English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Slightly Magic - návod

 V úvodní fázi hry musíte získat kouzelnou hůlku a pak se dotknout magické knihy. Každé kouzlo se skládá ze dvou složek - z názvu kouzla a aktivátoru. Kouzlo je funkční, když se nápis SPELL-OFF změní na SPELL-ON. Hlavní postavička může najednou nést pouze dva předměty.

 

Nejprve rozdělte kbelíky s vodou (BUCKET OF WATER) mezi tři malé dráčky. Jestli nejste barvoslepí , neměl by to být žádný problém. Najděte magnet (MAGNET), skočte dolů a seberte hromádku kamení (PILE OF STONES), kterou nakrmte oživlý balvan vpravo, vraťte se zpět a po bílých hvězdičkách vyskákejte nahoru. Vydejte se do obrazovky s velkou dračí hlavou a špendlíkem (PIN), který za použití magnetu vytáhněte (musíte stát na plošince nad špendlíkem). Jděte opět k oživlému balvanu a propíchněte špendlíkem bublinu. Po žebříku se dostanete ke kouzelné hůlce (WIZARD´S WAND). Vraťte se na start, cestou seberte lebku (SKULL) a najděte kouzlo strachu (FRIGHT SPELL), které se nachází nad místností, kde byl špendlík. Všechny kouzla jsou umístěna v obláčku, takže je snadno rozpoznáte. Aktivátorem tohoto kouzla je lebka (vše má svoji logiku). Teď si jděte přečíst magickou knihu (SPELLBOOK), čímž si doplníte magickou energii.

 

Kouzlo hrůzy použijte na dva zelené duchy a seberte kouzlo sluchu (HEARING SPELL), aktivátorem je pak megafon (MEGAPHONE). Toto kouzlo vám pomůže překonat dva strážce. Posbírejte všechny hvězdy, doplníte si tak magickou energii, a bleší kouzlo (FLEA SPELL). Vraťte se zpátky na start pro bleší obojek (FLEA COLLAR). Za pomocí blešího kouzla překonáte propast s obrovskou hlavou. Skočte do propasti a kropičkou (WATERING CAN) zalijte kvítek. Seberte nůžky (PAIR OF SCISSORS) a kropičku. Kocourovi (vpravo na povrchu) přestříhněte klubíčko, získáte tak přístup k aktivátoru rybího kouzla - nádoba se zlatou rybkou (GOLDFISH BOWL). Kropičku vylijte mezi dvěma stromy na čtyři žluté květy, uvolníte si tak cestu do vodní říše. Vraťte se pro rybí kouzlo (FISH SPELL). Předtím, než skočíte do vody, ho aktivujte (USE). Vodní svět představuje nejtěžší část hry, jelikož vám ubývá postupně magická energie, posléze i životy.

 

Nejprve musíte najít rosol (JELLY) pro medúzu, která vás za odměnu nechá sebrat roznětku (PLUNGER). Vraťte se pro výbušné kouzlo (EXPLOSIVE SPELL), které se nachází blízko místa ponoření. Výbušné kouzlo použijte za řasami úplně v pravé dolní části vodní říše. V nových prostorách najděte kouzlo létání (FLIGHT SPELL) a svíčku (CANDLE). Pozorné oči nočních dravců zažene svíčka a vy tak můžete sebrat pírko (FEATHER). V podobě ptáka zaleťte vysoko do oblak (vlevo nahoru) pro kuchařské kouzlo (COOK SPELL), které si odložte na bezpečném místě. Jděte do perníkové chaloupky a zaleťte si pro vodní pistoli (WATER PISTOL), kterou postříkejte fialového dráčka a seberte klíč (KEY). Klíčem odemkněte poklop v perníkové chaloupce, v nové místnost se nachází krém zneviditelnění (VANISHING CREAM). Hlídají ho však dva kocouři, které musíte zabavit mrtvou myší (DEAD MOUSE). Myš musíte použít za letu, blízko u kocoura. Vyhledejte kouzlo neviditelnosti (INVISIBILITY SPELL), jehož aktivátorem je právě krém. Toto kouzlo použijte u čarodějnice a seberte lžičku cukru (SPOONFUL OF SUGAR), která je pro změnu aktivátorem kuchařského kouzla, které už jste našli dříve. Kuchařské kouzlo osvobodí Jeníčka a Mařenku, pro vstup do studny použijte minci (PENNY, nachází se nedaleko perníkové chaloupky). Opalovací krém (SUNTAN LOTION), ke kterému se dostanete za pádu z výšky, vám pak umožní rozhovor s dračím králem a princeznou, k nim se dostanete přeskočením banánové slupky a skokem z výšky.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 9. 1. 2002 | Doplněno: 27. 12. 2002 | Zdroj: BIT 1/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist