English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Tusker - návod

Ovládání
S postavou můžete chodit všemi směry. Předměty a zbraně sbíráte pomocí tlačítka FIRE + šikmo dolů. Používají se dle situace různou kombinací střelby a pohybových kláves. Zbraň se volí klávesou S, předmět, který chcete použít, klávesou A. Klávesa D hru zapauzuje.

 

Level 1 - The Desert (Poušť)
Poušť je tvořena deseti propojenými obrazovkami, chodíte jakoby stále dokola, půjdete-li desetkrát doprava, ocitnete se znovu na startu. Od startu postupte dvakrát doprava. Vezměte čutoru. Z ní si můžete doplňovat energii. Jděte doprava a seberte lahvičku s kyselinou. Postupte dvakrát doprava, naleznete pistoli. Jděte dále a seberte postupně náboje, doporučuji je však šetřit, a dýku. Vraťte se do obrazovky s křovím a vchodem do podzemí (třikrát doleva) a vejděte do něj. Nyní vlezte do vchodu vlevo. Ocitnete se v místnosti s bednou a se spacákem. Kopněte do bedny, vypadne deník. Seberte jej a jděte zpět. Teď třikrát vpravo kolem krokodýlů (pozor na hlubokou vodu) a stanete před dalším vchodem. Vejděte, seberte mačetu a nějaké zrní. Můžete také použít deník na nápis na stěně. Dozvíte se, že se máte prosekat nějakým křovím. Vraťte se tedy na povrch zemský, navolte mačetu a dejte se do toho (FIRE + šikmo nahoru). Vlezte do vzniklého otvoru a jděte stále doprava až k podivnému tvoru přivázanému ke kolíku. Navolte lahvičku s kyselinou, kterou rozleptejte lano (FIRE + šikmo dolů). Rychle uhněte, jinak vás ta bestie převálcuje a můžete hrát znovu. Vejděte do otvoru a nahrajte druhý díl.

 

Level 2 - The Village (Vesnice)
Od startu postupte pětkrát vlevo až k létajícím lebkám. Zde seberte klíč a jděte ještě jednou vlevo. Vstupte do chatrče a hned z ní vylezte druhým vchodem. Teď jděte dvakrát vpravo až k velkým vratům s visacím zámkem. Použijte nalezený klíč a vejděte. Naleznete zde léky. Vyjděte zase ven a přesuňte se doleva ke střeženému vchodu. Vstupte a jděte vpravo. Zde seberte zápalky. Jděte dvakrát vpravo (bude se po vás střílet) a nemocnému náčelníkovi dejte léky. Za odměnu obdržíte další klíč. Jděte vlevo a zápalky použijte u kouřící baňky. Ta vzápětí kouřit přestane a vy si ji můžete vzít. Teď se vracejte stejnou cestou, jako jste přišli, až se dostanete k velké mříži hlídané dvěma strážci. Před levého položte klíč, před pravého baňku. Cesta dál je volná.

 

Level 3 - The Temple (Chrám)
Opět na poušti a opět systém devíti propojených obrazovek. Nalézá se v nich sedm kusů zlata, které musíte všechny sebrat. Zlato je dost mizerně vidět. Pokud chcete vědět, jak zlato vypadá, jděte od startu pětkrát doprava a střelte pistolí do příšery vykukující z vody (upřímně lituji ty, kdo neuposlechli mé rady a nešetřili náboji). Na místě, kde měla potvora hlavu, uvidíte hroudu zlata. Seberte ji a najděte po poušti ještě šest dalších. Až je budete mít, jděte ke vchodu do jeskyně (vlevo od bývalé vodní příšery) a vejděte. Pokračujte dvakrát vpravo a stanete před chrámem. U vchodu však sedí nějaká zamračená obluda. Dejte jí zrní a ona se stáhne do ústraní. Vejděte do chrámu. Zde musíte najít tři sošky. Jděte nahoru, prokličkujte mezi pavouky a máte první. Vraťte se dolů a potom doprava, nahoru a doprava. Masožravá rostlina hlídá druhou sošku. Seberte ji a jděte zpět doleva a dolů. Teď vstupte do pravých dveří. Na zemi leží kláda a na stole je kladivo. Oboje seberte. Pak se vraťte doleva a jděte dolů. Vstupte do levých dveří a udeřte kladivem do truhly. Vypadne poslední soška. Vezměte ji a odejděte doprava. Zde položte všechny sošky na stůl (každá patří do jedné štěrbiny). Otevře se tajný vchod. Vejděte. Přes propast položte kládu a přejděte na druhou stranu. Potom postupte ještě jednou vpravo. Uvidíte misku, která je řetězem spojena s mříží na dveřích. Položíte-li na misku všechno zlato, vytáhne se jeho vahou mříž. Nezoufejte nad ztrátou zlata, protože za dveřmi na vás čeká vysněný poklad. Dohrajte poslední část. Čekají vás závěrečné gratulace a tím je hra zdárně vyřešena.

 

Zde si můžete stáhnout animovaný návod k této hře. Jedná se sice o návod k verzi pro Commodore 64, takže některé věci jsou odlišné, ale i tak je velice užitečným průvodcem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 7. 2003 | Zdroj: ZX-magazín 6/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist