English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Seahawk - návod

Seahawk (mořský jestřáb) je obdobný program jako Kamikaze firmy Code Masters. I zde se jedná v podstatě o řízení námořního dvojplošníku, s nímž musíte splnit několik uložených úkolů.  Seahawka vytvořil již tradiční tým firmy Atlantis Software, bratři Graham Shaw, David Shaw a Adrian Shaw.  Po nahrání hry a navolení ovládání se po volbě prvního levelu objeví text prvního úkolu pro vás: TARGET GUN BOAT. Cílem je dělový člun na moři a jeho kresba je na obrázku vedle textu. Pak už se objeví hezký barevný záběr letecké základny na malém ostrově a náš letoun startuje do akce. Napřed se však musím zmínit o údajích ve spodní části obrazovky, které malými obrázky a čísly udávají pilotu potřebné údaje o průběhu akce. Zleva to jsou: 

 

Dvě šipky a 80 - počet střel do palubního kulometu

 

Malý kanistr a 35 - zásoba paliva letounu, během akce lze doplnit

 

Šipka dolů a 25 - malé bomby na palubě letounu

 

Kříž a 00 - doplnění energie, nutno sebrat ikonu s křížem 

 

Vrtule a 03 - počet vašich životů, po zásahu vždy kus vrtule ubývá

 

Písmena ST a 01 - stage, neboli úroveň hry

 

Průběh první akce mě vcelku příjemně překvapil, pohyb letadel a některé další drobné věci vykazují sice určité zvláštnosti dílny bratří Shawů, ale jinak se to zdá být příjemnější na ovládání než Kamikaze a hlavně ne tak obtížné. Obloha je černá, na ní množství obláčků, dvojplošníky mají přirozenější tvary, na moři je množství ostrovů s různými budovami, mosty, opevněnými děly, palmami, atd. Přitom je vše v sympatických barvách, což je oproti Kamikaze o dost lepší výsledek. Jinak první akce proběhla bez problémů, po prolétnutí několika obrazovek a několika ostrovů se objevil na moři dělový člun, který po shození několika bomb (stisk FIRE + dolů) explodoval. 

 

Při tom všem je samozřejmě nutná likvidace prolétávajících letadel protivníka, ničení děl na ostrovech, nebo doplnění paliva (sebráním ikony s textem FUEL). Ve druhé úrovni hry máte za cíl bombardovat řídící centrálu elektrárny (POWER HQ) a ve třetí úrovni naftovou vrtnou věž (OIL RIG). Zde už to bude horší, protože se o hodně zvýšila obrana protivníka, který používá i raketové střely, více dělových člunů na moři, děla opevněná na stráních ostrovů, vrtulníky, tanky a podobně. Na různých místech jsou zde rozmístěny i ikony, po jejichž sebrání se vám doplní střelivo, bomby, energie, atd.

 

Jak tedy hodnotit hru Seahawk? V některých oblastech je provedena zajímavěji než Kamikaze (barevná grafika, o trochu snadnější hra), v jiných jsou zase vidět programátorské nedostatky autorů hry, které jsou pro ně vlastně typické. Proletíte-li do druhé obrazovky, chvilku trvá, než se tato obrazovka objeví, pohyb letadel je někdy poněkud trhaný a nepředvídatelný, prémiové předměty jsou často na takových místech, že není možné je sebrat a když ano, tak jen za cenu nepřirozených manévrů a neustálého létání zleva doprava a opětovného přepínání obrazovek. O co je lepší a barevnější grafika, o to je zase horší technické provedení hry. Nějakou dobu ji ale určitě hrát vydržíte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 22 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist