English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Untouchables - návod

Hra je rozdělena do šesti úrovní, zde se nachází jejich stručný popis.

 

LEVEL 1 - THE WAREHOUSE
První díl se odehrává ve starém skladišti. Na ploše asi 3 x 8 obrazovek musíte svést těžký boj s nekonečnými hordami gangsterů. Všimněte si jejich postav, jsou světlé a černé, občas se objeví muži ve světlém kabátu až na zem. Všechny rychle likvidujte a hlavně ty v černém, zůstane po nich lékárnička nebo houslové pouzdro s novou výzbrojí. Všechno ihned seberte. Postavy s dlouhým pláštěm jsou velice důležité, mají u sebe usvědčující dokumenty a ty musíte za každou cenu dostat. Počítač vám pomáhá a šipkou ukazuje směr, kde se tito gangsteři nachází. Když jednoho z nich zastřelíte a seberte dokument, dole vám v okně EVIDENCE COLLECTED naskočí 10%. Vy pak musíte zlikvidovat ještě dalších 9 takových a získat 100% dokumentů. K přežití vám pomůže neustálé skákaní po bednách. Vaše zranění se projevuje změnou podoby Eliota Nesse na obličej Al Capona.

 

LEVEL 2 - THE BRIDGE
Druhý díl je situován na most, který je zatarasen několika náklaďáky a rozsypaným nákladem. Opět se to tady hemží gangstery. Vaším úkolem je sestřelovat nikoliv osoby ale soudky, za které dostáváte prémie ve formě malých flaštiček lihovin (po jedné polovině za soudek), přičemž jich musíte získat rovných 32. Hrací plocha se rozprostírá na několika obrazovkách a vy se musíte kutálet po zemi, střílet na bandity a soudky. Míření vám umožňuje jakési okénko zaměřovače v dolní části obrazovky, ve kterém vidíte, kam zrovna směřuje hlaveň vaší pušky. Zde už je možné měnit členy Nessovy skupiny. Každý má svůj díl energie. Vždy v dolním rohu je jméno toho, který zrovna bojuje. Když se dokutálíte úplně vlevo či vpravo, uvidíte podobu člena skupiny a zde ho též můžete vyměnit za někoho jiného. Na splnění úlohy je vymezen čas, který běží dole na obrazovce.

 

LEVEL 3 - THE ALLEYS
Ve třetím části jste vybaveny dvojhlavňovou brokovnicí. Střežíte úzkou cestu mezi domy vedoucí k nádraží, odkud chce jeden z Caponových mužů uprchnout s důležitými doklady. Opět si tu můžete vybírat mezi jednotlivými členy skupiny. Vaším úkolem je rychle se vyklonit do uličky, zamířit na některého z banditů, kteří se objevují v oknech a rychle dvakrát vystřelit. Potom se musíte schovat za stěnu a znovu nabít brokovnici. Za každý zásah máte opět prémie v podobě láhve alkoholu. Po 32 získaných lahvích se končí první fáze a začíná další, kdy postoupíte do další uličky a vše se opakuje, přičemž boj bude o něco těžší. Těchto fází je tuším celkem šest.

 

LEVEL 4 - THE TRAIN STATION
Čtvrtý díl hry se už odehrává na nádraží. Zde došlo k nebezpečné události, neboť kočárek s dítětem se dal do pohybu a sjíždí po dlouhém schodišti dolů. V dolní části obrazovky proto vidíte svou podobu (energii) a rovněž hlavu dítěte. Kromě toho, že stále odrážíte útoky gangsterů, musíte střežit kočárek, aby nepopojel příliš daleka a neopustil obrazovku. Dítě by pak zahynulo, což by byl předčasný konec hry. Z tohoto důvodu v žádném případě netlačte kočárek dopředu. Banditi se objevují stále na stejných místech a ve stejném počtu, to si zapamatujte a podle toho jednejte. Pro obnovení energie sledujte až se objeví na cestě lékárnička.

 

LEVEL 5 - THE HOSTAGE
Stojíte na peronu a před vámi drží gangster muže, který utekl s doklady a chce ho zastřelit. V několika málo vteřinách musíte přesně zamířit a zneškodnit banditu. Když se netrefíte, budete svědky nepříliš příjemné smrti zajatce.

 

LEVEL 6 - ROOFTOP
Nacházíte se na střeše budovy, skryti za zídkou. Vaší úlohou je zastřelit gangstera přebíhajícího mezi stěnami po střeše. Jste vyzbrojeni šestiranným koltem. Průběh této části je obdobný jako u třetího dílu. Po šesti ranách se musíte schovat a stlačením tlačítka FIRE znovu nabít zbraň. Když se vám podaří čtyřikrát postoupit kupředu, gangster nakonec přepadne přes okraj střechy.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 2. 11. 2003 | Zdroj: FIFO 8 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist