English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Starquake - návod

Milovníkům počítačových her zní úvod hry Starquake tak, jako dětem jejich oblíbené: „Byl jednou jeden král.“ Stephen Crow z firmy Bubble Bus však svou hru napsal v roce 1987, a tak nám její začátek ani moc pohádkový nepřipadá. I když ...

 

Někdy kolem roku 2100 odstartovala ze Země raketa s úkolem vyhledávat jiné planetární soustavy. Při přistávání na neznámé planetě X však pilot Blob udělal osudnou chybu a kosmickou loď rozbil. K dovršení všeho zlého se přitom rozlomil atomový reaktor na devět částí a ty se rozletěly po celé planetě. Nezbývá než všechny součástky sesbírat a soustředit je na místo, odkud je celá smůlovatá výprava řízena. Lehce se řekne, hůře vykoná. Blob má na skafandru jenom jednu kapsu a do té se vejdou pouze čtyři předměty. Skafandr jej také moc nechrání před potvůrkami, které mají na planetě X svůj domov. Každá nechtěná srážka s domorodcem stojí Bloba spoustu energie a někdy, bohužel, znamená i jistou smrt. Ještě, že se po havárii rozletěly z rakety také záchranné balíčky s potravou a energií. V některých jsou i náboje a občas dokonce další život.

 

Putování po planetě není žádná procházka růžovým sadem. Kromě života nebezpečných potvor narazíme každou chvilku na uzamčené dveře, jejichž zámek může otevřít pouze sbírka magnetických karet s odpovídajícími čísly. Nahradit ji může jenom univerzální karta, označená písmenem A. Dále jsou tu dveře s obyčejným zámkem nebo s petlicí a kromě dveří tu občas objevíme i tajné průchody mezi skalami. Protože jsme ve dvaadvacátém století, nemusíme všude chodit pěšky. K pohybu nám poslouží vznášedla, se kterými však neprojdeme žádnými dveřmi. Bez vznášedla nás vzhůru také dostane "stoupací pěna". Její zásoba není neomezená, okamžitý stav je trvale sledován uprostřed horního panelu spolu se zásobou energie a střeliva. Nejrychleji se po rozsáhlé planetě můžeme přemísťovat pomocí telepřenosu. Stačí jenom vstoupit do teleportační stanice, zvolit správné heslo a už jsme na úplně jiné straně planety X. Řídící centrum je kousek od teleportu nazvaného QUAKE.

 

Až v této skvělé hře, hudebně i výtvarně zpracované na dobré úrovni, narazíte na podivnou pyramidku, neutíkejte! Je to zařízení na výměnu potřebných věci a spouští se univerzální magnetickou A-kartou.

 

Hesla všech teleportů: RAMIX, VEROX, TULSA, ASOIC, DELTA, QUAKE, ALGOL, EXIAL, KYZIA, ULTRA, IRAGE, OKTUP, SONIQ, AMIGA, AMAHA.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 24. 2. 2010 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist