English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Thunderbirds 1-4 - návod

První díl: The Mine Rescue
Dejte Alanovi lucernu (LANTERN) a olejničku (GREASE GUN), Brianse vybavte baterkou (TORCH) a laserovým řezačem (LASER CUT), viz první obrázek. Přepněte se na Brianse (klávesou SPACE), který se nachází úplně dole a hrozí mu, že se utopí v postupně stoupající hladině podzemní vody. Proto musíte jednat rychle. Vydejte se vpravo, 2x nahoru, 2x vpravo, položte řezač a vezměte klíč (SPANNER). Chodbou se vydejte vlevo až na její konec, kde vyměňte baterku za kladivo (HAMMER). Zamiřte vpravo, 3x nahoru, vpravo, kde kladivem opravte výtah. Položte kladivo a vraťte se pro baterku, s ní nastupte do výtahu a vyjeďte úplně nahoru. Jděte vpravo a klíčem opravte pumpu, čímž se zbavíte hrozby v podobě stoupající vody. Výtahem sjeďte o dvě obrazovky níže a vyměňte klíč za detonátor (PLUNGER). Vyjeďte výtahem nahoru, 2x vpravo, 4x nahoru, 2x vlevo, dolů, kde zanechte detonátor a vydejte se pro drát (FUSE WIRE), který jste cestou minuli. Zpátky k detonátoru, který vezměte na úkor baterky. S detonátorem a drátem se vydejte vlevo k dynamitu ve skále. Kamení vyhoďte do povětří, abyste si uvolnili cestu. Všechno položte, vlevo, dolů, 2x vlevo a u horníků vyčkejte. Přepněte se na Alana, 3x dolů, vpravo, položte olejničku a seberte žebřík. Vpravo použijte žebřík na díru v podlaze a vyzvedněte si opět olejničku. Jděte 5x vpravo, 2x dolů, vpravo, 2x dolů, vlevo, 2x dolů, vlevo, kde olejničkou promažte důlní vozík. Vraťte se na úplně pravý konec chodby, kde vyměňte olejničku za sbíječku (PNEUMATIC DRILL). Teď zamiřte na levý konec chodby a vstupte do výtahu, jeďte dolů, pak vpravo a dolů. Položte lucernu a chopte se kabelu (COMPRESSOR CABLE). Nahoru, vpravo, u kompresoru použijte kabel, dojděte ke dveřím a použijte sbíječku. Volnou cestou se vydejte k horníkům. S Briansem sejděte dolů k důlnímu vrtáku.

 

Druhý díl: The Sub Crash (Heslo RECOVERY)
Alana vybavte radiačními pilulkami (RADIATION PILLS) a potápěčským přístrojem (AQUALUNG), Gordonovi dejte sprej na žraloky (SHARK SPRAY) a druhý potápěčský přístroj (AQUALUNG), viz druhý obrázek. Začínáte s Alanem, kterému dejte radiační pilulky. Ty ho ochrání před radiací, která zamořila celou ponorku. Přepněte se na Gordona a jděte vlevo (dveře vždy otevíráte/zavíráte krajní páčkou), dolů a 2x vpravo. Položte sprej, seberte a rovněž aplikujte radiační pilulky (RADIATION PILLS). Opět vezměte sprej a vydejte se 5x vlevo, dolů, 2x vpravo, dolů (kdyby to nešlo, vypusťte vodu prostřední páčku, dveře však musí být zavřeny), dolů a 3x vpravo. Pokud máte sprej, žralok vám nic neudělá a vy budete moci sebrat žlutou kartu (YELLOW CARD). Vraťte se 3x vlevo a nahoru. Přepněte na Alana. Zamiřte vlevo a nahoru, zde od kapitána obdržíte modrou kartu (BLUE CARD). Jděte 2x dolů, 3x vlevo, dolů. Na tomto patře projděte všechny zatopené kajuty a pootvírejte u nich dveře. Pak postupně přepínejte páčky ve středu kajuty, dokud voda neopadne. Přepněte se na Gordona a úplně celý postup zopakujte na nižším podlaží. Všechny zaplavené kajuty by měly být od této chvíle zbavené vody. Jděte nahoru, 2x vlevo, nahoru, 8x vpravo, dolů, vpravo a postavte se k žlutému řídícímu panelu, který se nachází v pravé části obrazovky. Alana zaveďte do stejné místnosti a postavte k modrému řídícímu panelu, kde použijte modrou kartu. Rychle přepněte na Gordona a použijte žlutou kartu. Nyní se vraťte do obrazovky, ve které jste začínali.

 

Třetí díl: The Bank Job (Heslo ALOYSIUS)
Dejte Penelopě uspávací sprej (SLEEP SPRAY) a dynamit (DYNAMITE). Parker bude potřebovat myšku na klíček (CLOCKWORK MOUSE) a páčidlo (IRON BAR), viz třetí obrázek. Jděte k hlídači, kterého uspěte sprejem. Nahoru, 2x vpravo a výtahem vyjeďte nahoru, odkud zamiřte vpravo. Do stejné místnosti zaveďte Parkera. Penelopou postupně otevírejte jednotlivé zásuvky, které nechte Parkerem prozkoumat až do té chvíle, dokud nenajde klíč (KEY), který vymění za páčidlo. Obě postavy zaveďte vlevo, výtahem dolů, vpravo, dolů, vpravo a postavte je před výtah. Jeďte o patro níž a Parkerem nastrkejte vozík do výtahu. Sjeďte o dvě patra níž a s Penelopou si dojděte vlevo, kde položte sprej a vezměte druhý klíč (KEY). Nastupte do výtahu a sjeďte až úplně dolů. Přepněte na Parkera a jděte vlevo, kde použijte myšku k přepnutí spínače v levém dolním rohu obrazovky, který vypíná laserový paprsek. Přepněte na Penelopu, jděte 2x vlevo, 2x dolů, kde vyčkejte na vrcholu žebříku, až strážce přejde zleva doprava. Jděte 3x vlevo, 2x nahoru a použijte dynamit na trezor. Jděte dolů a čekejte asi 10 vteřin, než dynamit vybuchne. Z trezoru pak seberte třetí klíč (KEY). Přepněte se na Parkera, stejným způsobem obejděte strážce, ale místo nahoru k trezoru se vydejte dolů do kanálu, kde se úplně vlevo nachází poslední klíč (KEY), který vyměňte za myš. Jděte vpravo a 2x nahoru k šesti spínačům. Přepněte na Penelopu a jděte 2x dolů. Na vrcholu žebříku počkejte na hlídače, až bude na odchodu, vyrazte za ním, 3x vpravo, na žebříku počkejte až hlídač opět změní směr, dále vpravo, 2x dolů k šesti spínačům. Parkerem i Penelope musíte nastavit správnou kombinaci, která je pravděpodobně pokaždé jiná, můžete ale zkusit tu, kterou jsem zachytil na mapě. Poté budete mít volnou cestu k trezoru, kde použijte na skříňky čtyři klíče. Jak jste si asi všimli, skříněk je celkem šest, ale ty krajní klidně ignorujte.

 

Čtvrtý díl: The Evil Hood (Heslo ANDERSON)
Dejte Scottovi sluneční brýle (SHADES) a lepidlo (SUPER GLUE). Virgila vybavte také slunečními brýlemi (SHADES) a zbraní (GUN), viz čtvrtý obrázek. Začínáte se Scottem, s kterým se vydejte 2x vpravo, kde u piána položte brýle. Jděte nahoru a seberte klíč (KEY), kterým odemkněte piáno. Opět jděte nahoru, pak vlevo, kde přepněte levou lampičku. Získáte tak noty (SHEET OF MUSIC), s kterými se postavte za piáno. Přepněte na Virgila, jděte 2x vlevo a rovněž s ním zamiřte za piáno. Scottem použijte noty a předtím, než se piáno rozjede dolů, rychle seberte brýle. Když budete dole, pospíchejte vpravo a na podlahu naneste lepidlo, na které se přilepí právě přijíždějící robot. Jděte úplně vlevo a seberte přísavnou minu (LIMPET MINE). Vydejte se 4x vpravo, dolů a vpravo. Do stejné obrazovky přiveďte i Virgila, který zbraní rozstřílí tři řídící glóby. Silové pole pak zmizí. Jděte vpravo, položte zbraň, nahoru, 3x vpravo, dolů, vlevo, dolů, vpravo, dolů, vpravo. Zde přepněte spínač. Pak jděte na úplný vrchol raketového sila a v kontrolní místnosti vpravo přepněte další spínač. V další obrazovce vpravo seberte film (FILM) a vraťte se 2x vlevo. Přepněte na Scotta a jděte také na vršek raketové sila. V obrazovce vlevo od kontrolní místnosti, kde právě stojí Virgil, použijte minu na otvor v raketě.

 

Podrobné mapy

   
   

Obrázky ze hry

   
   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 7. 2003 | Zdroj: Your Sinclair 52 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist