English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Tarzan Goes Ape - návod

Vaším úkolem v této hře je navrátit Tarzanovi jeho původní lidskou podobu. Jak toho dosáhnout? Vždy se musíte s opicí dostat až na samý vrchol každého levelu (celkem jsou tři) a cestou posbírat všechny vyznačené předměty, které vidíte v horním okraji obrazovky. Ve všech úrovních sbíráte stále ty stejné předměty, jedná se o náhrdelník, masku, list, kosti, baňku a diamant. Všechny tyto předměty jsou rozmístěny na různých větvích a listech v džungli nebo na dalších místech. Přitom nesmíte žádný vynechat, popřípadě je sebrat v nesprávném pořadí. Poté, co každý předmět seberete, jeho kresba na horním okraji obrazovky začne blikat, takže máte dobrý přehled o tom, co je dalšího na řadě. Pokud něco vynecháte a chcete sebrat další předmět, přijdete o jeden život.

 

Postup nahoru však není tak snadný, jak se zdá. Přeskakování po listech a větvích nebo šplhání po liánách celkem jde, musíte si však vždy předem vyčistit cestu od nepříjemných protivníků, kteří se vyskytují nad vámi ve větvích. Nejčastěji se setkáte s hady, krokodýly, nosorožci a v dalších úrovních se objeví například indiáni. Ve výskoku a správně natočeni můžete na své nepřátele házet kokosové ořechy, čímž je poměrně snadno zlikvidujete. Ořechy se dají také házet, pokud jste zavěšeni na liáně. Po zdolání části džungle se náš opičák dostane výskoky po větvích až vysoko do oblak, kde létá smrtící ptactvo. Úplně nahoře se pak nachází poslední předmět, vytoužený diamant.

 

Po sebrání diamantu se začne mezihra, kde musíte v časovém limitu posbírat co možná největší počet drahokamů, které zvyšují vaše skóre. Teprve poté se objevíte na startu druhého levelu hry, který se odehrává v indiánské vesnici, kde se kromě indiánů s čelenkami, setkáte i s nosorožci a opět s dotěrným ptactvem. Narazíte zde na několik nepříjemných předmětů - například po sebrání jednoho druhu lebky, se vám obrátí ovládání, jiný druh lebky vám přivodí okamžitou smrt. Opět zde musíte postupovat stále nahoru a sbírat prémiové předměty až po poslední diamant. Pak následuje stejná mezihra se sbíráním drahokamů a vzhůru do třetí (poslední) úrovně, které se znovu vyznačuje poněkud jinou grafikou - je zde jakýsi druh kamenných paláců a plošin.

 

Ještě pár poznámek na konec. Před startem hry si můžete zvolit hru v mnohobarevném režimu nebo monochromatickém. Není však nutno vypínat barvy, hra je i tak dosti přehledná a rychlá. Po ztrátě všech tři životů se zapíšete do tabulky nejlepších, program se vás ještě dotáže na vaše pohlaví (DUDE/LADY) a podle odpovědi přidá k vašemu jménu patřičný obrázek.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 1. 5. 2002 | Zdroj: FIFO 21 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist