English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
Kenny Dalglish Soc... (10)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Seahawk - návod

Seahawk (mořský jestřáb) je obdobný program jako Kamikaze firmy Code Masters. I zde se jedná v podstatě o řízení námořního dvojplošníku, s nímž musíte splnit několik uložených úkolů.  Seahawka vytvořil již tradiční tým firmy Atlantis Software, bratři Graham Shaw, David Shaw a Adrian Shaw.  Po nahrání hry a navolení ovládání se po volbě prvního levelu objeví text prvního úkolu pro vás: TARGET GUN BOAT. Cílem je dělový člun na moři a jeho kresba je na obrázku vedle textu. Pak už se objeví hezký barevný záběr letecké základny na malém ostrově a náš letoun startuje do akce. Napřed se však musím zmínit o údajích ve spodní části obrazovky, které malými obrázky a čísly udávají pilotu potřebné údaje o průběhu akce. Zleva to jsou: 

 

Dvě šipky a 80 - počet střel do palubního kulometu

 

Malý kanistr a 35 - zásoba paliva letounu, během akce lze doplnit

 

Šipka dolů a 25 - malé bomby na palubě letounu

 

Kříž a 00 - doplnění energie, nutno sebrat ikonu s křížem 

 

Vrtule a 03 - počet vašich životů, po zásahu vždy kus vrtule ubývá

 

Písmena ST a 01 - stage, neboli úroveň hry

 

Průběh první akce mě vcelku příjemně překvapil, pohyb letadel a některé další drobné věci vykazují sice určité zvláštnosti dílny bratří Shawů, ale jinak se to zdá být příjemnější na ovládání než Kamikaze a hlavně ne tak obtížné. Obloha je černá, na ní množství obláčků, dvojplošníky mají přirozenější tvary, na moři je množství ostrovů s různými budovami, mosty, opevněnými děly, palmami, atd. Přitom je vše v sympatických barvách, což je oproti Kamikaze o dost lepší výsledek. Jinak první akce proběhla bez problémů, po prolétnutí několika obrazovek a několika ostrovů se objevil na moři dělový člun, který po shození několika bomb (stisk FIRE + dolů) explodoval. 

 

Při tom všem je samozřejmě nutná likvidace prolétávajících letadel protivníka, ničení děl na ostrovech, nebo doplnění paliva (sebráním ikony s textem FUEL). Ve druhé úrovni hry máte za cíl bombardovat řídící centrálu elektrárny (POWER HQ) a ve třetí úrovni naftovou vrtnou věž (OIL RIG). Zde už to bude horší, protože se o hodně zvýšila obrana protivníka, který používá i raketové střely, více dělových člunů na moři, děla opevněná na stráních ostrovů, vrtulníky, tanky a podobně. Na různých místech jsou zde rozmístěny i ikony, po jejichž sebrání se vám doplní střelivo, bomby, energie, atd.

 

Jak tedy hodnotit hru Seahawk? V některých oblastech je provedena zajímavěji než Kamikaze (barevná grafika, o trochu snadnější hra), v jiných jsou zase vidět programátorské nedostatky autorů hry, které jsou pro ně vlastně typické. Proletíte-li do druhé obrazovky, chvilku trvá, než se tato obrazovka objeví, pohyb letadel je někdy poněkud trhaný a nepředvídatelný, prémiové předměty jsou často na takových místech, že není možné je sebrat a když ano, tak jen za cenu nepřirozených manévrů a neustálého létání zleva doprava a opětovného přepínání obrazovek. O co je lepší a barevnější grafika, o to je zase horší technické provedení hry. Nějakou dobu ji ale určitě hrát vydržíte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 22 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist