English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Trap Door 1 - návod

První překvapení zažijete hned po spuštění hry. Uprostřed obrazovky se objeví tlustá potvora s dlouhýma rukama, která na vás občas mrkne. Jmenuje se Berk a je kuchařem jednoho místního zámeckého tyrana. Vaším úkolem je Berka ovládat a vařit pánovi jídla podle jeho chuti (mimochodem dost divné chuti). V tomto úkolu vám brání různé potvory, avšak vaším největším nepřítelem je čas, který ubíhá dost rychle (i když se vám to nezdá). Hra umožňuje definovat vlastní ovládací klávesy nebo použít joystick. Spustí se stlačením "C" (CONTINUE). Poté si zvolíte obtížnost - začátečník (LERNER BERK) nebo profesionál (SUPER BERK).

 

Prvním úkolem pro vás je přinést pánovi plechovku syrových červů. Pomocí páky v rohu startovní místnosti otevřete padací dveře v podlaze a z díry vylezou červi. Po kuchyni však běhá kuře Drutt, kterému červi náramně chutnají! Nyní jděte doleva a seberte z poličky plechovku a dejte ji někam na zem. Postupně seberte všechny tři červy a vhoďte je do plechovky. Pokud bude mezitím některý sežrán kuřetem, znovu otevřete padací dveře (TRAP DOOR = padací dveře). Naplněnou plechovku odneste doprava k nákladnímu výtahu, vyjděte po schodech nahoru a stiskněte páku. Pán je chvíli spokojen s vaším jídlem, ale brzy po vás chce další. Může chtít vařené slizouny, smažená vejce nebo šťávu z plodu – oči.

 

Relativně nejjednodušší je to poslední. V místnosti s lisem vystoupíte nahoru a vezmete malý květináč. Projděte do další místnosti, květináč obraťte a můžete ho vrátit. Vypadne z něho sáček se sazenicemi. Po jeho obrácení vypadnou tři malé sazenice - oči. Oči postupně jedno po druhém zvedněte a vhoďte do připravených květináčů. Po chvíli vyrostou stonky s listy, objeví se plody, uzrají a spadnou na zem. Tyto veliké oči zase vezmete a naházíte do lisu. Nyní potřebujete, aby z padacích dveří vylezla podivná skákající potvora. Potom stačí nastavit lis na správné místo (lze jím pohybovat do všech směrů, ale chce to zkušenost) a pod kohout postavit prázdnou láhev. Potvora skočí do lisu, vylisuje šťávu a ta vyteče do láhve. Nyní stačí jen odnést láhev do výtahu a poslat ji pánovi. Pak otevřete padací dveře a potvora do nich skočí.

 

Dalším úkolem je uvařit slizouny. Ti žijí ve vodě, kde je také musíte chytil (není to zrovna lehké). Celkem můžete chytit čtyři slizouny. Potom je hodíte do kotle a nastavíte ho na vhodné místo. Nyní je třeba získat z padacích dveří speciální ohnivou potvoru na kolečkách. Ale moc se k ní nepřibližujte! Jinak se ocitnete někde úplně jinde. Pokud se správně postavíte, plamen šlehne přímo na kotel a slizouny uvaří. Kotel odstrkáte do výtahu a pošlete pánovi. Velkým problémem je však zničení potvory! Jediná možnost je jít úplně doprava, zvednout pomocí páky závaží až ke stropu a pustit ho na ní. Pokud se vám to nepodaří, máte smůlu.

 

Velmi problematické je také smažení vajec. Nejprve musíte postavit pánev na kamna. Nyní musíte z jedné nádoby vytřepat patronu a sebrat ji. Potom otevřete dveře a z nich vyletí pták. Zavřete je a postavte na ně patronu. Teď se musíte přesně trefit! V pravý okamžik stlačíte páku, dveře se otevřou a patrona vystřelí nahoru. Pokud je tam zrovna pták, přinutí ho snést vejce. To dáte na pánev a usmažíte.

 

Při obtížnosti SUPER BERK a splnění těchto čtyř úkolů se musíte pustit do velkého úklidu. Ten spočívá v naházení všech již nepotřebných předmětů a tvorů do padacích dveří. Ale opravdu všech, tedy např. lisu, kotle, květináčů, všech lezoucích červů, dokonce i Drutta a Boniho! Pak pošlete výtah nahoru, vypadne z něho sejf, který nastrkejte pod závaží, které na něj musíte pustit ve vhodné poloze (ani ne moc vysoko, ani nízko).

 

Pokud se vám již nechce hrát zkaženou partii, zbývá jediné - otevřít padací dveře a skočit do nich. Pokud se vám naopak podaří úspěšně uvařit jídla a otevřít sejf, gratuluji vám. Mimochodem v startovní místnosti je ve zdi výklenek s lebkou. To je starý Boni, který dokáže občas poradit. Potom ho však musíte vrátit na místo.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 5. 2009 | Zdroj: BIT 1/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist