English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Záhada Bermudského trojúhelníku - návod

Jsi v roli amerického dobrodruha George Knittla a právě jsi se vznesl z ranveje ve svém letadle. Let probíhal celkem klidně až najednou jsi nad Bermudami ztratil kurz a veškeré spojení se Zemí. Probral jsi se ve svém letadle aniž by sis pamatoval, co se vlastně stalo. Na podlaze vidíš revolver, tak ho sebereš a vykročíš směle na sever.

 

Jakmile vyjdeš z letadla, udeří do tebe elektřina a ty upadáš do bezvědomí. Probral ses na pitevním stole a všude nad tebou se sklánějí mimozemské bytosti. Jedna z nich na tebe promluví plynulou angličtinou a z této krátké konverzace pochopíš, že ona bytost tě chce usmrtit pro vědecké účely.

 

Právě si odskočila vedle pro nůž. Ty samozřejmě na nic nečekáš, vytrhneš revolver a všechny v místnosti postřílíš, až je podlaha plná mrtvol a tratoliště krve. Můžeš se dál vydat na všechny světové strany a tak jdeš třeba na sever. Dojdeš do nějaké laboratoře, kde cesta dál nevede, ale na zemi leží dynamit, tak ho sebereš a vrátíš se zpět do místnosti plné mrtvol.

 

Teď se vydáš na jih. Ocitáš se v nějaké chodbě, kde na jejím konci jsou ocelové dveře. Použiješ dynamit a uděláš si tak cestu dál. Dírou ve stěně projdeš do skladiště, odkud si sebereš padák a zvláštní přístroj. Padák pochází z druhé světové války a je plně funkční. Onen záhadný přístroj je z letadla a slouží k ochraně letadla před zaměřením z radaru, chybí mu však baterie a elektronka. Dál cesta nevede, takže se zpět vrátíš do místnosti plné mrtvol.

 

Vydáš se nyní na východ až dojdeš na konec chodby, kde v jižní stěně je díra ústící do temné propasti. Použiješ tedy padák, který se ti náhodou otevře a ty doplachtíš do nějaké chodby. Zjistíš, že můžeš jít pouze na východ nebo na západ. Když se dáš na západ, zjistíš, že je tam tma jako v pr ..., a tak se vydáš opačným směrem až se přiblížíš k výtahu.

 

Náhle zjistíš, že výtahem někdo k tobě dolů sjíždí. Náhle si vzpomeneš, že je to asi určitě ten hajzlík, co si šel pro nůž a unikl tedy tvému revolveru. Opět nečekáš, tasíš revolver a střílíš. Výsledek pro mimozemšťana je katastrofický, jeho mrtvola za jízdy vypadne z výtahu a na zemi zbyde jen louže sraček.

 

Vyjedeš výtahem nahoru do nějakého řídícího centra, všude kolem za skleněnými stěnami je vidět mořská voda, takže jsi se dovtípil, že se nacházíš na mořském dně. Na konci místnosti jsou zamčené ocelové dveře a dál nemůžeš, takže se pomalu vracíš k výtahu, ale ještě si stačíš ze země sebrat baterku. Sjedeš opět výtahem dolů a jdeš pořád na západ na konec chodby, kde jsi nic neviděl. Teď ovšem si pěkně posvítíš baterkou a uvidíš klíč, který pochopitelně sebereš.

 

Vrátíš se směrem na východ k výtahu, vyjedeš nahoru a odemkneš si ocelové dveře. Ocitáš se ve velkém hangáru, kde je plno unesených letadel mimozemšťany a taky se tu na zemi jakoby náhodou válí elektronka. Sebereš elektronku a společně s monočlánkem z baterky ji zamontuješ do přístroje. Teď je přístroj plně funkční. Prohlédl sis letadla a vybral sis starý anglický bombardér z druhé světové války.

 

Kupodivu se ti podařilo snadno nastartovat a vyletíš otvorem ven nad mořskou hladinu. Hned vzápětí se za tebou objevily dva létající talíře. Ihned zapínáš přístroj až se ti podaří zmizet z radaru svých pronásledovatelů. Vyvázl jsi jen o vlásek. Doletěl jsi na vojenské letiště v Miami a sdělil jsi americkému válečnému námořnictvu souřadnice podmořské základny mimozemšťanů. Jaderná ponorka pak hlubinnými bombami dokonala dílo zkázy. Záhada Bermud byla tedy definitivně vyřešena a ty jsi úspěšně dohrál hru.

 

1, R, S, 4, R, S, 1, D, J, J, 4, D, J, 1, P, 1, 1, S, S, V, V, 4, P, V, 4, R, V, 2, P, 1, B, Z, V, Z, Z, Z, 4, B, 2, R, 1, K, 3, B, V, V, V, Z, 4, K, Z, 2, K, 1, E, 4, M, 4, E, Z, S, A, 4, 1

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 12. 2010 | Zdroj: X-magazín 20/02 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist