English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Zabarachuda - návod

V roli profesora Ikebany zkusíte nalézt poklad v tajemném sídle zemřelého vynálezce jménem Zabarachuda. Po zadání příkazu SLOVNIK se vám vypíše následující seznam příkazů.

 

SEVER
VYCHOD
DOLU
POLOZ
PROHLEDNI
KOPEJ
PRIVAZ
PILUJ
PIJ
SAVE
SLOVNIK
KONEC
JIH
ZAPAD
NAHORU
VEZMI
STREL
STISKNI
ODVAZ
ROZSVIT
INVENTAR
LOAD
ZAPAL
 

 

Příkazy musíme vypisovat celé včetně víceslovných předmětů. Jděte na východ od zavřené brány a seberte svítilnu. Pokračujte na jih a vezměte lano. Vraťte se k bráně a jděte na západ, kde ke stromu přivažte lano. Jděte dolů a naleznete luk a šípy. Jděte zpět k bráně, odvažte lano a střelou z luku otevřete bránu. Luk a šípy můžete odložit. Projděte bránou a na západ od studny seberte otep dřeva. Pokračujte na sever do zbrojnice a na západě seberte boty. Vraťte se na jih, kde jste sebrali otep dřeva, a jděte na západ do starého skladu. Bez bot by vás tu pokousaly krysy. Seberte sirku a jděte ke studně. Ve studně na vás čekají pavouci, zneškodníte je zapáleným dřevem. Přivažte lano ke studni a jděte dolů pro klíč. Vylezte ze studny a odvažte lano. S klíčem se dostanete přes zavřené dveře na východ. Seberte žárovku a odložte klíč, boty i sirku. Jděte na sever kolem spuštěné mříže. Seberte kříž a na západě pomocí páky mříž zvednete. Bez kříže by vás dostal u páky duch. Vraťte se k mříži, odložte kříž a jděte na východ, kde je v podlaze otvor. Jděte ještě na sever pro helmu a pak na východ pro baterii. Nezapomeňte si poznačit nápis nad postelí včetně mezer a vykřičníku. Vraťte se k otvoru, kde opět přivažte lano a vydejte se dolů. Bez helmy by na vás hned něco spadlo. Rozsviťte svítilnu a seberte pilník. Pak jděte na východ a na jih, kde přepilujte mříž. Pilník odložte a seberte prkno. S prknem se dostanete přes východní propast do mučírny. Z mučírny zamiřte na východ do kobky se sudem a na jih pro krumpáč. Vrátíme se do kobky, ale alkoholu holdovat nebudeme. Díky znamení na zdi raději krumpáčem překopeme zem. Našli jste poklad vynálezce Zabarachudy. S pokladem můžeme ze sídla uniknout dvěma způsoby. Prvním způsobem zamíříme přes propast k přepilované mříži. Pokračujme na sever a na východ do laboratoře Zabarachudy, kde se teleportujeme zpět do lesa. Jdeme na západ a jsme těsně před cílem. Ve druhém způsobu odložíme krumpáč, prkno a vezmeme sud. Uvolní se nám cesta na východ. Sebereme hák a vydáme se na pramici na jih. Bez háku bychom utonuli. Na molu zamíříme na západ k cíli. Truhlice s pokladem je zabezpečená heslem, které jste si jistě zaznamenali v ložnici. Teď ho pečlivě opište a čeká vás závěrečná gratulace.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 9. 5. 2011 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist