English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Yoyo's Great Adventure - návod

Zorientujte se dle přiložené mapy. Pokecejte s knězem, seberte pohár (CUP) a promluvte s čarodějnicí. Vyskákejte na stromy a dostanete se pro sekeru (AXE) na střeše domku. Sekerou pokácejte starý strom za vodou a získáte klády (LOGS). Pokecejte s Piastem a opravte most pomocí klád. Seberte talisman (TALISMAN) a doneste ho knězi. Ten vytvoří portál, kterým projděte. Promluvte s rybářem a pak jděte ke strážci lesa, se kterým také pokecejte. Zde odložte pohár a vraťte se k teleportu. Po cestě seberte vřes (HEATHER) a doneste ho čarodějnici. Dostanete figurku ptáka (BIRD FIGURINE) pomocí které porozumíte ptačí řeči. Vyskákejte po stromech k ptákovi a dostanete mosazný klíč (BRASS KEY). Přes opravený most jděte k pevnosti, kde odemknete vchod. Potkáte prince, se kterým zaveďte rozhovor. V pevnosti seberte láhev vína (WINE BOTTLE) a zaneste ji strážci lesa. Odložte ptáka, seberte hrnek a projděte druhým teleportem. Promluvte s ševcem a odložte pohár. Vydejte se vlevo k ženě, promluvte s ní. Dále pozdravte rytíře, seberte helmu (HELMET) a promluvte s bardem.

 

Vyskákejte přes kopec k pastevci a seberte pytel pšenice (BAG OF WHEAT). Vraťte se ke strážci lesa a odložte pytel pšenice. Jděte na obrazovku s Piastem a vyberte s helmou med (HONEY) ze včelína. Vraťte se k opravenému mostu, vezměte krumpáč (PICKAXE) a pak se vydejte vpravo za medvědem. Dejte mu med a můžete kolem něj projít pro libeček (LOVAGE). Projděte prvním teleportem, odložte libeček a seberte u rybáře olej (OIL). U strážce lesa odložte olej a seberte pytel pšenice. Ten dejte býkovi vlevo, projděte kolem něj a krumpáčem uvolněte vchod do jeskyně. V jeskyni najdete zvonek (BELL), vraťte se ke strážci lesa, seberte olej a přes teleport se vydejte vpravo k hradu. Zvonkem přivoláte stráž, která vás ale dovnitř nepustí. Odložte si tu olej a vraťte se do pevnosti za princem. Ten vám dá dopis (LETTER). Jděte ke druhému teleportu a seberte libeček. Pak jděte k ševci, kde odložte libeček a vezměte pohár. Stráži u hradu ukažte dopis a seberte odložený olej.

 

Promluvte s králem a vpravo ze sudu načepujte pivo do poháru. U schodiště namažte řetěz olejem a vlevo nahoře promluvte s kouzelníkem. Seberte hadí prášek (SNAKE POWDER), promluvte s větrným kohoutem a princeznou. U ševce vezměte libeček, promluvte se zamilovanou ženou, které dáte libeček. Obdržíte lektvar lásky (LOVE POTION), který dáte rytíři. Dojděte k pastevci, kterému dáte pohár piva a dostanete mrtvou ovci (DEAD SHEEP). Promluvte se zamilovanou ženou a obdržíte mandragoru (MANDRAKE). Ovci dejte ševci a odložte i mandragoru. Jděte do hradu a za schodištěm seberte košili (FINE SHIRT) a u princezny dostanete zrcadlo (MIRROR). U ševce odložte košili a seberte mandragoru. Tu u strážce lesa znovu odložte a vezměte ptáka. Jděte do jeskyně a baziliška pomocí zrcadla zabijte. Promluvte se zlatou kačenkou, odložte si u ní ptáka a jděte k ševci pro odložený hadí prášek. U strážce lesa seberte mandragoru a jděte za čarodějnicí. Ta vám dá za mandragoru rudý lektvar (RED POTION).

 

U čarodějnice si odložte hadí prášek a s lektvarem proměňte v jeskyni zlatou kačenku v dívku. Dostanete váček zlata (GOLD POUCH). Seberte ptáka a dejte trochu zlata ševci. Boty (SOLID BOOTS) zatím neberte a odložte si ptáka. Trochu zlata dejte také bardovi, dostanete flétnu (FLUTE). U ševce odložte váček se zlatem a seberte boty. U prvního teleportu odložte boty a vydejte se do pevnosti za princem. Na opraveném mostě zahrajte na flétnu a zbavíte se myší. Prince vám poděkuje a dostanete korunu (CROWN). Korunu dejte Piastovi a poradí vám hledat kapradinu (FERN FLOWER), kterou najdete za medvědem. U prvního teleportu seberte boty a vydejte se k rybářovi. Zde odložte kapradinu, seberte divoké květiny (WILD FLOWERS) a po kamenech přeskákejte k mořské panně. Dejte jí květiny. Pak jděte za čarodějnicí, která vám udělá modrý lektvar (BLUE POTION) pro mořskou pannu z hadího prášku. Lektvar dejte mořské panně. Od rybáře dostanete šupinu mořské panny (MERMAID SCALE), boty odložte a vezměte kapradinu.

 

U ševce vše odložte a seberte košili. Tu doneste Piastovi a obdržíte dýku (SHARP DAGGER). Ze stěny jeskyně seškrábněte žlutou síru (SULPHUR) a doneste ji ševci. Dostanete nadívanou ovci (STUFFED SHEEP), kterou zatím nechte ležet. Seberte ptáka, promluvte s králem a dostanete prsten (ROYAL RING). Pokecejte s kouzelníkem, pak jděte za větrným kohoutem, který vás přenese k drakovi. Odložte ptáka s prstenem a jděte k ševci pro otrávenou ovci a kapradinu. Vraťte se do jeskyně k drakovi, kde mu předhodíte ovci. Draka jste porazili, odložte kapradinu a seberte dračí zub (DRAGON TOOTH). Vraťte se k ševci pro šupinu a dejte ji i s dračím zubem kouzelníkovi. Dostanete kouzelný prášek (MAGIC POWDER), který hodíte do ohniště na začátku hry. Yoyo vstoupil do energetického paprsku, a to je konec hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 12. 2020 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist