English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Terramex - návod

Jste jedním z pěti dobrodruhů (Angličan – Fortisque Smithe, Němec – Herr Krusche, Francouz – Henri Beaucoup, Číňan – Wu Pong a Kanaďan – Big John Caine), kteří mají za úkol najít profesora v tajemné hoře, kde žijí neznámí tvorové a věci se nechovají zcela normálně, a přesvědčit ho, aby zachránil planetu a odvrátil tak hrozící srážku s asteroidem. Je úplně jedno, kterou postavu si zvolíte, protože hra je až na jednu malou drobnost pro všechny hrdiny shodná. Jedná se o akční adventuru, ve které sbíráte různé předměty, kterých můžete mít u sebe neomezené množství. Abych byl přesný hlavní hrdina může nést maximálně jeden předmět, o donášku všech ostatních věcí se postarají najatí nosiči.

 

Ovládání:
Z / X - vlevo / vpravo
O / K - nahoru / dolů
SPACE - skok
1 - přesun předmětu vpravo
2 - přesun předmětu vlevo
S - aktivování předmětu
T - nápověda (někdy)

 

Hned v úvodní obrazovce se chopte svého prvního předmětu - vysavače (VACUUM CLEANER), který vás vynese o obrazovku výš, kde si doleťte pro provazoví žebřík (ROPE LADDER). Odložte vysavač (klávesou S) a dál pokračujte pěšky směrem doprava, kde se nachází listina (SCROLL), pokračujte dál stejným směrem, přeskočte průrvu (skokem z větší dálky) a seberte jednokolku (UNICYCLE). V další obrazovce si vyšplhejte po sloupu pro deštník (UMBRELLA), přičemž si dávejte pozor na létajícího opeřence. Vraťte se k průrvě, aktivujte deštník a skočte dolů. Pokud padáte z větší výšky, vždy musíte mít aktivován deštník, jinak hlavní hrdiny odmítne skočit! V obrazovce vlevo seberte stříbrný plátek (SILVER SLAB). Seskočte dolů pro flétnu (FLUTE) a vraťte se na start.

 

Opět použijte vysavač a zamiřte nahoru. Pokračujte vlevo, kde za použití deštníku si doskákejte pro středně velký sud se střelný prachem (MEDIUM GUNPOWDER). Seskočte na zem a pokračujte stále vpravo až ke studni (na hady použijte flétnu). Vyskočte na studnu a spusťte se do ní. Nejprve se vydejte vlevo pro laser (FLASH GUN) a pak vpravo pro dmychadlo (BELLOWS) a ostruhy (SPURS). Cestou budete muset použít provazový žebřík, abyste se dostali přes propast, a na hady opět použijte flétnu. Vylezte ze studny ven a seberte kriketový míček (CRICKET BALL). Chůzí stále vpravo si dojděte k balónu, u kterého použijte dmychadlo. Vyleťte na kopec, na kterém najdete protiradiační pilulky (ANTI-RADIATION PILLS).

 

Na dně propasti se nachází dělo, na které aplikujte středně velký sud se střelným prachem, čímž se dostanete přes vodu. Ve hře se celkem nacházejí tři sudy se střelným prachem, pokud byste použili ten malý, utopili byste se, pokud ten velký, který se nachází přímo u děla, rozbili byste se o skálu. S deštníkem skočte dolů a vydejte se vlevo, kde musíte sebrat matematickou formuli (E=M*C^2). Tady se bude postup lišit podle toho, za kterou postavu hrajete. V případě Číňana musíte použít laser, kterým zničíte obludu, která formuli hlídá. Angličan musí rozbít klec, ve které se formule nachází, kriketovým míčkem. Kanaďan použije ostruhy a dojede si pro formuli na koni. Němec musí dát napít námořníkovi ze soudku s pivem (BEER BARREL), který se nachází dvě obrazovky vpravo. A konečně Francouz si pro formuli dojede na jednokolce.

 

Vydejte se k výtahu a pokračujte stále doprava, kde vezměte krystal (ENERGY CRYSTAL), při cestě zpět se musíte trefit do úzkého otvoru, což vám bude chvíli trvat, než to natrénujete. Výtahem sjeďte o obrazovku níž a zamiřte k provazovému mostu, přes který musíte přeskákat, jinak spadnete dolů. Vezměte baterii (BATTERY), po trampolíně vyskákejte nahoru a seberte spínač (SWITCH). Pokračujte stále vlevo a seberte ramínko (COAT HANGER). Úplně vlevo použijte na teleport krystal, který vás přenese do nejnižšího patra jeskyně. Vlevo vezměte za použití protiradiační pilulky atomový článek (ATOMIC PILE). Vydejte se 3x vpravo, kde na kolečko nasaďte spínač a výskokem ho přepněte. Zprovozněná lanovka vás přenese na druhou stranu, kde na úplném konci popadněte speciální kouli (ORB). 

 

Vraťte se k teleportu a stlačte klávesu pro směr dolů. Budete teleportování do místnosti, která se nachází nad obrazovkou, kde se dříve vyskytoval krystal. Vraťte se k výtahu a sjeďte úplně dolů. Na kovadlině si vyrobte ze stříbrného plátku kříž a spodem si dojděte pro šálek čaje (CUP OF TEA), který se nachází v obrazovce úplně vpravo dole. Zpět ke kovadlině, odkud zamiřte doprava, nahoru a opět vpravo. Upíra zaženete stříbrným křížem a v další obrazovce aktivujte matematickou formuli, abyste tak překonali elektromagnetické pole. Profesorovi pak předejte všechny předměty, které si vyžádá. Jedná se o matematickou formuli, baterii, ramínko, atomový článek, kouli a šálek čaje. 

 

Po předání všech předmětů profesor odvrátí nebezpečně se přibližující asteroid, čímž bude planete Země zachráněna. Hra, i když se to na první pohled nezdá, je časově omezena, což si můžete ověřit, když vyjedete výtahem úplně nahoru a pak zamíříte po žebříku do hvězdárny. Když se zahledíte do dalekohledu, uvidíte kolik dnů, hodin a minut vám ještě zbývá do doby, než to asteroid v plné rychlosti napere do Země. Nemějte ale strach, pokud víte, co máte přesně dělat, času budete mít habaděj.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 7. 2003 | Zdroj: BIT 10/91 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist