English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Seymour 4 - Super Seymour Saves the Planet - návod

Nyní Seymour opustil filmová studia a věnuje se ekologii, čili ochraně životního prostředí. Na Zemi se totiž objevili nesympatičtí Mutato Heads, kteří ji zamořují špínou, různými odpadky a dokonce radioaktivním odpadem ze svých továrem. Na to se ovšem Seymour jen tak nečinně nemůže dívat! Sehnal si slušivý dlouhý plášť (asi viděl Batmana), na hlavu si uvázal černou masku a vyrazil do boje! Hra Super Seymour Saves the Planet (Seymour zachraňuje planetu), kterou pro Code Masters vytvořila programátorská skupina Big Red, není nic nového. Ti, kteří měli Spectrum nějaký ten pátek, si jistě vzpomenou na velmi oblíbenou hru Bomb Jack firmy Elite Systems. Super Seymour není nic jiného, než nová varianta této hry obsazená novým hrdinou. Pokud vás tedy zaujme, rozhodně vyzkoušejte i Bomb Jacka!

 

PRINCIP HRY
Princip hry je jednoduchý. Akce se odehrává vždy na jedné obrazovce, odpadá tedy scrolling a další komplikace. Pozadí ke hře tvoří vcelku nepříliš atraktivní stínovaný obrázek s palmou a jezerem v dáli a v popředí je pak na obrazovce rozmístěno několik plošin, po nichž Seymour může chodit, odrážet se atd. Dále pak jsou na obrazovce rozmístěny sudy a kanistry, v nichž MUTATO HEADS skladují nebezpečné a škodlivé odpadní látky (někdy je místo sudu jen jakási vrtulka). Tyto sudy jsou samozřejmě hlavním cílem Seymoura - musí je zničit! Stačí přes ně jen přejít a je to! Všimněte si však, že vždy některý sud bliká. S tímto blikáním pak ještě souvisí světlá stupnice MUTACOUNT v dolní části obrazovky, která se rychle zmenšuje. Pokud nic nepodniknete (neseberete blikající sud), tak v okamžiku, kdy stupnice MUTACOUNT dosáhne nuly, blikající sud exploduje a zamoří okolí. Tím však taky přijdete o body, protože za každý blikající sud, který Seymour správně sebere, dostane 600 bodů. Po jeho sebrání začne blikat další atd. Většinou jsou sudy seřazeny tak, že blikají postupně v celých řadách, takže často stačí skočit na blikající sudy shora či zdola, za což obdržíte celou řadu bodových prémií. Je samozřejmostí, že lze sbírat sudy i neblikající, Seymour však za ně dostane "jen" 350 bodů. Pokud se vám zpočátku hry bude zdát, že Seymour nemůže doskočit na nejvyšší řadu sudů, musíte zvolit jiný postup. Pro vysoký skok musíte nejdříve stlačit tlačítko pro směr nahoru, držet ho a pak teprve stisknout tlačítko pro výskok. Sesbírání sudů a zničení všech MUTATO HEADS musí být v každém levelu hry ukončeno za 90 sekund. Ukazatel času (TIME) je umístěn na obrazovce vpravo dole.

 

PROTIVNÍCI SEYMOURA
Sebrání sudu by bylo celkem snadné, kdyby zde nebyli nepříjemní MUTATO HEADS. Je jich mnoho druhů, liší se vzhledem, někteří vypadají jako hamburger, jiní jako vypasení čerti, další mají pásové podvozky, jiní vypadají jako horkovzdušný balón, koule s očima a velikými zuby, nebo jako malý vrtulníček, ptáci atd. Poletují po celé obrazovce a každý dotyk s nimi zboku nebo zespodu je pro Seymoura smrtelný. Ale nebojte se, Seymour ví, jak na ně! Pokud budete jeho lety vzduchem řídit správně a skočíte MUTATO HEAD přímo shora na hlavu, srazíte je v letu dolů a můžete je pak dvěma dalšími skoky na hlavu rozšlapat a zadupat do země! Ale pozor! Pokud je nezašlapete důkladné, po chvíli se ze zbylé placky zase zregenerují a budou řádit na obrazovce znovu! Zda se všichni MUTATO HEADS dají rozšlapat, to vám neprozradím. V osmém levelu se autoři inspirovali trochu hrou PANG, pohybují se tu velké koule, které se po rozdrcení dělí stále na menší kuličky, které jsou pro Seymoura smrtelné.

 

PRÉMIOVÉ IKONY
Odměnou za zničení MUTATO HEADS je prémiová ikona, která se objeví na místě zašlapaného protivníka. Tyto ikony mají většinou formu písmene a každá z nich může Seymourovi vylepšit jeho schopnosti. Po jejich sebrání se každá ikona objeví dole vlevo na obrazovce a je tam po celou dobu její účinnosti. Pokud se vám například zdá, že Seymour neběhá moc rychle, stačí sebrat ikonu s písmenem R a rázem se čilý Seymour rozběhne po obrazovce mnohem svižněji! Zrovna tak výskok Seymoura do výšky by zpočátku mohl být vyšší, ale pokud po zašlapání MUTATO HEADS najdete ikonu s písmenem L, stačí jeden stisk tlačítka a náš hrdina parádním skokem vyletí až na horní okraj obrazovky! Máte-li málo životů (začínáte se 6), stačí si vybojovat ikonu s písmenem X a po jejím sebrání vám přibude jeden život! Dalším z vás se zase může zdát, že pouhé skákání na hlavu je málo a mnohdy se při velkém množství protivníků nelze dostat do výhodné pozice pro skok, chtělo by to nějakou další zbraň pro Seymoura. Proč ne! Vše je možné, pokud ukořistíte ikonu s písmenem S. Po jejím sebrání může Seymour stiskem volitelného tlačítka SPIT (volí se na začátku hry) plivat ochromující slinu, nebo vystřelovat vrtulky, které na čas ochromí a znehybní jeho protivníky. Pak už není problém se k nim přiblížit a zašlapat je do země! To však nejsou všechny ikony, s nimiž se ve hře setkáte. Ještě je tu například písmeno B, nebo ? (otazník) a možná i další. Co znamenají, jistě rádi zjistíte sami.

 

PÁR SLOV NA ZÁVĚR
Super Seymour patří k těm vydařenějším titulům. Není to sice žádná nová myšlenka, ale hra se hraje dobře a kromě (podle mne) jednotvárného a stále stejného pozadí v podstatě nemá vážnější nedostatky. Animace hlavního hrdiny a všech MUTATO HEADS je na vysoké úrovni a pohyb všech postaviček je za všech okolností velmi plynulý a nevykazuje žádných vad. Postavička Seymoura samého je sympatická už sama o sobě, zde mu navíc přibyl dlouhý plášť a maska, přičemž za letu se svýma roztaženýma rukama, když mu mohutně vlaje jeho plášť, působí velmi dobře. Myslím, že hra se vám bude líbit a rádi u ní strávíte nějaký čas.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 1. 7. 2003 | Zdroj: FIFO 21 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist