English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Tajuplný ostrov - návod

Prozkoumal jsem svoje kalhoty (PROZKOUMEJ KALHOTY) a našel křesadlo (VEZMI KRESADLO). Na pobřeží jsem vzal mačetu (VEZMI MACETU) a u potůčku klíč (VEZMI KLIC). Cestu na sever jsem si prosekal mačetou (POUZIJ MACETU), ještě jednou jsem ji použil před propastí na západě (POUZIJ MACETU) a v pralese sebral lopatu (VEZMI LOPATU). Pokračoval jsem na východ, kde jsem sebral pušku (VEZMI PUSKU) a opět použil mačetu (POUZIJ MACETU).

 

Na kraji pralesa jsem se vydal na sever, prozkoumal strom (PROZKOUMEJ OLIVOVNIK) a sebral náboje (VEZMI NABOJE). Na druhém konci bažiny jsem si odložil lopatu (POLOZ LOPATU) a použil mačetu (POUZIJ MACETU). Pod vysokou skálou jsem vzal sekeru (VEZMI SEKERU). V pralese jsem vzal pochodeň (VEZMI POCHODEN), zapálil ji křesadlem (ZAPAL POCHODEN) a to odložil (POLOZ KRESADLO). U palmy jsem získal liánu (USEKNI LIANU) a sebral ji (VEZMI LIANU). Pokácel jsem strom (PORAZ STROM), odložil sekeru (POLOZ SEKERU) a sestřelil jednu kachnu (POUZIJ PUSKU).

 

Ještě jsem na jihu sebral bednu (VEZMI BEDNU) a vydal se přes potok. Na kymácející palmě jsem na chvíli ponořil bednu do vody (POLOZ BEDNU; VEZMI BEDNU) a otevřel ji klíčem (ODEMKNI BEDNU). Vzal jsem z ní sošku (POLOZ BEDNU; POLOZ KLIC; VEZMI SOSKU) a na druhé straně potoka také kachnu (VEZMI KACHNU) a dynamit (VEZMI DYNAMIT).

 

Vrátil jsem se na pobřeží a tentokrát šel na jih, kde jsem si opět cestu prosekal mačetou (POUZIJ MACETU) a došel až k zasypanému vchodu do jeskyně. Zde jsem položil dynamit (POLOZ DYNAMIT), schoval se za balvan (SCHOVEJ SE ZA BALVAN) a hodil zapálenou pochodeň na dynamit (HOD POCHODEN). Tím se mi otevřela cesta do jeskyně, kde jsem našel deník (VEZMI DENIK) a přečetl si polohu pokladu (PROZKOUMEJ DENIK; POLOZ DENIK).

 

Vrátil jsem se k bažině, na místo, kde jsem odložil lopatu, vzal si ji (VEZMI LOPATU) a vykopal truhlu (POUZIJ LOPATU; POLOZ LOPATU; VEZMI TRUHLU). Vrátil jsem se před jeskyni s deníkem a pokračoval na jih. Došel jsem ke skalní stěně, sebral nůž (VEZMI NUZ) a s jeho pomocí truhlu vypáčil (OTEVRI TRUHLU). Sebral jsem poklad (POLOZ TRUHLU; VEZMI POKLAD).

 

U propasti jsem přivázal liánu ke stromu (PRIVAZ LIANU) a dostal se na dno propasti (JDI DOLU). Uprostřed domorodé vesnice jsem vytáhl sošku (UKAZ SOSKU), čímž se mi otevřela cesta dál. Dostal jsem se k hladovému tygrovi, kterého jsem zabavil (HOD KACHNU), pak ho zastřelil (POUZIJ PUSKU) a mrtvolu sebral (VEZMI TYGRA). Tu jsem o kousek dál hodil piraním do potoka (POLOZ TYGRA) a pokračoval na východ, kde jsem na pobřeží spatřil velkou loď. Unikl jsem tedy i s pokladem do bezpečí.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 29. 1. 2019 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist