English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sam Mallard - The Case of the Missing Swan - návod

Nacházíte se ve své kanceláři, ze stolu seberte a prozkoumejte obálku (ENVELOPE). Uvnitř objevíte peníze (MONEY) od pana Swana za to, že prošetříte zmizení jeho ženy Edith. Opusťte kancelář, nastupte do svého vozu a jeďte do čínské čtvrti. Jděte na tržiště, promluvte si s místním řezníkem a kupte od něho pořádný steak (STEAK). Znovu si promluvte s řezníkem, dá vám doporučení na krámek s kořením. V krámku promluvte s obchodníkem a nakupte silný pepř (STRONG PEPPER), kterým posypte steak. V čínské čtvrti už nic nezmůžete, takže autem zajeďte do centra města, kde se nachází právní kancelář pohřešované paní Swanové. Nejprve navštivte místní pizzerii, mají plno, servírka vám alespoň strčí do ruky menu s jejich nabídkou (TAKE-OUT MENU). Pokud ho prozkoumáte, objevíte telefonní číslo, na kterém si v budoucnu můžete objednat pizzu.

 

Nyní se vydejte postranní uličkou, cestu vám zkříží rozzuřený pes. Můžete po něm hodit dřevěný klacek (WOODEN STICK), který zde leží, ovšem to příliš nepomůže. Raději mu naservírujte opepřený steak. Přes okno vlezte do kanceláře paní Swanové. Z odpadkové koše vytáhněte lístek s poznámkou (NOTE) a z knihovny vezměte knihu o motýlech (BUTTERFLY BOOK). Přečtěte si lístek a knihu o motýlech. Pak prozkoumejte vitrínu s motýli, které byste po přečtení knihy měli snadno identifikovat a napočítat počty jednotlivých druhů. Tyto počty tvoří kombinaci k sejfu v pořadí, jaké bylo napsáno na lístku, tedy 3-2-1-3. Odemkněte sejf a seberte životní pojistku (LIFE INSURANCE), kterou paní Swanová uzavřela týden před svým zmizením. Veškeré plnění z pojistky by šlo za panem Swanem.

 

Je čas vyrazit do přístavu a navštívit kancelář pana Swana. Toho zde ovšem nezastihnete. Seberte a prozkoumejte finanční zprávu (FINANCE REPORT), ve které se dočtete, že Swanova lodní společnost přišla v posledním roce o velké peníze a pohybuje se na pokraji bankrotu. Třikrát prozkoumejte obrázek s plachetnicí, objevíte malý klíč (SMALL KEY), kterým odemknete zamčené šuplíky, kde objevíte intimní snímek (PHOTO) mladé čínské dívky jménem Chun, která je pravděpodobnou milenkou pana Swana. V přístavu je možné ještě navštívit molo č. 19, kde lze sebrat provoz (ROPE). Vzhůru znovu do čínské čtvrti. Zde ukažte fotku Chun obchodníkovi s kořením, který dívku pozná, pracuje jako číšnice v místním baru.

 

Před barem však stojí vyhazovač, se kterým můžete promluvit, ukázat mu fotku Chun, popřípadě se ho pokusit svázat provazem. Vše je ale k ničemu, takže se vraťte do své kanceláře a telefonem (555-4376) objednejte 20 kusů pizzy pro našeho neoblomného hromotluka. Vraťte se před bar, kde budete přítomni hádce vyhazovače s rozvážkovou službou. Proklouzněte dovnitř, promluvte s Chun a ukažte jí kompromitující fotografii. Chun se rozpovídá, tou špatnou má být ovšem Swanova manželka Edith, neúspěšná právnička, která jen rozhazuje Swanovi vydělané peníze, Swan se s ní chystal dokonce rozvést. Dlouhou dobu se však Chun už neozval, přitom byl vždy přesný jak švýcarské hodinky a volal ji pravidelně každý den. Před opuštěním baru na vás Chun zavolá, že máte telefon. Dělník z lodní společnosti pana Swana se s Vámi chce sejít v přístavu, na molu č. 19.

 

Dorazte na schůzku. Dělník vám vypoví svůj příběh, že v den, kdy paní Swanová zmizela, byl svědkem noční hádky mezi manželi, oba nastoupili na jejich loď Rhea, po nějaké době loď opustil pouze pan Swan. Dělník prohledal celou loď, ale po paní Swanové jako by se země slehla. Vraťte se do kanceláře, použijte telefon, je na čase konfrontovat pana Swana se všemi nashromážděnými skutečnostmi. Schůzku si dohodněte symbolicky právě na lodi Rhea a vyslechněte si, pro někoho možná poněkud překvapivé, rozuzlení celého příběhu. To už ovšem prozrazovat nebudu.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 28. 8. 2016 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist