English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Toadrunner - návod

Seberte zapalovač (LIGHTER) do první kapsy. Tím se vám uvolní cesta vpravo. Zde si v pravém horním rohu všimněte fialových kamenů, které se s každou návštěvou obrazovky mění. Podle nich se dá odvodit, jakou cestou se máte vydat dál (jeden kámen - spodní cesta, dva vodorovné kameny - prostřední cesta, dva svislé kameny - horní cesta). V další obrazovce se žlutým krokodýlem seberte sekeru (BATTLE AXE) do čtvrté kapsy, kterou můžete použít jako zbraň při stisku FIRE. Vraťte se na start, položte zapalovač, jděte dolů, zde se nachází další rozcestí, kde správný směr je indikován fialovým kamenem v pravém horním rohu obrazovky (dva svislé kameny - pravá cesta, jeden kvádr - levá cesta, kámen ve tvaru ruky - prostřední cesta).

 

Vydejte se bezpečnou cestou a seberte drahokam (GEM) do třetí kapsy. Nyní za použití drahokamu a sekery můžete zabít modré monstrum. Jděte vlevo, dolů (vpravo od modrého draka), dolů, vpravo, vpravo. Pod fialovým orlem seberte magnet (MAGNET). Vraťte se k modrému drakovi a seberte kbelík (BUCKET). Od obrazovky, kde jste začínali, jděte vlevo. Zde je rytíř v brnění, v levém horním rohu položte magnet, který přitáhne rytíře, čímž se vám uvolní cesta do labyrintu. V něm se orientujte podle mapy a najděte sáček s pískem (SANDBAG). Opusťte bludiště a jděte za žlutým krokodýlem, kterého zneškodníte stejným způsobem jako modré monstrum.

 

Zamiřte dvě obrazovky vpravo k řece a do kbelíku naberte vodu (musíte ho mít ve čtvrté kapse). Jděte na start, odložte drahokam. U rytíře v brnění seberte hadici (HOSE PIPE) a jděte k modrému drakovi. Hadici si dejte do čtvrté kapsy, plný kbelík s vodou do třetí. U draka stiskněte tlačítko FIRE, drak přestane chrlit oheň. Odložte hadici. U fialového orla položte sáček s pískem (úplně dolů proti němu). Jděte nahoru a seberte zrcadlo (MIRROR). U modrého draka projděte dolů místem, kde dříve chrlil oheň, pokračujte dolů a vezměte sýr (CHEESE). Jděte nahoru, vlevo je další rozcestí, správnou cestu indikuje modrý kámen (dva svislé kameny - spodní cesta, jeden kvádr - horní cesta, kámen ve tvaru ruky - prostřední cesta).

 

V další obrazovce je zamčená truhla se dvěma zámky. Sekerou rozbijte levý zámek. Vraťte se na start, položte kbelík s vodou. Vpravo seberte prázdnou nádobu (EMPTY JAR) a opět zamiřte do labyrintu. Vyhledejte medúzu. V žádném případě jí nesmíte pohlédnout do očí. Položte pod ní prázdnou nádobu, do čtvrté kapsy vezměte sýr, do třetí zrcadlo. Postavte se před medúzu (hleďte ale do zdi) a stiskněte FIRE. Nádoba se naplní krví. Položte sýr a zrcadlo. Seberte hlavu medúzy (HEAD) a nádobu s její krví. Jděte dolů a do inventáře přihoďte ještě lžíci (SPOON). Vraťte se na start. Zde odložte hlavu i nádobu a seberte kbelík s vodou.

 

Jděte 3x vpravo, do čtvrté kapsy vložte lžíci, do třetí kbelík s vodou. Tím zabráníte žlutému drakovi v chrlení ohně. Odložte lžíci a jděte dolů. Zde seberte špendlík (NEW PIN). Na startu odložte kbelík. Jděte do míst, kde byla medúza, pokračujte dolů, kde položte špendlík pod létající vosu. Vpravo seberte stolek (DESK). Ještě si dojděte pro střelný prach (GUNPOWDER), který je o obrazovku výš. Vraťte se na start a seberte kbelík s vodou. Jděte do obrazovky s fialovým orlem, nahoru, zde položte kbelík pod fialového strážce. Ten vám uvolní cestu, v další obrazovce sekerou (ve čtvrté kapse) zničte zámek na bráně. Z brány vyběhne chlápek, na kterého spadne závaží.

 

Vraťte se do obrazovky se žlutým drakem a popadněte rýč (SPADE). Zpátky na start, položte stolek a střelný prach. Vezměte hlavu a nádobu s krví. Vydejte se do obrazovky se spadlým závažím, dále 2x vpravo. Pod modrým krokodýlem si prokopejte cestu rýčem skrze žlutou zeď. Rýč už nebudete potřebovat. Pokračujte vpravo, postavte se pod bílého draka, do čtvrté kapsy dejte hlavu medúzy, do třetí pak její krev. Tuto kombinaci použijte na draka. Odložte hlavu i nádobu s krví. Jděte vpravo a seberte žvýkačku (CHEW GUM). Ve stejné místnosti vidíte i ptačí brk (QUILL), k němu se ale dostanete až po obejití několika obrazovek. Cestou ještě nezapomeňte na ocas (TAIL). Zpátky na start.

 

Položte žvýkačku a vezměte stolek. Vydejte se nahoru. Ptačí brk a stolek položte k červeným sudům vpravo. Mnich se k nim vydá a uvolní vám cestu. Seberte knihu (BOOK). Jděte kolem modrého draka, do obrazovky, kde byl sýr. Nad siamským dvojčetem položte ocas a knihu. Cesta je volná, vy tak můžete získat svíčku (CANDLE). Vzhůru na start. Položte svíčku, seberte zapalovač do čtvrté kapsy a žvýkačku do třetí. Zapalovačem nahřejte žvýkačku a zapalovač položte. S nahřátou žvýkačkou jděte 2x nahoru a položte ji pod poskakující sliz, který vám brání v cestě. Nyní můžete sebrat další střelný prach (GUNPOWDER) a dále vpravo svitek (SCROLL).

 

Dole se pak nachází další rozcestí, orientujte se podle fialových kamenů v pravém horním rohu (dva svislé kameny - pravá cesta, jeden kvádr - levá cesta, kámen ve tvaru ruky - prostřední cesta). Seberte fazole (BEANS). Zpět na start. Položte fazole a střelný prach. Vezměte svíčku a zapalovač. Vydejte se do obrazovky s fialovým orlem, nahoru, 2x vpravo. Položte svíčku pod žlutého škorpióna, zapalovač dejte do čtvrté kapsy a použijte ho. Svíčku zase seberte. Jděte dolů a vpravo. Položte svitek pod žlutou ruku. V další obrazovce vezměte plachtu (SAIL). Zamiřte k řece, ze které jste nabírali vodu do kbelíku. Žlutá platforma poslouží jako loď. Co nejvíce vpravo na ni položte plachtu, co nejvíce vlevo pak svíčku.

 

V úvodní obrazovce vezměte střelný prach a do třetí kapsy fazole. Jděte 3x vpravo, položte sekeru a do čtvrté kapsy seberte lžíci. U řeky se postavte na žlutou platformu mezi svíčku a plachtu a stiskněte FIRE. Na druhé straně řeky položte lžíci a fazole. Seberte svíčku. Nahoru. Zde se nachází v pravém dolním rohu žlutý objekt, který indikuje bezpečnou cestu o dvě obrazovky dále (trs trávy - spodní cesta, tulipány - horní cesta, další květina - prostřední cesta). Vlevo, vlevo bezpečnou cestou. Na výstupek červené zdi položte střelný prach, na něj umístěte svíčku. Zapalovač dejte do čtvrté kapsy a použijte ho. Ve zdi se udělá díra. Položte zapalovač, vpravo ještě seberte kuře (CHICKEN). Zpět na start.

 

Seberte další střelný prach, 3x vpravo, do čtvrté kapsy dejte sekeru. Jděte nad obrazovku, ve které byl žlutý škorpión a vezměte oltář (ALTAR). Teď do obrazovky nad tou, kde se nacházel bílý drak. Vedle mnicha v pravém horním roku položte kuře, pod kuře umístěte oltář. Když vše uděláte správně, mnich vám uvolní cestu nahoru. Vraťte se dolů, do třetí kapsy seberte hlavu medúzy (ve čtvrté máte sekeru). 2x nahoru. Máme tu další rozcestí, všimněte si modrého symbolu uprostřed žlutých kamenů (sud - spodní cesta, houba - horní cesta, lebka - prostřední cesta). Vpravo, zabijte strážce kombinací sekery a hlavy medúzy. Vpravo.

 

Aby zelený drak přestal chrlit oheň, položte před něj střelných prach (do levého spodního rohu mezi první dva modré kameny). Dole seberte klíč (KEY). Zamiřte k truhle se dvěma zámky, jeden jste dříve urazili sekerou. Druhý odemkněte klíčem. Položte klíč, vezměte srdce (HEART). V obrazovce, kde byl bílý drak, seberte nádobu s krví, 2x nahoru, 2x vpravo, nahoru. Zde vidíte závěrečného padoucha. Dole je červená zeď, na ní jsou dvě lebky. Nádobu s krví dejte na levou lebku, srdce na pravou. Hlavu medúzy vložte do čtvrté kapsy a použijte ji na netvora. Po jeho zabití vstupte do míst, která zabíral. Sledujte závěrečnou sekvenci, kdy dostanete polibek od princezny!

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 11. 3. 2012 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist