English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Saboteur 2 - Avenging Angel - návod

Po spuštění hry se na obrazovce vypíše zadání vašeho úkolu, který se vždy liší podle stupně obtížnosti. Samotná pevnost, jak můžete vidět z přiložené mapy, je situována na kopci, přičemž hodně místností je umístěno pod povrchem. Dovnitř vede pouze jeden vchod, zcela vlevo dole. Ten je však zpravidla chráněn elektrickým plotem. Protože tímto vchodem nelze vniknout do objektu, najatá sabotérka použije rogalo. Po stlačení FIRE se odpoutá a skočí na střechu objektu. Pokud se neodpoutá sama, za chvíli povolí závěsná karabina a sabotérka spadne (nejlepší místo na přistání).

 

Vlevo nahoře je umístěna silně strážená zbrojnice - v ní je ukryta vaše nesmrtelnost (na mapě je označena slovem INVINCIBILITY). Do této místnosti se dostanete po tajném žebříku a od této chvíle se nemusíte starat o energii. Vpravo nahoře je umístěno raketové silo, kde musíte občas vyřadit z činnosti naváděcí systém pomocí děrné pásky (poslední potřebný kus bude po sebrání zelený). V celém objektu jsou umístěny tři výtahy. Blízko nich jsou ovládací panely, které slouží jako jejich přivolávače (stačí na ně stoupnout a stlačit FIRE). Poté se postavte na výtah a stiskněte nahoru nebo dolů. Směr lze měnit i během jízdy.

 

V okénku PAY se ukazuje odměna sabotérky v poctivých amerických dolarech - ovšem jenom virtuálních. Stupnice pod ním slouží k zobrazení stavu energie. Tu lze nabrat odpočinkem, ale ubývá vám čas. V okénku HELD se zobrazuje předmět, který máte u sebe. Občas uvidíte v labyrintu malé nízké bedničky. Pokud se postavíte nad ně, v okně NEAR se objeví předmět z vršku bedny. Postupným stlačováním FIRE vyměníte předmět ze své kapsy s předmětem na vrcholu bedny, takže můžete důkladně prohledat všechny bedničky. Některé předměty nejsou ve tmě vidět a zobrazí se jen jako velké otazníky.

 

Části děrné pásky se vždy nacházejí na stejném místě, takže příště můžete jít najisto. Po sebrání se automaticky zobrazí nad ukazatelem energie. Pokud nemáte za úkol zničit naváděcí systém rakety, budou všechny bílé, jinak bude poslední část zelené barvy. Určený počet, který máte získat, bude zadán na začátku hry. 

 

Stejně jako v Saboteurovi 1 jsou vašimi úhlavními nepřáteli strážci. V tomto dílu jsou však asi o hlavu vyšší a dost silnější, takže na jejich skolení budete potřebovat několik úderů (jste přeci jenom slabá a útlá žena). Navíc jsou někteří z nich vybaveny plamenometem, který má dosah přes půl obrazovky a ubere vám velmi mnoho energie. Dalším vylepšením ve hře je to, že strážci mohou přecházet mezi obrazovkami, ale pouze v rámci jednoho patra. Objekt je také chráněn pumami a v podzemí narazíte na krvelačné netopýry.

 

Z objektu vycházíte buď pěšky nebo na motocyklu prorazíte plot. Na motocykl nasednete stiskem tlačítka pro směr nahoru, přičemž musíte stát vedle sedadla a být natočeny ve směru jízdy. Mezi některými částmi objektu jsou natažena lana. Na nich se nesmí sabotérka zastavit, jinak ztratí rovnováhu a spadne (většinou z dost velké výšky). Pád znamená ztrátu energie a přílišná ztráta představuje smrt. Jsou tu také stromy, na které můžete vylézt a odpočinout si zde. Čeká vás také mnoho děr, propadlišť, slepých uliček a jiných nepříjemných věcí. Vaše cesta bude náročná, ale nezoufejte a vytrvejte v boji.

 

Kompletní řešení na nejtěžší (devátou) úroveň je následující:

 

ČÁST 1 – STAŇTE SE NEPŘEMOŽITELNÍ A ZÍSKEJTE ČÁSTI PÁSKY 1-7

 

Počkejte až se sabotérka sama pustí z rogala, vlevo, nahoru, prohledejte krabice a seberte část pásky (páska = 1), nahoru, vlevo, doplňte energii, spadněte pět obrazovek a přístaňte na příčce s drátem, doplňte si energii, utíkejte dvě obrazovky vlevo, [volitelně můžete bojovat se strážcem], dolů dokud to půjde, vpravo, spadněte dvě obrazovky, vlevo, doplňte energii, vlevo, vlevo, postavte se tak, aby bedna nejvíce vpravo zakrývala půlku postavy a jděte dolů, dosáhněte až samého dna místnosti, tím se stanete nepřemožitelní, na své cestě zabijte všechny strážce a pumy, pokud si chcete vylepšit skóre, o energii se bát nemusíte, stejně tak přežijete pád z libovolné výšky, nahoru, nahoru, nahoru, jděte vlevo, v hromadě beden objevíte další pásku (páska = 2), vpravo, dolů, vpravo (x5), nacházíte v místnosti se dvěma žebříky a stejným počtem strážců, dolů (x4), vlevo (x6), dolů (x4), vpravo, prohledejte bednu a další dvě části pásky jsou vaše (páska = 4), vlevo, dolů (x5), vpravo, vpravo, dolů, vpravo (x3), dolů, vpravo (x5), nahoru, nahoru, vlevo, prohledejte bednu (páska = 5), vpravo, dolů, vlevo (x4), nahoru (x4), vpravo (x4), nahoru, nahoru, vlevo, vlevo, nahoru, vpravo, vpravo, nahoru, nahoru, vlevo, vlevo, prohledejte bednu (páska = 6), vpravo, vpravo, nahoru, [v této obrazovce můžete vidět strážce s pumou], vpravo, dolů, dolů, [zde je další strážce a puma], dolů, vpravo, skočte na příčku [v bedně je další páska (páska = 7)], vlevo, nahoru, nahoru, vpravo, mačkejte tlačítko výtahu, dokud neuvidíte nápis 'LIFT IS UP', vlevo, vlevo, nastupte do výtahu a jeďte dolů.

 

ČÁST 2 - ZÍSKEJTE ČÁSTI PÁSKY 8-13

 

Vpravo, dolů, dolů, vpravo (x4), dolů, dolů, vlevo (x15), nahoru, vlevo (x3), dolů, dolů, vlevo, prohledejte bednu (páska = 8), vpravo, nahoru, nahoru, vpravo (x3), dolů, vpravo (x15), nahoru, nahoru, vpravo (x3), dolů, dolů, vlevo, prohledejte bednu (páska = 9), vpravo, nahoru (x4), vpravo, spadněte dvě obrazovky, vpravo (x3), dolů, vlevo (x3), prohledejte bednu (páska = 10), vpravo (x3), nahoru, nahoru, vpravo, vpravo, nahoru (x3), vlevo, vlevo, nahoru, vlevo (x4), nahoru, vpravo (x7), prohledejte bednu (páska = 11), vlevo (x7), dolů, vpravo, mačkejte tlačítko výtahu, dokud neuvidíte nápis 'LIFT IS DOWN', vlevo, vlevo, nastupte do výtahu a jeďte nahoru, vpravo [je tady puma a strážce], nahoru, [je zde další puma a strážce], vlevo (x7), nahoru (x3), vlevo (x3), nahoru, vpravo, prohledejte bednu (páska = 12), vlevo, dolů, vlevo, vlevo, nahoru, vpravo, vpravo, nahoru, nahoru, vlevo (x3), nahoru, vpravo (x4), [objevíte se na příčce], postavte se na okraj a skočte vpravo, vpravo, nahoru, utíkejte vpravo (x6), dolů, dolů, vpravo (x3), prohledejte bedny (páska = 13).

 

ČÁST 3 - POSLEDNÍ ČÁST PÁSKY, RAKETOVÉ SILO, ELEKTRICKÝ PLOT

 

Vpravo, spadněte tři obrazovky, vlevo (x8), nahoru, vlevo, nahoru, vpravo [musíte skočit], nahoru, vpravo (x3), nahoru [jsou zde dva strážci], vlevo (x3), prohledejte bednu (páska = 14, poslední část je vždy zelená), vpravo (x3), dolů, vpravo, jste v raketovém silu, stiskněte tlačítko FIRE a uvidíte nápis 'CODE ACCEPTED', vlevo (x4) , dolů, vlevo, dolů, vpravo (x6) [přeskočte všechny díry v cestě], nahoru, zde se vypíná proud v plotě, stiskněte tlačítko FIRE a uvidíte nápis 'FENCE IS OFF', dolů, vlevo (x3) [v téhle místnosti je díra], spadněte dvě obrazovky, vlevo, dolů, vlevo (výtah byl nahoře, takže ho nemusíte přivolávat), nastupte do výtahu a jeďte dolů, vpravo, dolů (x5), vlevo (dokud nepřijdete k motorce), nasedněte (stiskem klávesy pro směr nahoru) a hurá pryč.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 26. 11. 2001 | Doplněno: 29. 12. 2006 | Zdroj: ZX-magazín 3+4/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist