English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Trap Door 2 - Through the Trap Door - návod

Ve hře střídavě ovládáte modrého tvora Berka a jeho přítele Drutta, malé žluté kuře. Hned v úvodu jste svědky nemilé situace, z padacích dveří v podlaze vylétne kostěný netopýr a stáhne vašeho kamaráda Boniho do hlubin. Popadněte tedy Drutta a otevřeným otvorem se vydejte na záchrannou misi. Hra je celkem rozdělena do čtyř úrovní.

 

LEVEL 1

 

S Druttem jděte vlevo do místnosti s klíčem. Zeleného netopýra se snažte skoky odlákat do pravé části místnosti. Občas také vylétne mimo obrazovku, to je šance pro vás, dostat se pod klíč a několika výskoky ho srazit na zem. Berkem si dojděte pro klíč, vyhýbejte se pavoukům a netopýrovi. S Berkem držícím klíč se vraťte na start a skočte do jámy vpravo, posilněte se zeleným bonbónem. Druttem tuto jámu přeskočte (musíte stát na úplném okraji). V další obrazovce výskoky na místě shoďte červený bonbón a dostrkejte ho do jámy Berkovi. Když Berk zkonzumuje druhý bonbón, seberte klíč, poté mu narostou křídla a dostane se tak na druhou stranu propasti, klíčem odemkněte dveře do další úrovně.

 

LEVEL 2

 

Druttem doskákejte pro muchomůrku umístěnou v otvoru ve stropu. Když Berk muchomůrku sní, bude moci skákat. Druttem jděte úplně vlevo a ze stropu shoďte další muchomůrku. Berkem si pro ni dojděte a snězte ji, cestou se vyhýbejte krápníkům a zelené potvory přeskočte, stejně tak i žlutého tvora, co střílí do stropu. Popadněte žlutého tvora a postavte ho do obrazovek se zelenými obludami, které s trochou štěstí postřílí. Nakonec žlutého tvora postavte pod otvor ve stropu. Jeho střela shodí klíč, cesta dál bude volná.

 

LEVEL 3

 

Berkem se vydejte doprava, cestou ignorujte červené závaží, v další obrazovce seberte oči. Dál ale nechoďte, jinak z podlahy vyjede hlava obrovské obludy, která vás sežere. Berkem se vraťte do místnosti se závažím a postavte se pod otvor ve stropu. Druttem vyskočte na zelený výstupek nad závažím, odtud skočte do obrazovky výše na výběžek vlevo. Přepněte se na Berka, snězte oči, vznesete se nahoru. Rychle přepněte na Drutta a výskokem vražte do stále se vznášející Berka, kterého odsunete doprava tak, aby dopadnul na výstupek. Jděte vpravo, vůbec se zde nezastavujte, jinak vás polapí rameno stroje. Šikovně tedy manévrujte a umístěte tři kreatury do boxů nad nimi. Správné umístění je dáno barvou rámečku jednotlivých boxů, které se pokaždé liší. Když máte hotovo, seberte další oči, vraťte se do obrazovky se závažím, snězte oči, popadněte závaží a jděte doprava. Se závažím v ruce Berk přelétne hlavu obrovské obludy. V další obrazovce Druttem shoďte klíč. Berkem přeneste klíč a oči do obrazovky s obří obludou. Teď jednejte rychle, snězte oči, dočasně získáte neviditelnost, v této podobě popadněte klíč a upalujte vlevo, obluda vás neuvidí. Vzhůru do poslední úrovně.

 

LEVEL 4

 

Berkem jděte doprava, pozor na padající kapky, snězte klobásu. Zhruba uprostřed obrazovky skákejte na místě až ke stropu a pak velkým skokem přeskočte zeď do další místnosti. Mezi kapkou a kostlivcem opět začněte skákat, přeskočte vpravo, skočte do jámy, dejte si pozor na hada. Druttem také skočte do jámy a výskoky na místě shoďte klíč z obrazovky nad vámi. Berkem snězte klobásu, popadněte klíč. Ze středu jámy vylétnete nahoru a dopadnete na výběžek vpravo. Snězte další klobásu a s klíčem v ruce leťte úplně vlevo, kde otevřete dveře. Vraťte se ke žluté lebce (i když to není Boni), snězte klobásu a doleťte zpět do obrazovky s padajícími kapkami (tím pořádně naštvete kostlivce s vidlemi). V úvodní obrazovce seberte dělo a nachytejte do něho pět až šest padajících kapek. Dělo postavte vpravo u zdi. Posilněte se klobásou a přeskočte zeď. Dělo začne střílet přes zeď, do jeho střel musíte vylákat kostlivce s vidlemi. Po přesném zásahu bude Boni volný. Teď zase zamiřte do jámy a známým způsobem si doleťte zpět pro Boniho, se kterým se vydejte do dveří v úvodní místnosti.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 5. 2009 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist