English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Vendetta - návod

OVLÁDÁNÍ
SPACE - volba zbraní. Zpočátku máte na výběr pěst a dýku. Zbraň je zobrazena na obrázku vpravo dole. Nad obrázkem je zobrazen stav.

 

ENTER - ukazuje předměty, které vlastníte. Předměty mohou být uloženy v krabičkách na zemi, v bednách, v zásuvkách ve stole a na zdi.

 

FIRE - použití předmětu nastaveného na středním okénku filmu nebo použití zbraně.

 

FIRE + VPRAVO - otevírání skříní, stolů a krabic na zemi. Opětovný stisk způsobí prohledání těchto prostor.

 

H - pozastavení hry.

 

SBĚR PŘEDMĚTŮ
Pokud chcete sebrat krabičku, stoupněte si tak, abyste ji částečně překryli svým tělem a potom stiskněte FIRE. Je třeba najít přesně tu správnou polohu. Nenechte se zmást. V každé krabičce je nějaký předmět. Bedna se otevírá pomocí páčidla. Pomocí klávesy ENTER si najedete na páčidlo a pokud stojíte u bedny správně, po stisku klávesy FIRE se bedna otevře. Ne všechny bedny jdou ale otevřít. Zásuvku ve stole otevřete stiskem FIRE. Pokud stojíte u stolu na vhodném místě, zásuvka se sama otevře. Po dalším stisku FIRE zjistíte, zda v zásuvce něco je. Předměty ze zdi seberte opět stiskem FIRE.

 

POUŽITÍ PŘEDMĚTŮ
Každý předmět má svůj účel. Pomocí páčidla si otevíráte bedny, klíčky si odemknete počítač a automobil. Díky disketě do počítače PC vám počítač věnuje bojovou kartu, s jejíž pomocí budete moci zdárně ukončit první díl. Pouze je nutné být správně postaven a dodržovat postup. Potom jde všechno samo a rychle. Ve hře je mnoho fint, a tak třeba jedna jediná chyba způsobí vaše opětovné nahrávání první části. Nezoufejte však, i já jsem nad touto hrou ztratil mnoho času a nervů. Jak se praví v knize Programátorské poklesky, pokud v záchvatu rozhořčení vyhodíte počítač oknem, přijdete na svou chybu zpravidla těsně před jeho dopadem. Tento způsob vyhledávání chyb jsem však neověřoval, vzhledem k možnému ohrožení chodců jej ani nedoporučuji.

 

1. ČÁST
V první místnosti udeříte pěstí do dveří na pravé straně a vejdete dovnitř. Na stěně visí dvě pušky (SUBGUN). Stiskem FIRE seberte pravou. V balíčku na zemi naleznete páčidlo (CROWBAR). Vraťte se zpět do první místnosti a přejděte do následující místnosti vpravo. V balíčku u druhých dveří naleznete kleště (CUTTERS). Pokračujte do další místnosti a vylezte po žebříku na balkón. Projděte dvě místnosti vlevo až na levý roh balkónu. Vejděte do dveří. Pod postelí jsou korále (BEADS). Pomocí páčidla otevřete druhou bednu zespoda, je v ní zásobník do samopalu (AMMO). Pomocí klávesy SPACE si nastavte na zbraních samopal a pomocí klávesy ENTER právě získaný zásobník, po FIRE můžete samopal používat. Projděte do další místnosti vpravo a pokračujte dveřmi v pravé stěně. Ve třetím stole najdete knihu (BOOK), která vám ze začátku poslouží jako HELP. Pokud se do ní hned podíváte, zjistíte, že vám radí najít disketu a vložit ji do počítače v této místnosti. V další místnosti naleznete v prvním stole v horní řadě tmavou videokazetu (VIDEOTAPE). V žádném případě se nesnažte tuto videokazetu vkládat do přehrávače, přehraje se vám sice její obsah, ale v posledním díle zjistíte, že nemáte všechny doličné předměty. Pokračujte do další místnosti vpravo. Hned v prvním stole naleznete disketu (DISKETTE). Ve spodním pravém stolu naleznete klíč (KEY). Ve stole při pravé stěně naleznete světlou videokazetu (VIDEOTAPE). Vraťte se do místnosti, ve které jste našli knihu, vložte disketu do počítače a na otázku CODE? napište ZIP1 (dozvíte se z knihy). Dostanete bojovou kartu (CARD). Vraťte se do místnosti, kde jste nalezli disketu a pokračujte dále vpravo. Stojíte na balkóně. Klíčkem odemkněte auto a vložte do něj bojovou kartu. Po stisku klávesy ENTER budete vyzváni k nahrání druhé části.

 

2. ČÁST
Nyní jste v supermoderním Ferrari s automatickou převodovkou. Dovede vyvinout rychlost až 260 mil za hodinu. Pokud se nevybouráte a stihnete vše v časovém limitu, budete vyzváni k přihrání další časti. Případné protivníky rozstřílejte. Na nepřátelská auta máte kanóny a na vrtulníky rakety. Zbraně se přepínají klávesou ENTER. Kontrolky zbraní jsou na displeji vpravo dole.

 

3. ČÁST
Po krátké jízdě autem jste dojeli do armádního skladu. Hned v první místnosti otevřete dveře skladu úderem pěsti. Na zdi visí tři bazuky (BAZOOKA). Jednu z nich si můžete vzít. Ve třetí bedně zespoda je zásobník (AMMO) do samopalu a v bedně pod ní je jeden náboj do bazuky (MISSILE). V pravé bedně ze dvou spodních naleznete neprůstřelnou vestu (BULLETPROOF VEST). Pomocí ENTER na ní najeďte a stiskem FIRE si ji nasaďte na sebe. Vraťte se zpět do první místnosti, kde pomocí bazuky zničíte horní tank. Bazuku nabijete stejně jako samopal. Pokračujte doprava do druhého skladiště. Ze stolu u zdi seberte mapu (MAP). Ve dvou dalších stolech naleznete dopis (LETTER) a kabelku (HANDBAG). V další místnosti je pod horními palandami dámský střevíček (SHOE). Potom se vraťte před skladiště. Po žebříku vylezte na jeho střechu a jděte vpravo. Bednu, ke které přijdete, otevřete a vyndejte z ní klíč na provázku (SMALL KEY). Vraťte se do první místnosti, klíčkem z prvního levelu odemkněte auto a přihrajte další část.

 

4. ČÁST
Jedete opět ve svém supermoderním autě. Stejně jako ve druhé částí na vás útočí auta, vrtulníky a nyní navíc i jezdci na motocyklech. Můžete proti nim opět používat kanón a rakety. Cestu vám ukazují šipky. Za chvíli vás počítač vyzve k přihrání další části, kterou je letiště. Pokud jste se přesně drželi tohoto postupu, bude to pro vás příjemná zábava.

 

5. ČÁST
Nacházíte se na letišti, drama vrcholí. Vejděte do hangáru a projděte do jeho zadní části. Ve skříních u zdi postupně najdete čepici (CAP), neprůstřelnou vestu (BULLETPROOF VEST) a košili (SHIRT). Opusťte hangár, pokračujte přes letištní plochu a vstupte do nákladního letadla. V jeho přední části zneškodněte šéfa únosců a osvoboďte dívku přeštípnutím jejich pout kleštěmi. Pomocí klíčku odemkněte auto a vydejte se další cestu.

 

6. ČÁST
Opět tu máme automobilovou vložku, tentokráte se budete prohánět noční krajinou. Útočníci zůstali stejní, dojet do cíle by nemělo dělat sebemenší problém.

 

7. ČÁST
Projděte asi tři nebo čtyři obrazovky krásně upraveným parkem s hezkou fontánou a řadou laviček. Občas na vás nějaký pobuda vystřelí zpoza stromu, ale když budete dávat pozor, netrefí vás. Projděte otevřenou brankou na letištní plochu. Tam již na vás čeká šéf policie a zkontroluje, zda máte všechny doličné předměty. Pokud ano, hru jste úspěšně dokončili.  Dostane se vám poblahopřáni ke zdárnému dokončení hry a oznámení, že jste zachránili dívku i celý svět. V případě, kdy se vám nepodaří shromáždit všechny důkazy, vaše mise skončí nezdarem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 7. 2002 | Zdroj: Manuály 5 | Vložit nový komentář...

Vložil: SeraphimVloženo: 14. 03. 2017, 20:21:19
Potrebne dukazy jsou: VIDEOTAPE (nehranou), LETTER, HANDBAG, SHOE a BEADS.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist