR
119 Sk 

Tvorba vlastních výukových souborů Mantrik, v libovolném jazyce používajícím latinku. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

004 - ZX-7
119 Sk 

Tvorba až osmikanálové polyfonní hudby! Program se může stát výborným společníkem a pomoci při výuce hry na klávesové nástroje.

 

005 - F. I. R. E. Informace o daném titulu.
89 Sk 

Vesmírná SCI-FI akční hra z dílny známého pražského programátora Františka Fuky. Kosmická loď se probíjí množstvím nástrah a na své cestě musí zničit desítky kosmických příšer.

 

006 - BUKAPAO Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra doplněná barevnou grafikou. Stáváte se členem obávané odnože mafie – COSA NOSTRY, s cílem zneškodnit prezidenta tichomořského ostrova Bukapao.

 

007 - CHROBÁK TRUHLÍK Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra s barevnou grafikou. Chrobák Truhlík se snaží uniknout ze sbírky muzejních exponátů šíleného profesora Ikebany.

 

008 - TETRIS 2 Informace o daném titulu.
119 Sk 

Nová vylepšená verze světoznámé ruské hry, která obsahuje možnost současné hry dvou hráčů a množství efektů, které vylepšují hru.

 

009 - LOGIC Informace o daném titulu.
69 Sk 

Oblíbená společenská hra LOGIC (MASTER MIND). Je nutné uhádnout kombinaci barevných kolíků, které rozmístil protihráč. Hra dvou hráčů, popřípadě hráče proti počítači.

 

010 - RYCHLÉ ŠÍPY 1 Informace o daném titulu.
69 Sk 

První část příběhu odvážné družiny mladých skautů nazvaná ZÁHADA HLAVOLAMU. Napínavé pátraní po ztraceném tajuplném hlavolamu "JEŽEK V KLECI" a další dobrodružství.

 

011 - RYCHLÉ ŠÍPY 2 Informace o daném titulu.
69 Sk 

Druhá část předešlé hry nazvaná STÍNADLA SE BOUŘÍ. Návrat do tajuplné čtvrti nazvané Stínadla, s hlavním cílem získat záhadný hlavolam Ježek v kleci.

 

012 - STAR DRAGON Informace o daném titulu.
89 Sk 

Klasická grafická hra s námětem SCI-FI. Kosmická loď bojuje se zákeřnou civilizací robotů, která představuje smrtelné nebezpečí pro obyvatele planety Země.

 

013 - ATOMIX Informace o daném titulu.
69 Sk 

Akční kombinační hra na logické myšlení. Skládání molekul různých chemických sloučenin z atomů. Jedná se o konverzi stejnojmenné úspěšné hry z počítačů PC.

 

014 - DOUBLE DASH Informace o daném titulu.
89 Sk 

Hra čerpá z námětu známé hry BOULDER DASH. Dva krtkové v podzemí sbírají zakopané diamanty. Obsahuje možnost současné hry dvou hráčů.

 

015 - JET-STORY Informace o daném titulu.
89 Sk 

Klasická grafická hra s námětem SCI-FI. Kosmický koráb na těžké a rozsáhlé misi v komplikovaném podzemí nepřátelské planety. Hra obsahuje až 128 rozdílných místností.

 

016 - HEXAGONIA Informace o daném titulu.
69 Sk 

Akční kombinační hra zaměřená na postřeh, rychlost a logické myšlení. Volné pokračování úspěšné hry ATOMIX, ve které přibylo množství úplně nových vylepšení a efektů.

 

017 - CESTA BOJOVNÍKA Informace o daném titulu.
119 Sk 

Akční bojová hra, první tohoto druhu u nás, ve které hrdina bojuje s příšerami stylem KARATE, prochází značně rozsáhlé bludiště s cílem holýma rukama zničit říši zla.

 

018 - DATALOG 2 TURBO
199 Sk 

Jedna z nejlepších databank na ZX Spectrum. Profesionální obsluha přes nabídkové menu. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

019 - SKLADAČKA Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra s netradičním ovládáním na námět stejnojmenné detektivky amerického spisovatele ED MC BAINA. Napínavý příběh zaručí dlouhodobou zábavu pro mladé i starší.

 

020 - M. R. S. - MEMORY RESIDENT SYSTEM
199 Sk 

Nejznámější assembler a disassembler u nás. Program nezbytný pro tvorbu programů ve strojovém kódu. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

021 - NOTORIK Informace o daném titulu.
89 Sk 

Akční hra s pěknou barevnou grafikou. Pomožte najít nebohému punkerovi Fredovi sudy s vínem, které před ním schovala jeho nepřející a zlá žena.

 

022 - JAMES BOND - OCTOPUSSY Informace o daném titulu.
119 Sk 

Grafická hra s prvky her adventure. Neohrožený agent 007 se tentokráte snaží odhalit gang nebezpečných pašeráků vzácných starožitností. Je jen na vás, zda se mu to podaří nebo ne.

 

023 - CRUX 92 Informace o daném titulu.
89 Sk 

Logicko-akční grafická hra s námětem z oblasti SCI-FI. Kosmonaut musí potlačit velkou vzpouru robotů na kosmické základně použitím své logiky a důvtipu.

 

024 - PRVÁ AKCIA Informace o daném titulu.
119 Sk 

Akční grafická hra se zajímavým námětem. Mladý policista stojí před složitou úlohou, musí zneškodnit 10 teroristů, kteří přepadli banku, obsadili ji a zajali rukojmí.

 

025 - PHANTOM F4 Informace o daném titulu.
149 Sk 

Akční grafická hra s pěknou grafikou. Speciálně vycvičený člen protiteroristického komanda bojuje proti přesile nepřátel, kteří unesli jeho krásnou přítelkyni.

 

026 - PHANTOM F4 II Informace o daném titulu.
149 Sk 

Úspěšné pokračování předešlé hry. Po osvobození přítelkyně se musí náš hrdina probojovat z nepřáteli obsazeného ostrova zpět domů. Hra obsahuje úplně novou grafiku a kromě střelby i možnost házet granáty.

 

027 - TEXT MACHINE
289 Sk 

Kvalitní textový editor, který promění váš počítač na elektronický psací stroj. Tisk je možný na všech známých typech tiskáren.

 

028 - SCREEN MACHINE
289 Sk 

Profesionální grafický editor, který umožňuje tvorbu a editaci statických obrázků. Vytvořené obrázky je možné exportovat do programu TEXT MACHINE.

 

029 - DTP MACHINE UTILITY
259 Sk 

Soubor množství neocenitelných podprogramů, které podstatně rozšiřují možnosti programu TEXT MACHINE. Tvorba rámů, okrasných okrajů, semigrafiky ...

 

030 - DTP MACHINE PROFESSIONAL PACK
739 Sk 

Kompletní systém DESKTOP PUBLISHING, vhodný pro tvorbu dopisů, letáčků, publikací a podobně, který se skládá z předešlých tří programů. Při koupi DTPM PP ušetříte téměř 100 korun!

 

031 - BABY MANTRIK ANGLICKY
89 Sk 

Program navazuje na známou sérii výukových programů, je však určen hlavně pro děti od 6 do 15 let. Kromě textu obsahuje pěkné obrázky všech vyučovaných výrazů!

 

032 - MEGAMIX 1 (AXONS, GALACTIC GUNNERS) Informace o daném titulu.
119 Sk 

První komplet dvou her se stejným námětem. Dvě klasické SCI-FI vesmírné střílečky zde najdete na jedné kazetě (disketě) za lákavou cenu jednoho programu!

 

033 - SHERWOOD Informace o daném titulu.
199 Sk 

Strategicko-akční hra čerpající z legendy o anglickém zbojníkovi ROBINOVI HOODOVI. Náš hrdina musí pomoci králi udržet v rukách moc nad Anglií. Hra obsahuje překrásnou grafiku a animace.

 

034 - PEDRO NA OSTROVE PIRÁTOV Informace o daném titulu.
179 Sk 

První část z třídílné série veselých příhod světoběžníka Mexičana PEDRA. Skvělou grafikou, animací, množstvím místností a provedením připomíná sérii známých her DIZZY.

 

035 - PICK OUT 2 Informace o daném titulu.
119 Sk 

Netradičně zpracované počítačové PEXESO s třemi sadami hracích karet. Toto pexeso mohou hrát dva hráči proti sobě, popřípadě jeden hráč proti počítači.

 

036 - ŠACH-MAT Informace o daném titulu.
119 Sk 

První profesionální šachový program na Didaktik z domácí produkce. Při měření sil s počítačem si můžete navolit až 10 stupňů obtížnosti hry.

 

037 - SOUNDTRACKER
199 Sk 

Vysoce profesionální program pro tvorbu tříkanálové hudby na čipu AY-3-8912. Obsahuje pohodlné ovládání přes pull-down menu. Nenahraditelné doplněk ke zvukovému interface MELODIK.

 

038 - TUITION
199 Sk 

Propracovaný systém na rychlou a jednoduchou výuku programovacího jazyka BASIC. Obsahuje množství výukových lekcí a názorných praktických příkladů, na kterých si můžete vyučované příkazy BASICu hned i vyzkoušet.

 

039 - KLIATBA NOCI Informace o daném titulu.
199 Sk 

Akční hra s prvky romantiky a hororu z dílny firmy MICROTECH SYSTEMS. Cílem hry je vysvobodit princeznu a zachránit zakleté království z moci tři zloduchů.

 

040 - KOMANDO 2 Informace o daném titulu.
199 Sk 

Akční bojová hra, kde úkolem vojáka je probojovat se přes osm radiací zamořených území plných nástrah a množství nepřátel až k připravené helikoptéře, která ho přepraví do bezpečí.

 

041 - PEDRO V STRAŠIDELNOM ZÁMKU Informace o daném titulu.
179 Sk 

Pokračování příhod Mexičana PEDRA s výbornou grafikou. Tentokrát se musí PEDRO pomocí svého důvtipu dostat ze strašidelného zámku plného příšer, duchů a upírů.

 

042 - PEDRO V KRAJINE PYRAMÍD Informace o daném titulu.
179 Sk 

Poslední příběh úspěšné trilogie her s dnes už proslaveným světoběžníkem Pedrem. V příběhu se PEDRO zatoulá až do Egypta, kde je jeho úkolem objasnit tajemství staré pyramidy a osvobodit přítelkyni.

 

043 - TOWDIE Informace o daném titulu.
199 Sk 

Grafická adventure plná pěkných grafických efektů a barevné animace. Malý obr TOWDIE musí vyřešit množství záhad a problémů, aby osvobodil království od zlého draka.

 

044 - QUADRAX Informace o daném titulu.
149 Sk 

Graficko-logická hra trochu na způsob LEMMINGS. Dva přátelé společnými silami procházejí množství místností plných nástrah, přičemž musí použít svoji obratnost, šikovnost a postřeh.

 

045 - TWILIGHT - KRAJINA TIEŇOV Informace o daném titulu.
199 Sk 

Grafická adventure s propracovaným rozsáhlým příběhem, s námětem SCI-FI. Svým rozsahem, množstvím animací, efektů a zajímavou zápletkou se jedná o největší projekt na počítači Didaktik.

 

 

Publikováno: 29. 8. 2011 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist