English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Universal Hero - návod

Na začátku je třeba sebrat kohoutek (TAP) a použít ho na kraji při vyčnívající rouře. Tímto se zastaví vyvěrající gejzír. Z místnosti pod rourou seber trojkolíkovou zásuvku (THREE PIN PLUG), jdi ještě níže a seber dvoužilový kabel (TWO CORE WIRE). Najdi vozík a vezmi dálkový přepínač (REMOTE SWITCH). Nalevo seber identifikační kartu (SLARTIBARDFAST'S I.D. CARD). Jdi ještě dál nalevo a seber odpalovač výbušnin (PLUNGER). U diskety použij dálkový přepínač a seber ji (FLOPPY DISC). Dálkový přepínač můžeš položit. Najdi a vezmi válečky dynamitu (STICK OF DYNAMITE). Najdi kupu kamenů a použij u nich odpalovač. Po explozi odpalovač odlož! U počítače použij trojkolíkovou zásuvku. Po zapnutí počítače použij disk. Program, který se spustí, si od tebe vyžádá identifikační kód. Napiš SLARTIBARDFAST. Vpravo od počítače se vytvoří ve stěně otvor. Odkryje se místnost, ve které vezmeš nerafinovaný olej (SOME CRUDE OIL). Ten použij u nádrže kosmické lodě (SPACE SHIP) a seber palivo do rakety (SPACE SHIP FUEL). Palivo použij u rakety a dostaneš se na jinou část planety.

 

Po přistání polož u rakety palivo a identifikační kartu. Když si chceš doplnit vzduch, seber nádrž se vzduchem (AIR TANK) a vezmi i přivolávač robota (DROID RECALL DEVICE). Přivolávač použij u stroje DROID RECALL UNIT. Vezmi vejce (EGG) a použij ho u stolu s židlí. Tím se ti doplní vzduch. Dále seber mucholapku (FLY SWATTER) a použij ji také u stolu s židlí. Tím zničíš brouka, který při doteku ubírá vzduch. Mrtvého brouka (DEAD COCKROACH) seber a pomocí něho nakrm masožravé rostliny. V pokoji vpravo od masožravých rostlin seber konev (WATERING CAN), najdi a seber klíč od dílny (POTTING SHED KEY). Použij ho u bonsají, které jsou napravo od masožravých rostlin. Polož klíč. Dále seber hubitel plevele (SOME WEED KILLER). Jdi napravo a u květináče použij konev. Vyroste růžový květ (PRETTY PINK FLOWER). V další místnosti napravo u hemžících se rostlin použij hubitel a seber gumáky (RUBBER BOOTS). Dále najdi a seber zrcadlo (MIRROR), francouzský klíč (SPANNER) a robota opraváře (REPAIR DROID). Zrcadlo použij na usměrnění světelného paprsku. U dvou kotoučových magnetofonů použij francouzská klíč a robota. Tím uvedeš do chodu napájení teleportu. Francouzský klíč můžeš odložit. Najdi a seber startovací kliku (STARTING HANDLE). Pokud chceš vidět kometu blížící se k planetě, seber 10 pencí (TEN PENCE PIECE) a použij je u dalekohledu. Dále najdi počítač, od něj nalevo je teleport. Postav se do středu teleportu a použij kliku. Tím se přesuneš na opuštěnou planetu vedle Uridia, na které bydlí čaroděj, jehož pomoc potřebuješ.

 

Po přemístění polož kliku a gumáky, potom jdi napravo a seber trubku (PIPE) a lano (SOME ROPE). Dále najdi a vezmi velký kámen (LARGE ROCK) a na oblaku nůž (KNIFE). Jdi ke stromu a použij nůž. Tím vytvoříš s pomocí lana a kamene katapult, který vystřelí kámen a zničí masožravou rostlinu, která ti zamezuje vchod do vnitra planety. Ve vnitru polož nůž a seber ohnutý klíč (BENT KEY). Potom najdi a vezmi kladivo (SLEDGE HAMMER). Najdi kovadlinu a použij u ní kladivo, tím vyrovnáš ohnutý klíč a vznikne rovný klíč (STRAIGHT KEY). Dále najdi a seber vazelínu (SOME AXLE GREASE) a vodní pumpu (WATER PUMP). U vody použij vodní pumpu. Tím přečerpáš vodu do vedlejší místnosti. Seber žvatlající rybu (BABBLING FISH) a polož trubku a vodní pumpu. Jdi do pokoje vpravo a seber brzdící páku (BRAKE LEVER). Tento pokoj obývá čaroděj, kterému rozumíš díky tomu, že máš u sebe rybu. Čaroděj ti řekne, abys mu přinesl čarodějnou kouli (ORB). Tím se s čarodějem rozloučíš a vydáš se hledat kouli, kterou potřebuje. Najdi místnost, ve které je východ (EXIT). Jdi k němu, pozor však na řítící se kámen, který se valí za tebou. Na východě použij rovný klíč. Přemístíš se za stěnu. Jdi k vozíku a namaž ho použitím vazelíny. Potom použij na odbrzdění vozíku brzdovou páku. Vozík se rozběhne a prorazí stěnu, přes kterou jsi nemohl projít. Po zastavení vozíku se za ním shora zřítí kámen a zatarasí ti cestu zpět. Polož vazelínu, brzdovou páku a rovný klíč. Potom najdi a postupně seber prsten (RING), rubín (RUBY), křišťál (CRYSTAL), talisman (TALISMAN) a pěticípou hvězdu (PENTACLE). Jdi do místnosti s teleportem a použij talisman. Přemístíš se do uzavřeného pokoje. Seber kouli a použij prsten. Teleportuješ se ke kovadlině. Vezmi diamant (DIAMOND) a jdi k čaroději. U něj použij kouli a čaroděj tě přemístí zpět na Uridium.

 

Po teleportování seber pas (PASSPORT) a jdi k raketě. Polož prsten, talisman, pěticípou hvězdu, vezmi palivo a identifikační kartu. Použitím pasu odstartuješ raketu, kterou se vrátíš na začátek hry. Po vystoupení najdi a seber radioaktivní box (LEAD RADIATION BOX), plutonium (PLUTONIUM) a rozbité sklo (ROUGH GLASS). Jdi k raketě a použij palivo. Po přeletění jdi ke svěráku a použij rozbité sklo. Vytvoří se čočka (LENS). Seber čočku, použij ji na zaostření světelného paprsku, který jsi usměrnil pomocí zrcadla. Dále najdi sklad s nápisem MINERALS a použij u něj rubín. Tím se zaktivuje laser a zničí přibližující se kometu.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 27. 8. 2011 | Zdroj: BIT 7/92 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist