English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Kokotoni Wilf (13)
Soft & Cuddly (2)
Travel Through Tim... (5)
R-Type (40)
Head over Heels (5)
Yanga+ (1)
Chequered Flag (9)
Bounty Bob Strikes... (2)
World of One-Way (4)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Shadow Dancer - návod

Ve hře Shinobi byl bojovník odkázán sám na sebe a na své smrtící vrhací hvězdice, zvané shurikeny. Zde je vám navíc po boku věrný cvičený pes. S jeho pomocí zneškodníte mnoho nepřátel ukrytých za různými bednami, nebo i takových, kteří se ukrývají na jinak nepřístupných místech, kde byste mohli těžko vniknout beze ztráty života. Shadow Dancer má ale i určité nadpřirozené schopnosti a může několikrát použít kouzla Magic. Po jeho použití (stisk mezerníku), se vše živé odporoučí do pekel. Svou velkou obratnost projevuje Shadow Dancer schopností vysokých skoků nahoru na různé plošiny i skoků do velkých hloubek. Jinak by se často ani nemohl dostat k ukrytým bombám, anebo najít cestu dále. Ptáte se jistě, jak tyto časované bomby poznáte. Jsou to válcovité nádoby s polokulovitým vrškem, na nichž bliká světelný maják. Informace o tom, kolik jich je v každé části hry ukryto, je v pravé dolní části obrazovky pod nápisem Globes. Cílem hry je najít a zneškodnit všechny ukryté bomby (stačí přes ně projít) a zneškodnit čtyři obzvlášť silné koncové protivníky (že by bosové?), kteří na vás čekají ve 3., 7., 11. a 15. dílu hry. Nemusíte se obávat dlouhého nahrávání, kupodivu každá z patnácti přihrávek má pouze asi čtyři až pět kilobajtů. Takže můžeme začít.

 

STRUČNÝ POPIS PRVNÍCH DÍLŮ
Akce začíná na mezinárodním letišti, v letištní hale, za okny vidíme stojící letouny. Jsou zde ukryty tři časované bomby (globes). Musíte projít celou halu a kromě všude přítomných zabijáků s dlouhými noži zneškodnit i několik střelců ukrytých za bednami. Skvělá příležitost pro našeho čtyřnohého kolegu! Nezapomeňte prozkoumat i vyšší patra haly, kdo ví, kde ty bomby jsou. Splníte-li úkol, dole pod obrazovkou se objeví text: GO TO NEXT SECTION. Stačí najít východ (označen šipkou) a pak už nahrát druhou část. Pokračujeme ve skladu za letištěm. Po různých krabicích a bednách stoupáte nahoru, pokud vám to ovšem dovolí množství protivníků. Jeden z nových například obrovskýma mukami s chrániči na vás na několika místech vrhá dýky. Pozor na již známé muže s dlouhými noži! Často se vracejí a objeví se vám za zády! Ležící střelci jsou rovněž velice nebezpeční, zkuste je přeskočit a až se postaví, likvidovat. I pro psa zde bude dosti práce. Pokud dojdete ke schodišti, už můžete být klidní, konec druhé části se blíží. Ale máte vůbec zneškodněny všechny bomby? Pokud ano, nahrajte třetí část. Svedete zde velice těžký boj s prvním z gigantických protivníků. Podrobnosti si zatím nechám pro sebe. Hlavně však sledujte ukazatel energie dole pod obrazovkou - BOSS POWER (šéfova síla). 

 

Po jeho zdolání následuje prémiové kolo (bez nahrávání), pro zvýšení bodového skóre a možnosti získání jednoho života navíc. Opět se vám připomene starý známý Shinobi! Proč? Uvidíte sami. Ve čtvrté části opouštíme sklad. Pár vraků aut na ulici, kamenné zdi s plošinami nahoře, na konci ulice stojí veliká cisterna. Kromě všech starých známých se objevují noví, nepříjemní protivníci, velice hbití skákající ninjové s tyčí, které je těžko zasáhnout. I zde máme množství příležitostí k využití vysokých skoků. V páté části vchází Shadow Dancer na vlakové nákladní překladiště a ze skladu se pak dostává do nebezpečných akcí na stojících vagónech, které poskytují protivníkům množství vhodných úkrytů, z nichž je budete těžko odstraňovat. Tento díl je velice členitý a graficky velice zdařilý. Najdete i zde ukryté bomby? V šesté části hry se Shadow Dancer dostává do přístavu. Množství ocelových konstrukcí, beden či naložený člun skýtají opět dobrou příležitost k ukrytí jak časovaných bomb, tak i protivníků. V sedmé části musíte svést opět souboj s koncovým nepřítelem (tentokráte dost netypickým) a pak máte v prémiovém kole šanci získat dodatečné body a život navíc! 

 

V osmém dílu hned na začátku se setkáváme s dalším nepříjemným protivníkem zvaným PETROL BOMBER. Hází totiž po vás z úkrytu flašky s hořlavinou. Musíte si na něj vymyslet nějakou fintu. Pozor, i hořící petrolej je pro vás nebezpečný! V deváté části vchází Shadow Dancer do rozsáhlých podzemních prostor. Pozadím jsou různé polorozpadlé konstrukce, spousta plošin vedoucích stále hlouběji. Tentokrát zde na vás číhá mnoho PETROL BOMBERů, před nimiž se mějte na pozoru! V členitém pozadí jsou hozené flašky špatně vidět, stejně tak střely ležících střelců. Ani v tomto dlouhém levelu nechybí velmi hbití ninjové. No a tak bychom mohli pokračovat dále až do poslední patnácté části. Čeká vás zde ještě mnoho velice atraktivního a zajímavého prostředí, většinou v rozsáhlých podzemních prostorách a pak souboje s koncovými protivníky. Jistě jste sami velice zvědaví, co vše je tam ještě na Shadow Dancera nastraženo!

 

Shadow Dancer je velice dobrá bojová hra odehrávající se ve velmi rozmanitém prostředí, která dokonale prověří vaše reflexy a také trpělivost. Není totiž zrovna lehká a mezi ty nepříjemnější vlastnosti patří to, že i když v kterémkoliv dílu dojdete až téměř ke konci a tam přijdete o život, tak musíte bohužel opět začít na začátku onoho dílu. Někdy je to opravdu k vzteku, navíc když tam zase jsou téměř všichni protivníci, které jste tak pracně likvidovali. Předpokladem úspěchu je přesně si zapamatovat, který protivník odkud a kdy na vás vyběhne. Používejte vhodně své vysoké skoky nahoru a dolů. Stačí stlačit FIRE a pak nahoru, nebo dolů. Svého psa pošlete na nepřítele tak, že si dřepnete (stiskem dolů) a pak stlačte FIRE. Sledujte však pozorně, zda pes opravdu ukrytého protivníka chytí, někdy musíte chvíli počkat! Ukrytý nepřítel se pak většinou postaví, přestane střílet a vy jej zneškodníte shurikenem! Ale pozor, budete-li čekat dlouho, o psa přijdete! Často vám taky v beznadějných situacích pomůže tlačítko Magic, s nímž zničíte některé koncové nepřátele nebo dobře ukryté protivníky! Shadow Dancer je graficky i technicky na velmi dobré úrovni, i když je převážně černobílý. Barva je použita na různá pozadí a dobře obohacuje detailní stínovanou grafiku postav i pozadí. I technické provedení je na úrovni, animace postav je kvalitní a posuv obrazovky je až v osmi směrech!

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 10. 2. 2005 | Zdroj: FIFO 14 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist