English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Thanatos - návod

Thanatos je slovo řeckého původu a znamená .... chvilku strpení, snad najdu slovník cizích slov .... už ho hledám pět minut a pořád nic .... zdá se že ho nenajdu, ani kdybych se rozkrájel .... s konečnou platností jsem jej nenašel, budete se tedy muset spolehnout na moji paměť - je to jméno řeckého boha smrti (něco jako Funebron u starých Germánů). A jméno opravdu nelže, ve hře se to mrtvolami jenom hemží, autoři šli dokonce tak daleko, že žerete princezny, ale k tomu se ještě vrátím. Jste strašlivý drak a vaším úkolem je pomoci jedné čarodějnici v získání moci nad světem, nejprve ji musíte najít (je v jednom městě), naložit, doletět s ní do druhého města pro čarodějnou knihu, doletět do třetího města ke kotli a tam hra končí, zdá se to poměrně jednoduché, není to ale tak úplně pravda, vezmeme to podrobněji.

 

ČÁST PRVNÍ - SBĚR ČARODĚJNIC
Po odstartování hry se na obrazovce objeví obrovský (dlouhý přes polovinu obrazu) drak, visí ve vzduchu a mává křídly, můžete s ním dělat spoustu věcí. Drak umí letět doprava a doleva a to dokonce několika rychlostmi, může viset ve vzduchu, může přistát a chodit po zemi (opět několika rychlostmi), na zem se dostanete snadno, když budete chtít odstartovat, musíte nejprve nabrat dostatečnou rychlost, aby křídla měla potřebný vztlak. Ve vzduchu i na zemi se otočíte tak, že současně se směrem stisknete FIRE. Pokud budete FIRE držet delší dobu, začne drak šlehat oheň, pomocí směrů můžete dokonce měnit úhel šlehání od šikmo dolů až po šikmo vzhůru.

 

Na začátku můžete vyrazit hned dvěma směry, a to doprava nebo doleva. Jedním směrem můžete letět do zblbnutí a nikam se nedostanete, tím druhým letět musíte, pokud chcete hru dokončit. Nebudu vás napínat a rovnou řeknu, abyste se nedávali nalevo, tudy cesta nevede. Tedy s chutí vzlétněte a leťte vpravo. Neleťte na "plný plyn", drak se zbytečně unavuje, únava je signalizována tlukotem srdce, čím rychleji tluče, tím hůř, vpravo na panelu ještě vidíte jakýsi pohár, ukazuje se tu, kolik paliva drak ještě má. Palivem je zde míněna nikoliv energie, ale skutečné palivo, které je potřeba do drakova biologického plamenometu .

 

Letíme pomalu doprava, pod námi vesele ubíhá krajina (vychutnejte si pěkný 3D efekt při posunování různě vzdálených staveb a přírodních zajímavostí), pod námi se občas objeví jakési zelené hromádky, co to asi je? Nemyslete hned na nejhorší, jsou to obyčejné kameny (i když, kdo vlastně ví?!), můžete je sbírat a později odhazovat, třeba na nepřátele (ani ta druhá možnost by pro takový případ nebyla k zahození a vzhledem k tomu, že se po dopadu objeví jakýsi oblak, možná bych měl svůj první dojem přehodnotit). Kámen seberete tak, že letíte pomalu těsně nad ním, drak ho už sebere zcela samostatně. Najednou jsme vletěli do jeskyně, není to jeskyně poslední, ještě jich několik navštívíme, tahle je poměrně neškodná. Nejprve se neděje nic, později začnou ze stropu padat kameny, neváhejte, šlápněte na plyn, sleťte co nejníže a uhánějte ven z jeskyně, nemělo by se vám nic stát.

 

Po jeskyni přijde první rozptýlení, jsou tu jacísi lidé, vesele pobíhají po zemi pod vámi, hází na vás kamení, vrhají oštěpy a střílí z luku (nejspíš to bude středověk, střelné zbraně nemají), s nimi si můžete užít spoustu legrace, můžete je spalovat (také se vytvoří oblak, takže to asi přeci jen bude kámen), chytat do drápů a zase zahazovat, můžete na ně také hodit už dříve (a několikrát) zmiňovaný kámen. Lidé pro vás velké nebezpečí neznamenají, tak se s nimi nepárejte, neplýtvejte na ně oheň a leťte dál. A už je tu moře, stejně jako jeskyně, je jen jedno z mnoha, na moři plují lodě a odráží se v něm měsíc. Moře můžete přeletět, můžete v něm však i přistát a chodit, je tu docela mělko, možná, že drak plave, pak tu tedy snad ani mělko není.

 

Po dalším putování drak náhle doletí (pokud máte tu trpělivost, tak dojde) k městským hradbám a buď se otočí (pokud letíte) nebo zastaví (pokud jdete). V cestě vám brání dveře, neváhejte a použijte svoji přírodní zbraň, aby bylo jasno, mám na mysli plamenomet, prostě ty dveře spalte. Pokračujte dále do města, opět si můžete užít nějakou tu legraci s lidmi, tentokrát si ale dávejte pozor, mezi pobíhajícími a bleděmodrými hochy je jedna nepobíhající a zelená dívka, bude na vás mávat, tak u ní někde přistaňte a počkejte, až si vám vleze na záda, vlastně si vás osedlá. Až to udělá, na nic nečekejte a pokračujte dále doprava.

 

ČÁST DRUHÁ - S ČARODĚJNICÍ NA KRKU
Aneb, co všechno musíte udělat, abyste se jí zbavili. Proletíte jeskyní (tentokrát naprosto neškodnou) a za ní vás čekají další nepříjemní tvorové, tentokrát jsou to obrovské (asi jako dva až tři lidé dohromady) vosy. Můžete je opět spalovat plamenometem, můžete se jim vyhýbat, ale to je tak všechno, co dokážete. Doletíte nad moře, z něj se na vás vrhají obrovští hadi, leťte rychle a nahoře, šance, že vás kousnou (což je dost nepříjemné) je velmi nízká. Po moři plují jakési řecké galéry. A je tu opět pevnina a jeskyně, před kterou by neměla chybět značka "Pozor, padá kamení!". Za ní následují nějací lidé a už je tu další město, pěkně se dopalte a rozpalte dveře, ale co to? Palivo došlo a dveře stále stojí!

 

Nyní přijde nejhezčí část celé hry, totiž pojídání princezen. Leťte pomalu pryč od hradeb, v jednom místě na zemi uvidíte jakési dva kůly a mezi nimi se zmítá, inu kdo jiný, než princezna. Přistaňte, ale okamžitě zase vzlétněte do vzduchu a viste na místě, ze strany přijede princ s kopím a na koni, pozor na to, aby vás nezabil. Nyní jej odrovnejte, nejjednodušší způsob je letět nad něj a chytit ho do drápů, pak už ho stačí jenom pustit na zem a je to. Po zabití prince se princezna přestane škubat a odevzdaně čeká na sežrání, nenechte ji dlouho čekat a uvidíte, jaký dobrý vliv to bude mít na vaši zásobu paliva. Nyní už si s bránou snadno poradíte. Ve městě je na stojanu jakási kniha, přistaňte a čarodějnice si ji sama vezme. 

 

Pokračujte dále z města. Za městem na vás čeká najatý drak zabiják, dokonce dvouhlavý, musíte ho spálit. Další část cesty je standardní, moře s mořskými hady, lidová veselice a jeskyně, tentokráte s pavouky. Pavouci vás jednak otravují, ale hlavně vám mohou shodit čarodějnici ze zad, můžete jít pomalu po zemi a spalovat je, mě se ale celkem osvědčila metoda rychlého letu od stropu k zemi a naopak, pavouci totiž mají tendenci se nastavovat na výšku vašeho letu, neustálým manévrováním se jim můžete vyhnout. Pokud vám přeci jen čarodějnici shodí, není ještě všechno ztraceno, jen se k ní musíte dostat dřív, než pavouci, kteří se objeví i na zemi.

 

A je tu poslední město, před hradbami na vás ještě navíc čekají roztomilé kočičky, pumy, které jsou velice nepříjemné, když vás zastihnou na zemi, nemáte takřka šanci. Když je zvládnete, můžete vyplácat zbytek paliva na dveře, samozřejmě nebude stačit a musíte opět sežrat princeznu. Tentokrát vám ji filutové připravili až za jeskyní, zřejmě se domnívali, že další střetnutí s pavouky bude smrtelné, ale přepočítali se, až sníte princeznu, vraťte se k hradbám a ukažte jim to. Ve městě nejděte kotel, přistaňte a už se jenom dívejte, jak se děvče činí. Vypadá to jednoduše, jaké je to doopravdy, si vyzkoušejte sami, určitě to zvládnete, pokud ne, můžete si zkusit hru napoukovat.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 11. 1. 2005 | Zdroj: ZX-magazín 1/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist