English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Zakliaty zámok programátorov - návod

V roli Stanislava Hrdy musíte vysvobodit programátora Mariana Durkoviče, který je uvězněný v zakletém zámku. Vrtulníkem přistanete na jeho střeše a začíná se vaše dobrodružství. Hra se ovládá pomocí menu klávesami A, Z a ENTER. Následující návod popisuje pouze některé úkony pro úspěšné dokončení hry.

 

Napravo od helikoptéry seberte lékárničku. Otevřete ji a najdete kapesník (vreckovka). Jděte doleva a po hromosvodu sešplhejte dolů. Pak jděte směrem doprava do místnosti plné obrazů. Jděte dolů a vpravo na WC, kde najdete granát. Po schodišti sejděte dolů a jděte kolem Františka Fuky na pravé schodiště. Po něm sejděte úplně dolů. Pak jděte doleva až k Denisovi Havrilovi. U něj jděte dolů a doprava pro časopis Sexpress. Vraťte se k Denisovi a vydejte se vlevo ke schodům. Jděte dolů a seberte tiskárnu (printer), kombinačky a šroubovák (skrutkovač). Po schodech se vydejte na křižovatku čtyř chodeb a jděte vlevo k nebezpečnému Rambovi. Dejte mu časopis Sexpress. Za Rambem jděte dolů a vlevo ke schodišti. Na schodišti zamiřte dolů a vlevo ke ospalé smrtce. Tu zlikvidujte granátem. Pištovi utřete nos kapesníkem a on vás pošle za Igorem Malým.

 

Vraťte se ke křižovatce čtyř chodeb. Nyní se vydejte vpravo až k Igorovi. Šroubovákem dotáhněte povolený šroubek a dostanete od Igora interface. Jděte zpět ke schodišti za Rambem a pak vlevo až k výtahu. Vyjeďte do druhého patra a vystupte z výtahu. U Sinclaira použijte interface a tiskárnu. Vytiskli jste mapu, kterou seberte. Teď se můžete lépe orientovat na zámku. Výtahem vyjeďte do šestého patra. Vyjděte nahoru do strojovny a seberte kreditní kartu. Výtah teď nefunguje, tak musíte sejít po levém schodišti dolů a vrátit se na křižovatku čtyř chodeb. Teď se vydejte nahoru a vlevo pro žebřík (rebrík). Jděte úplně vpravo ke schodišti. Po schodech se vydáme nahoru a u padáku zamíříme vlevo. Jdeme za nápisy E.T. a dojdeme ke stěně s elektronickým zámkem. Vložíme do něj kreditní kartu a můžeme jít dolů. Najdeme uvězněného Durkoviče. Pomocí kombinaček ho osvobodíme. S pomocí žebříku najdeme ukrytou další kredit kartu. Pomocí ní se dostanete nahoru. U pohyblivých schodů nahoře ještě seberte kanystr (kanyster) a vráťte se na střechu k helikoptéře. Nalijte benzín z kanystru do helikoptéry. Následuje gratulace k úspěšnému dokončení hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 10. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist