English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Tusker - návod

Ovládání
S postavou můžete chodit všemi směry. Předměty a zbraně sbíráte pomocí tlačítka FIRE + šikmo dolů. Používají se dle situace různou kombinací střelby a pohybových kláves. Zbraň se volí klávesou S, předmět, který chcete použít, klávesou A. Klávesa D hru zapauzuje.

 

Level 1 - The Desert (Poušť)
Poušť je tvořena deseti propojenými obrazovkami, chodíte jakoby stále dokola, půjdete-li desetkrát doprava, ocitnete se znovu na startu. Od startu postupte dvakrát doprava. Vezměte čutoru. Z ní si můžete doplňovat energii. Jděte doprava a seberte lahvičku s kyselinou. Postupte dvakrát doprava, naleznete pistoli. Jděte dále a seberte postupně náboje, doporučuji je však šetřit, a dýku. Vraťte se do obrazovky s křovím a vchodem do podzemí (třikrát doleva) a vejděte do něj. Nyní vlezte do vchodu vlevo. Ocitnete se v místnosti s bednou a se spacákem. Kopněte do bedny, vypadne deník. Seberte jej a jděte zpět. Teď třikrát vpravo kolem krokodýlů (pozor na hlubokou vodu) a stanete před dalším vchodem. Vejděte, seberte mačetu a nějaké zrní. Můžete také použít deník na nápis na stěně. Dozvíte se, že se máte prosekat nějakým křovím. Vraťte se tedy na povrch zemský, navolte mačetu a dejte se do toho (FIRE + šikmo nahoru). Vlezte do vzniklého otvoru a jděte stále doprava až k podivnému tvoru přivázanému ke kolíku. Navolte lahvičku s kyselinou, kterou rozleptejte lano (FIRE + šikmo dolů). Rychle uhněte, jinak vás ta bestie převálcuje a můžete hrát znovu. Vejděte do otvoru a nahrajte druhý díl.

 

Level 2 - The Village (Vesnice)
Od startu postupte pětkrát vlevo až k létajícím lebkám. Zde seberte klíč a jděte ještě jednou vlevo. Vstupte do chatrče a hned z ní vylezte druhým vchodem. Teď jděte dvakrát vpravo až k velkým vratům s visacím zámkem. Použijte nalezený klíč a vejděte. Naleznete zde léky. Vyjděte zase ven a přesuňte se doleva ke střeženému vchodu. Vstupte a jděte vpravo. Zde seberte zápalky. Jděte dvakrát vpravo (bude se po vás střílet) a nemocnému náčelníkovi dejte léky. Za odměnu obdržíte další klíč. Jděte vlevo a zápalky použijte u kouřící baňky. Ta vzápětí kouřit přestane a vy si ji můžete vzít. Teď se vracejte stejnou cestou, jako jste přišli, až se dostanete k velké mříži hlídané dvěma strážci. Před levého položte klíč, před pravého baňku. Cesta dál je volná.

 

Level 3 - The Temple (Chrám)
Opět na poušti a opět systém devíti propojených obrazovek. Nalézá se v nich sedm kusů zlata, které musíte všechny sebrat. Zlato je dost mizerně vidět. Pokud chcete vědět, jak zlato vypadá, jděte od startu pětkrát doprava a střelte pistolí do příšery vykukující z vody (upřímně lituji ty, kdo neuposlechli mé rady a nešetřili náboji). Na místě, kde měla potvora hlavu, uvidíte hroudu zlata. Seberte ji a najděte po poušti ještě šest dalších. Až je budete mít, jděte ke vchodu do jeskyně (vlevo od bývalé vodní příšery) a vejděte. Pokračujte dvakrát vpravo a stanete před chrámem. U vchodu však sedí nějaká zamračená obluda. Dejte jí zrní a ona se stáhne do ústraní. Vejděte do chrámu. Zde musíte najít tři sošky. Jděte nahoru, prokličkujte mezi pavouky a máte první. Vraťte se dolů a potom doprava, nahoru a doprava. Masožravá rostlina hlídá druhou sošku. Seberte ji a jděte zpět doleva a dolů. Teď vstupte do pravých dveří. Na zemi leží kláda a na stole je kladivo. Oboje seberte. Pak se vraťte doleva a jděte dolů. Vstupte do levých dveří a udeřte kladivem do truhly. Vypadne poslední soška. Vezměte ji a odejděte doprava. Zde položte všechny sošky na stůl (každá patří do jedné štěrbiny). Otevře se tajný vchod. Vejděte. Přes propast položte kládu a přejděte na druhou stranu. Potom postupte ještě jednou vpravo. Uvidíte misku, která je řetězem spojena s mříží na dveřích. Položíte-li na misku všechno zlato, vytáhne se jeho vahou mříž. Nezoufejte nad ztrátou zlata, protože za dveřmi na vás čeká vysněný poklad. Dohrajte poslední část. Čekají vás závěrečné gratulace a tím je hra zdárně vyřešena.

 

Zde si můžete stáhnout animovaný návod k této hře. Jedná se sice o návod k verzi pro Commodore 64, takže některé věci jsou odlišné, ale i tak je velice užitečným průvodcem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 7. 2003 | Zdroj: ZX-magazín 6/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist