English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Twilight - Krajina tieňov - návod

Po trochu krkolomném letu se nacházíte u poničeného přistávacího modulu. Máte u sebe kotoučovou pilu s diamantovým ostřím. Prozkoumejte modul a z jeho útrob seberte kontejner na radioaktivní materiál. Při zkoumání prostředí a jednotlivých předmětů začne v horní části obrazovky rolovat text s popisem, tuto proceduru můžete kdykoliv přeskočit/urychlit stiskem klávesy SPACE. V první obrazovce už nic nevykoukáte, takže pokračujte vlevo. Zde se nachází dvě nádrže s kapalným kyslíkem a první dveře. Můžete se pokusit stisknout vypínač vedle dveří, ale k ničemu vám to nebude. Vydejte se dál vlevo, kde uvidíte další dveře, které opět nejdou otevřít. Ve čtvrté obrazovce můžete prozkoumat zkratované vedení, ze kterého můžete sebrat kabel, který ale nebudete k ničemu potřebovat. V páté obrazovce prozkoumejte montážního robota, který už jaksi dosluhuje. Z robota vyjměte palivový článek a vložte ho do kontejneru, abyste předešli úniku radiace. Dále použijte kotoučovou pilu na odříznutí laserové řezače z robota, řezač posléze seberte ze země. Šestá obrazovka pro vás představuje konečnou, takže se vraťte do třetí obrazovky od startu. Zde vložte do spouštěcího generátoru nedaleko dveří palivový článek z kontejneru. Po aktivaci generátoru stiskněte vypínač a vstupte do dveří. Na dveře vedoucí do výtahové šachty použijte laser, vstupte do výtahu a jeďte až úplně dolů. Jděte vlevo a vstupte do dveří. Pomocí centrálního počítače odblokujte všechny systémy (druhá volba). Vraťte se na povrch. Dveře ve druhé obrazovce od startu již půjdou otevřít, výtahem sjeďte opět dolů a jděte 2x vpravo. Z razícího štítu vyjměte elektronický mozek. Na povrchu jděte do šesté obrazovky od startu a použijte mozek na vstupní interface. Po vstupu do hangáru se končí první část hry, přístupové heslo do další části zní MEGAPOLIS.

 

Z přihrádky na zdi v hangáru nedaleko dveří seberte páčidlo. V další obrazovce vylovte z kaluže lístek, který si přečtěte. Nachází se na něm důležitý kód, který si zapamatujte. Po přečtení lístek zase položte na zem, už ho nebudete potřebovat. Páčidlem vylomte automat na jídlo, získáte tak minci. V obrazovce vlevo opět použijte páčidlo na bezpečnostní schránku, ve které je ukryta plazmová pistole. Páčidlo je už k ničemu, tak ho zahoďte. Vhoďte minci do bílého ovladače teleportu. Musíte zadat kód cílové stanice, do které se chcete teleportovat. Jistě správně tušíte, že musíte zadat číslo, které bylo uvedeno na lístku (E938261K). Teleport je od této chvíle aktivován. Vraťte se o obrazovku zpět a z větší vzdálenosti střelte plazmovou pistolí do středu žlutého robota. Kryt se rozbije, uvnitř najdete síťku na ochranu řídící jednotky před elektromagnetickým polem a záznamový disk. Vstupte do teleportu a přeneste se (stiskem klávesy pro směr nahoru) do nové obrazovky. Ovladač teleportu rozstřílejte plazmovou pistolí. Ta už vám není k užitku, takže ji tu nechte ležet. Ze zničeného ovladače teleportu vytáhněte baterii, kterou zkombinujte v inventáři se síťkou. Jděte doprava a ze země (v místě, kde se nachází čtvereček s písmenem C) vezměte ANTI-G (přenosný neutralizátor gravitace). Tlačítkem vpravo na zdi si otevřete dveře. Tunelem se sneste až na samé dno. Varovného hlášení si nevšímejte a pokračujte úplně vlevo až k centrálnímu počítači, na jeho otázku odpovězte ANO, dozvíte se cenné informace. Vložte disk do záznamového zařízení, aby se na něj nahrály potřebné údaje. Vraťte se nahoru do obrazovky, kde jste našli ANTI-G a zavřete za sebou dveře. Znovu použijte tlačítko, tentokráte zvolte třetí volbu, nouzový kód se automaticky načte z disku. Druhá část je zdárně za vámi, zapamatujte si heslo STELLARIS.

 

V obrazovce, do které se teleportujete, postupně seberte ze země identifikační kartu, z příhradky vlevo pak láhev s podezřelou tekutinou a minci. Láhve se raději rychle zbavte. Minci použijte na ovladač dveří a tunelem sjeďte dolů. Pokračujte úplně vlevo a vložte identifikační kartu do identifikátoru. Vstupte do kosmické lodi a ze země seberte příručku, kterou si pořádně prostudujte. Pak zasedněte do pilotního křesla. Teď poprvé použijete příkaz HOVOŘ. Postupně vepište ODLET a AUT. Nakonec použijte disk na ovládací pult a potvrďte odlet (HOVOR ANO). Heslo pro vychutnání si závěrečné animace zní ENIGMA.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 6. 2004 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist