English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Star Wars 2 - The Empire Strikes Back - návod

Po nahrání programu si vyslechněte známou melodii z filmu a po stisku SPACE na vás hledí sám Luke Skywalker. Proveďte volbu ovládání a můžete sledovat informační texty, které se posouvají po obrazovce. Pak se objeví tabulka bodování zásahů a další tabulka nejlepších hráčů. Nestačíte-li si texty pročíst, objeví se po chvíli znovu.

 

Po stisku FIRE se objeví nabídka volby startu hry a její obtížnosti. Je zde ale i možnost instrukcí a tréninku. Doporučuji tuto volbu jako první. V tomto bloku máte možnost jako jeden z rebelů, kteří se vzepřeli neomezené moci Impéria, nacvičit si všechny fáze boje a seznámit se se všemi aktéry, kteří ve hře vystupují, jakož i dalšími radami pro hráče. Celý výcvik je dost dlouhý a skládá se z několika sekcí. Zároveň máte možnost si vždy zkusit i vlastní boj. Po ukončení jedné fáze výcviku si jej pak navolte znovu, bude pokračovat dále.

 

Vlastní hra se skládá z těchto fází:

 

1. Boj s průzkumnými sondami Probots, které hledají úkryt rebelů a vysílají zprávy Darth Vaderovi.
2. Boj s lehkými a obrněnými transportéry AT-ST a AT-AT (tzv. Walkeři).
3. V roli Han Sola a jeho legendární lodi Millennium Falcon si musíte prostřílet cestu přes dotírající stíhačky typu TIE Fighter.
4. Let přes veliké pole asteroidů.

 

Za dobré výsledky v každé ze čtyř fází získáváte postupně jedno z písmen nápisu JEDI a za získání celého slova pak obdržíte velkou bodovou prémie a dočasnou nesmrtelnost.

 

Teď něco k vysvětlení nápisů v horní části obrazovky. Vlevo jsou tři řady čísel. Horní je nejvyšší skóre z tabulky, druhé je nejhorší skóre z tabulky, pod ním se zobrazuje vaše skóre. Uprostřed je ukazatel síly ochranných štítů (na začátku 5), který ubývá po zásahu střelami a po střetu s asteroidy. Po zničení štítů se objeví nápis SHIELDS GONE.

 

Vpravo nahoře se pak zobrazují nápisy PROBOTS, WALKERS a TIES, pod nimi číslo znamenající počet, který je třeba minimálně zničit k postupu do další fáze. Boj proti Walkerům má zvláštnost v tom, že můžete na jejich obří nohy vystřelovat speciální lana, do nichž se zamotají a spadnou. Rovněž lze provést průlet zboku mezi nohama, aniž do nich narazíte. Tento manévr je ohodnocen za 5000 bodů.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 12. 2010 | Zdroj: Info 12 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist