English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Space Crusade - návod

Po nahrání hry si navolíme ovládání a po spuštění se objeví první menu:

 

Select Chapters - výběr ozbrojených skupin

 

Select Mission - výběr mise

 

Expansion Missions - přihrání dalších misí z kazety/disku

 

Zadáme tedy Select Chapters a objeví se nám další menu:

 

Blood Angels (Krvaví andělé)

 

Imperial Fists (Pěsti impéria)

 

Ultra Marines (Ultra námořní pěchota)

 

To jsou názvy vašich pětičlenných družstev, které si můžete aktivovat tak, že šipkou najedete na jejich ikonku. Objeví se další malé menu:

 

Set Up - výběr zbraní, munice, bomb, atd.

 

Load - přihrání lépe vycvičených bojovníků

 

Status - informace o družstvu

 

Po navolení družstev a zbraní si najedeme na nápis DONE (hotovo) a vrátíme se do prvního menu. Tam si vybereme misi z následující nabídky:

 

01. Seek and Destroy - najdi a znič neohroženého nepřítele. Cizinci zablokovali několik koridorů kamennou sutí. Rozstřílej je a znič nepřítele. Minimální skóre k dosažení vítězství je 80 bodů.

 

02 - Eliminate and Survive - eliminuj a přežij. Říše chybila při likvidaci Cizinců na základně. Nová zbraň se neosvědčila. Zničte co nejvíce nepřátel. Na zpáteční cestu je připravena loď s protilátkou proti infekci, kterou roznášejí nepřátelé. Přežije pouze jedna skupina, protože protilátky není dostatek.

 

03 - Disable Alien Vessel - zneškodni vetřeleckou loď. Oslabte nepřátelskou loď autodetonačním zařízením. Ovládací panel je ukryt ve strojovně. Několika výstřely ho aktivujte.

 

04 - Locate and Rescue - vyhledej a zachraň. Zajistěte nádobu, ve které jsou vězněny mozky impéria a přiveďte vědce zpět do doku.

 

05 - Locate and Retrieve - vyhledej a získej zpět. Vojenská družina byla zničena při testování nové velmi účinné zbraně. Zajistěte ji a vraťte zpátky do doku.

 

06 - Purge and Withdraw - očisti a ustup. Výzvědná služba zjistila, že cizinecká loď má tři únikové východy. Otevřete je, pronikněte dovnitř a zlikvidujte nepřátele.

 

07 - Interception - zachycení. Cizinci byli zjištěni ve skladu. Zničte je. Rozvědka nalezla muže, který ví, proč nefungují scannery.

 

08 - Exterminate - vyhlaď. Špatné zprávy hovoří o tom, že se objevilo nebezpečí nového narození několika set Cizinců. Zničte nepřátele do posledního.

 

09 - Locate and Exterminate - vyhledej a vyhlaď. Vajíčka, ze kterých se vylíhli Soul Suckeři (Vysávači duší), byla neviditelně teleportována na vaši loď. Zničte jich pokud možno co nejvíce. Všichni Soul Suckeři musí být zničeni.

 

10 - Sabotage and Withdraw - sabotuj a ustup. Rozvědka zjistila, že naše loď má slabé místo ve vnější vrstvě krytu. Zajistěte ho jednou provždy!

 

11- Destroy Alien Ship 17 - znič vetřeleckou loď 17. Zvláštní průzkumná jednotka zjistila, že loď cizinců má úmyslně poškozený autodestrukční systém. Aktivujte ho!

 

12 - Destroy Cube of Chaos - znič krychli chaosu. Rozvědka zjistila, že Cizinci jsou chráněni Kostkou Chaosu - jakousi dálkovou ochrannou clonou. Najděte Kostku Chaosu a zničte ji. Zabijte všechny nepřátele dle vašich schopností.

 

Na obrazovce po startu hry uvidíte jméno bojovníka, zbraň, druh vojska, mapu hry a osm ikon s následujícím významem:

 

Ikona 1 - chůze bojovníka

 

Ikona 2 - střela na nepřítele

 

Ikona 3 - souboj s nepřítelem

 

Ikona 4 - změna nebo výběr zbraní (zobrazí se v okénku, kde byla mapa hry)

 

Ikona 5 - další vybavení - lékárnička, granáty, atd.

 

Ikona 6 - otevření/zavření dveří

 

Ikona 7 - radar

 

Ikona 8 - změna družstva

 

Vojáci (hlavy pěti vojáků) označují jejich stav - smrt/život. Najetím šipky na čtvereček pod každou hlavou se dotyčný voják aktivuje a po dalším stisku FIRE se hrací plocha přesune na místo určeného vojáka. Dále jsou na obrazovce dvoje šipky s následujícím významem:

 

Šipky 1 - určují 2D/3D zobrazení při pohybu vojáků.

 

Šipky 2 - po jejich aktivaci si můžeme pohybovat hrací plochou do všech stran.

 

Každý bojovník může za jeden tah jít, střílet, bojovat, atd. jen jednou. Totéž platí i o nepřátelích. Střelba ze zbraní je poněkud odlišná, než na co jsme zvyklí. Při střelbě se vám v okénku mění číslo, které znázorňuje počet vystřelených střel. Šance střelit něco jiného než nulu není větší než 50 procent, takže se vám mnohokrát stane, že vystřelíte 0 nábojů a nepřítel do vás v příštím tahu napráší celý zásobník. Trochu hloupé, ale co už naděláme. Chůze, střelba, atd. se používají následovně. Najedete šipkou na čtvereček pod hlavou vojáka. Stiskněte 2x FIRE. Obraz se přenese na onoho vojáka. Šipkou najeďte na příslušnou ikonu a stiskněte FIRE. Ikona změní barvu. Při volbě chůze se vám označí políčka, na která můžete jít. Totéž se děje při střelbě. Svého nepřítele musíte vidět a nesmí být od vás příliš daleko.

 

POHYB ŠIPKY PO OBRAZOVCE
Po najetí šipky na ikonu nepřítele (v hracím poli) se objeví jeho vizáž v 3D rozměru na místě, kde je zmenšená mapa celé hry. Po najetí šipky na našeho hráče se vpravo nahoře objeví jméno bojovníka, jeho zbraň a ikona vojenské skupiny. Po volbě šipek 1 si můžeme zobrazit kteroukoli část obrazovky v 3D grafice najetím šipky na mapu hry (vpravo) a stiskem FIRE.

 

PÁR DOBRÝCH RAD
Zbraň podobající se kulometu (takzvaná rotačka) má vynikající funkci RE-FIRE, s níž můžete za jeden tah (vašeho bojovníka) střílet vícekrát. Když se dostanete do postavení, kdy je za sebou více nepřátel, navolte střelbu (pokud jste pochopitelně předtím ještě nestříleli) a namiřte na posledního nepřítele v řadě. Nejednou se stane že sestřelíte jednou ranou všechny nepřátele.

 

NĚKTEŘÍ Z NEPŘÁTEL
Gretchin - úplný amatér. Téměř neškodný.

 

Ork - silný zejména v osobních soubojích.

 

Chaos Marine - velmi silný a dobře vyzbrojený bojovník.

 

Soul Sucker - velmi houževnatá potvora.

 

Dreadnought - nejsilnější nepřítel. Zabijete jej pouze zavřením ve dveřích. Operuje všemi zbraněmi, které máte k dispozici.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 2. 2007 | Zdroj: ZX-magazín 2/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist