English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ultrasoft - kompletní přehled originálek

Tento článek je završením mého více jak ročního úsilí převést všechny kazetové originálky společnosti Ultrasoft do formátu TZX, a to v naprosto shodné podobě jakou obsahovala kazetová předloha, tedy i včetně Busyho ochrany, animovaného loga, komprese, různě barevných loaderů a podobně. S takto vytvořenými TZX soubory si poradí většina moderních emulátorů, pouze některé emulátory staršího data s nimi mohou mít potíže. K dnešnímu dni není tento proces ještě na 100% ukončen, jednoduše proto, že mi několik originálek stále chybí, jejich seznam je uveden zde. Nicméně i tak toho je dost, abych si to nenechával pro sebe a podělil se o výsledek svého snažení s ostatními. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat Romanu Bórikovi za cenné informace a za přípravu několika šikovných utilit.

 

 

TZX/D80 verze programů a her od Ultrasoftu

TAP verze programů a her od Ultrasoftu (cracknuté)

Kazetové obaly ve vysokém rozlišení

Manuály a instrukce

Reklamy a plakáty

 

Dekódovací utility

TAPka se všemi animovanými logy

Generátor animovaného loga

Animovaná mozaika

 

001 - MANTRIK ANGLICKY
119 Sk 

Výuka anglického jazyka převratnou metodou. Program se skládá ze dvou částí obsahujících více jak 1200 nejpoužívanějších slov a výrazů.

 

002 - MANTRIK NĚMECKY
119 Sk 

Výuka německého jazyka převratnou metodou. Program se skládá ze dvou částí obsahujících více jak 1200 nejpoužívanějších slov a výrazů.

 

003 - MANTRIK EDITOR-PROFESOR
119 Sk 

Tvorba vlastních výukových souborů Mantrik, v libovolném jazyce používajícím latinku. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

004 - ZX-7
119 Sk 

Tvorba až osmikanálové polyfonní hudby! Program se může stát výborným společníkem a pomoci při výuce hry na klávesové nástroje.

 

005 - F. I. R. E. Informace o daném titulu.
89 Sk 

Vesmírná SCI-FI akční hra z dílny známého pražského programátora Františka Fuky. Kosmická loď se probíjí množstvím nástrah a na své cestě musí zničit desítky kosmických příšer.

 

006 - BUKAPAO Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra doplněná barevnou grafikou. Stáváte se členem obávané odnože mafie – COSA NOSTRY, s cílem zneškodnit prezidenta tichomořského ostrova Bukapao.

 

007 - CHROBÁK TRUHLÍK Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra s barevnou grafikou. Chrobák Truhlík se snaží uniknout ze sbírky muzejních exponátů šíleného profesora Ikebany.

 

008 - TETRIS 2 Informace o daném titulu.
119 Sk 

Nová vylepšená verze světoznámé ruské hry, která obsahuje možnost současné hry dvou hráčů a množství efektů, které vylepšují hru.

 

009 - LOGIC Informace o daném titulu.
69 Sk 

Oblíbená společenská hra LOGIC (MASTER MIND). Je nutné uhádnout kombinaci barevných kolíků, které rozmístil protihráč. Hra dvou hráčů, popřípadě hráče proti počítači.

 

010 - RYCHLÉ ŠÍPY 1 Informace o daném titulu.
69 Sk 

První část příběhu odvážné družiny mladých skautů nazvaná ZÁHADA HLAVOLAMU. Napínavé pátraní po ztraceném tajuplném hlavolamu "JEŽEK V KLECI" a další dobrodružství.

 

011 - RYCHLÉ ŠÍPY 2 Informace o daném titulu.
69 Sk 

Druhá část předešlé hry nazvaná STÍNADLA SE BOUŘÍ. Návrat do tajuplné čtvrti nazvané Stínadla, s hlavním cílem získat záhadný hlavolam Ježek v kleci.

 

012 - STAR DRAGON Informace o daném titulu.
89 Sk 

Klasická grafická hra s námětem SCI-FI. Kosmická loď bojuje se zákeřnou civilizací robotů, která představuje smrtelné nebezpečí pro obyvatele planety Země.

 

013 - ATOMIX Informace o daném titulu.
69 Sk 

Akční kombinační hra na logické myšlení. Skládání molekul různých chemických sloučenin z atomů. Jedná se o konverzi stejnojmenné úspěšné hry z počítačů PC.

 

014 - DOUBLE DASH Informace o daném titulu.
89 Sk 

Hra čerpá z námětu známé hry BOULDER DASH. Dva krtkové v podzemí sbírají zakopané diamanty. Obsahuje možnost současné hry dvou hráčů.

 

015 - JET-STORY Informace o daném titulu.
89 Sk 

Klasická grafická hra s námětem SCI-FI. Kosmický koráb na těžké a rozsáhlé misi v komplikovaném podzemí nepřátelské planety. Hra obsahuje až 128 rozdílných místností.

 

016 - HEXAGONIA Informace o daném titulu.
69 Sk 

Akční kombinační hra zaměřená na postřeh, rychlost a logické myšlení. Volné pokračování úspěšné hry ATOMIX, ve které přibylo množství úplně nových vylepšení a efektů.

 

017 - CESTA BOJOVNÍKA Informace o daném titulu.
119 Sk 

Akční bojová hra, první tohoto druhu u nás, ve které hrdina bojuje s příšerami stylem KARATE, prochází značně rozsáhlé bludiště s cílem holýma rukama zničit říši zla.

 

018 - DATALOG 2 TURBO
199 Sk 

Jedna z nejlepších databank na ZX Spectrum. Profesionální obsluha přes nabídkové menu. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

019 - SKLADAČKA Informace o daném titulu.
69 Sk 

Komunikační hra s netradičním ovládáním na námět stejnojmenné detektivky amerického spisovatele ED MC BAINA. Napínavý příběh zaručí dlouhodobou zábavu pro mladé i starší.

 

020 - M. R. S. - MEMORY RESIDENT SYSTEM
199 Sk 

Nejznámější assembler a disassembler u nás. Program nezbytný pro tvorbu programů ve strojovém kódu. V ceně je započítán podrobný tištěný manuál.

 

021 - NOTORIK Informace o daném titulu.
89 Sk 

Akční hra s pěknou barevnou grafikou. Pomožte najít nebohému punkerovi Fredovi sudy s vínem, které před ním schovala jeho nepřející a zlá žena.

 

022 - JAMES BOND - OCTOPUSSY Informace o daném titulu.
119 Sk 

Grafická hra s prvky her adventure. Neohrožený agent 007 se tentokráte snaží odhalit gang nebezpečných pašeráků vzácných starožitností. Je jen na vás, zda se mu to podaří nebo ne.

 

023 - CRUX 92 Informace o daném titulu.
89 Sk 

Logicko-akční grafická hra s námětem z oblasti SCI-FI. Kosmonaut musí potlačit velkou vzpouru robotů na kosmické základně použitím své logiky a důvtipu.

 

024 - PRVÁ AKCIA Informace o daném titulu.
119 Sk 

Akční grafická hra se zajímavým námětem. Mladý policista stojí před složitou úlohou, musí zneškodnit 10 teroristů, kteří přepadli banku, obsadili ji a zajali rukojmí.

 

025 - PHANTOM F4 Informace o daném titulu.
149 Sk 

Akční grafická hra s pěknou grafikou. Speciálně vycvičený člen protiteroristického komanda bojuje proti přesile nepřátel, kteří unesli jeho krásnou přítelkyni.

 

026 - PHANTOM F4 II Informace o daném titulu.
149 Sk 

Úspěšné pokračování předešlé hry. Po osvobození přítelkyně se musí náš hrdina probojovat z nepřáteli obsazeného ostrova zpět domů. Hra obsahuje úplně novou grafiku a kromě střelby i možnost házet granáty.

 

027 - TEXT MACHINE
289 Sk 

Kvalitní textový editor, který promění váš počítač na elektronický psací stroj. Tisk je možný na všech známých typech tiskáren.

 

028 - SCREEN MACHINE
289 Sk 

Profesionální grafický editor, který umožňuje tvorbu a editaci statických obrázků. Vytvořené obrázky je možné exportovat do programu TEXT MACHINE.

 

029 - DTP MACHINE UTILITY
259 Sk 

Soubor množství neocenitelných podprogramů, které podstatně rozšiřují možnosti programu TEXT MACHINE. Tvorba rámů, okrasných okrajů, semigrafiky ...

 

030 - DTP MACHINE PROFESSIONAL PACK
739 Sk 

Kompletní systém DESKTOP PUBLISHING, vhodný pro tvorbu dopisů, letáčků, publikací a podobně, který se skládá z předešlých tří programů. Při koupi DTPM PP ušetříte téměř 100 korun!

 

031 - BABY MANTRIK ANGLICKY
89 Sk 

Program navazuje na známou sérii výukových programů, je však určen hlavně pro děti od 6 do 15 let. Kromě textu obsahuje pěkné obrázky všech vyučovaných výrazů!

 

032 - MEGAMIX 1 (AXONS, GALACTIC GUNNERS) Informace o daném titulu.
119 Sk 

První komplet dvou her se stejným námětem. Dvě klasické SCI-FI vesmírné střílečky zde najdete na jedné kazetě (disketě) za lákavou cenu jednoho programu!

 

033 - SHERWOOD Informace o daném titulu.
199 Sk 

Strategicko-akční hra čerpající z legendy o anglickém zbojníkovi ROBINOVI HOODOVI. Náš hrdina musí pomoci králi udržet v rukách moc nad Anglií. Hra obsahuje překrásnou grafiku a animace.

 

034 - PEDRO NA OSTROVE PIRÁTOV Informace o daném titulu.
179 Sk 

První část z třídílné série veselých příhod světoběžníka Mexičana PEDRA. Skvělou grafikou, animací, množstvím místností a provedením připomíná sérii známých her DIZZY.

 

035 - PICK OUT 2 Informace o daném titulu.
119 Sk 

Netradičně zpracované počítačové PEXESO s třemi sadami hracích karet. Toto pexeso mohou hrát dva hráči proti sobě, popřípadě jeden hráč proti počítači.

 

036 - ŠACH-MAT Informace o daném titulu.
119 Sk 

První profesionální šachový program na Didaktik z domácí produkce. Při měření sil s počítačem si můžete navolit až 10 stupňů obtížnosti hry.

 

037 - SOUNDTRACKER
199 Sk 

Vysoce profesionální program pro tvorbu tříkanálové hudby na čipu AY-3-8912. Obsahuje pohodlné ovládání přes pull-down menu. Nenahraditelné doplněk ke zvukovému interface MELODIK.

 

038 - TUITION
199 Sk 

Propracovaný systém na rychlou a jednoduchou výuku programovacího jazyka BASIC. Obsahuje množství výukových lekcí a názorných praktických příkladů, na kterých si můžete vyučované příkazy BASICu hned i vyzkoušet.

 

039 - KLIATBA NOCI Informace o daném titulu.
199 Sk 

Akční hra s prvky romantiky a hororu z dílny firmy MICROTECH SYSTEMS. Cílem hry je vysvobodit princeznu a zachránit zakleté království z moci tři zloduchů.

 

040 - KOMANDO 2 Informace o daném titulu.
199 Sk 

Akční bojová hra, kde úkolem vojáka je probojovat se přes osm radiací zamořených území plných nástrah a množství nepřátel až k připravené helikoptéře, která ho přepraví do bezpečí.

 

041 - PEDRO V STRAŠIDELNOM ZÁMKU Informace o daném titulu.
179 Sk 

Pokračování příhod Mexičana PEDRA s výbornou grafikou. Tentokrát se musí PEDRO pomocí svého důvtipu dostat ze strašidelného zámku plného příšer, duchů a upírů.

 

042 - PEDRO V KRAJINE PYRAMÍD Informace o daném titulu.
179 Sk 

Poslední příběh úspěšné trilogie her s dnes už proslaveným světoběžníkem Pedrem. V příběhu se PEDRO zatoulá až do Egypta, kde je jeho úkolem objasnit tajemství staré pyramidy a osvobodit přítelkyni.

 

043 - TOWDIE Informace o daném titulu.
199 Sk 

Grafická adventure plná pěkných grafických efektů a barevné animace. Malý obr TOWDIE musí vyřešit množství záhad a problémů, aby osvobodil království od zlého draka.

 

044 - QUADRAX Informace o daném titulu.
149 Sk 

Graficko-logická hra trochu na způsob LEMMINGS. Dva přátelé společnými silami procházejí množství místností plných nástrah, přičemž musí použít svoji obratnost, šikovnost a postřeh.

 

045 - TWILIGHT - KRAJINA TIEŇOV Informace o daném titulu.
199 Sk 

Grafická adventure s propracovaným rozsáhlým příběhem, s námětem SCI-FI. Svým rozsahem, množstvím animací, efektů a zajímavou zápletkou se jedná o největší projekt na počítači Didaktik.

 

 

Publikováno: 29. 8. 2011 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist