English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

U.N. Squadron - návod

A máme tu další R-Typovskou střílečku milí lamači Joyho sticků (čti Džoyho styků). Tentokráte musíte řešit problémy ve vzdálené zemi Euthal, kde zuří po mnoho let občanská válka. Z této války měli prospěch pouze obchodníci se zbraněmi, kteří dodávali výzbroj oběma stranám a štvali je proti sobě, čímž mařili veškeré pokusy o mír. Aby tito bezcharakterní lumpové nemohli rozšířit válku i do okolních států, byli vybráni mezinárodní bojovníci, kteří mají zničit obrovskou bitevní stanici, jíž paďouři disponují. Tým těchto neohrožených vojáků nese krycí jméno U.N. Squadron. U.N. Squadron sice nedosahuje kvalit slavného R-Type, ale má řadu nesporných výhod. Jednou z nich bude pro mnohé asi možnost hry dvou hráčů současně.

 

V úvodním menu si tlačítkem SPACE navolte počet kreditů (nejvíce 5) a ovládání. Poté si vyberte z jednotlivých pilotů. Abych vám volbu usnadnil, představím vám každého z nich.

 

SHIN KAMAZA

 

Národnost - japonská
Stroj - F20 TIGERSHARK
Poznámka - celkem dobře se s ním létá, ale moc často myslí na harakiri (to víte, samurajská tradice).

 

MICKY SIMON

 

Národnost - americká
Stroj - F14 Tomcat
Poznámka - za letu žvýká Orbit bez cukru, aby mohl vychutnat, jak ho nepřátelská palba nese v dál.

 

GREG GATES

 

Národnost - dánská
Stroj - A10 Thunderbolt
Poznámka - neletěl bych s ním ani za pozlacený joystick.

 

Když si určíte pilota, se kterým chcete létat, nahraje se další blok s první misí. Cíl každé takové mise vám pokaždé sdělí jisté vlasaté individuum - ani žena / ani muž. Ještě než odstartujete, můžete se nechat vyzbrojit, máte-li ovšem na to. Obchodník vám nabízí nejprve různé typy raket (v každé misi jiné a za jinou cenu) a poté se ještě můžete nechat vybavit některým z těchto přídavných zařízení:

 

ENERGO TANK - znásobí vaši energii.

 

SHIELD - ochrání váš letoun po určitý čas.

 

SUPER SHIELD - jako shield, jen vydrží déle.

 

Když se tím vším konečně prokoušete, nic nebrání tomu, abyste se vydali čelit nebezpečí nadcházející mise.

 

Cílem té první je zničit obrovský pojízdný raketový nosič (nebo tak nějak, já se ve vojenské technice zas tak moc nevyznám). Držte stále FIRE a střílejte na vše, co se hýbe. Pokud chcete použít speciální zbraň, kterou jste si koupili, stiskněte FIRE jen velmi krátce (zajímavé, u ostatních her, co znám, je to přesně naopak). Občas ze zničených nepřátel vypadne prémie (vrtulníčku, otřes se). Seberte ji. Raketonosič na konci levelu po vás bude střílet samozřejmě raketami. Není však problém se jim vyhnout a cíl zničit. Druhá mise se odehrává vysoko mezi oblaky, kde musíte zničit bombardér F-117. Po cestě k němu potkáte nejen roje stíhaček, ale také přerostlé Migy-29, které je třeba zničit několika dobře mířenými střelami. Bombardér F-117 je vyzbrojen kulomety, řízenými raketami a neustále na vás vrhá levitující miny. S vašimi raketami ho však určitě zničíte. Ve třetí misi bojujete nad zalesněnou krajinou a cílem je rozsáhlý komplex vojenských budov, jenž je vyzbrojen otočnými děly. Po cestě pozor na levitující miny a tanky záludňáky, kteří se skrývají v hustém porostu. Čtvrtý level se odehrává v poušti. Po písku se prohání tanky, ve vzduchu se rojí stíhačky a občas se na zemi mihne nějaké to protiletadlové dělo. Několikrát se také objeví velký vrtulník, je však hračkou jej zneškodnit. Na konci na vás čeká přepravník (alespoň tak se to dá přeložit) vyzbrojený raketami a děly. V páté misi se ocitáte ve skalnatém kaňonu. Některé skály jsou tak vysoké, že jim musíte ustřelit vršek. Přitom se však ještě musíte bránit útokům stíhaček. Nakonec ještě zničte obří bombardér s vrtulkami na křídlech.

 

V šesté části se odebereme do podzemí. Na dně tunelu i na stropě jsou rozmístěna děla, z neznáma přilétají stíhačky. Asi v polovině se hlavní tunel na chvíli rozdělí do třech menších, přičemž ten prostřední je past. Leťte tedy jedním ze zbývajících (nejlepší je ten dolní). Do cesty se vám postaví děla, elektřina a skály (jdou rozstřílet). Poté se tunel opět sjednotí v jeden a vy pokračujete k cíli této mise, k bojovému vozidlu (dá-li se to tak nazvat). Sedmá mise začíná nad zemí. Na povrchu jezdí tanky, všude jsou rozmístěna protiletadlová děla a ve vzduchu útočí stíhačky. Po chvíli se ocitnete nad mořem a začnete stoupat do oblak. Zde se utkáte s letadly čtyřikrát většími, než je váš letoun. Misi ukončíte zničením velkého bitevního bombardéru. Další boj (osmý level) pokračuje nad mořem, kde na vás jako sršni útočí stíhačky a po moři proplouvají neustále střílející motorové čluny. Po určité době se vynoří obrovská ponorka. Nelekejte se a dobře miřte, ponorka po několika zásazích vybouchne. Pokračujte dál, až doletíte k obrovské letadlové lodi, cíli této mise. Loď disponuje množstvím letadel, které proti vám každou chvíli startují, raketometem, řízenými raketami, děly a spoustou jiných záludností. Osobně se mi tento level líbí nejvíce z celé hry. Devátý, předposlední level. Zničte zbytky odporu nepřátel. Tento level je přeplněn nepřátelskou technikou. Poslední mise spočívá ve zničení obrovské kosmické stanice (takový Sojuz přejetý parním válcem) vybavené špuntovkami typu "jedna rána a jsi v pánu". Musíte přežít přelet a následně i podlet, aby jste se dostali na záď a odtud zničili computer celé té věci.

 

Toť vše k náplni misí. Nyní si povíme něco o provedení této perfektní hry. Jako první si probereme grafiku. Ta je velmi hezká. Autoři použili monochromatické provedení, čímž zabránili atributovým kolizím. Pozadí i nepřátelé jsou do posledního detailu prokreslení a vystínováni. Takovou grafiku nevidíme každý den. Po této stránce se U.N. Squadron dá srovnat i s takovými skvosty jako je R-Type, Zynaps a nebo ... neuhádnete, Inferno! Hratelnost je na hře absolutně nejlepší. Atmosféra je fantastická, chvílemi jsem ztrácel kontakt s realitou.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 2. 2007 | Zdroj: ZX-magazín 6/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist