English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Robocop 1 - návod

Tato hra firmy Ocean Software vznikla na námět úspěšného filmu, který jsem mnohokrát mohli vidět v televizi. Vlastní hra, která dost věrně sleduje některé části filmu, se držela několik měsíců na samém vrcholu prodejnosti her v roce 1989. Pro ty, kteří film neviděli, stručně popíši jeho děj a vlastně i obsah hry. Na vedení detroitské firmy OCP se zkouší nový typ robota ED-209, který by měl nahradit policistu. Bohužel, chyba způsobí, že robot zabije při jednom pokusu člověka. Svoje šance se tedy chopí mladý šéf konstrukční skupiny a navrhne úplně nové řešení.

 

V téže době nastupuje do služeb policie Murphy. Během své služby narazí spolu se svojí kolegyní na gang Clarence Bottichera, který vládne v Detroitu, Murphy v tomto boji padne. A právě na to čekají v OCP. O něco později je na světě Robocop, napůl člověk a napůl robot. Pancířem obloženého Robocopa se zdrcující silou totiž řídí mozek policisty Murphyho, který se podařilo zachránit a namontovat do těla tohoto robota. Robocop absolvuje různé zkoušky a ty dopadnou skvěle. A tak jednoho dne může samostatně vyrazit do města. Zde vlastně začíná samotná hra.

 

Likviduje různé zločince, během hry nachází na zemi krabičky s náboji pro různé zbraně a též novou energii. Na své obchůzce narazí na násilníky, kteří na noční ulici obtěžují mladou ženu. Jeden z nich se za ní skryje, aby tak unikl trestu. Ve filmu to Robocop vyřeší přesným výstřelem mezi nohy, ve hře to budete mít trošku složitější. Robocop pokračuje dál a na benzínové pumpě objeví motocyklistu. Je to člen Botticherovy bandy, Emil Antonovsky. Když ho Robocop zatýká, použije slova, která kdysi použil Murphy těsně před smrtí: "Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou.", tuto větu si Antonovsky pamatuje a zděšeně opakuje: "Vždyť ty jsi mrtvý!"

 

Antonovsky se snaží uprchnout na motorce, ale Robocop ho z něj perfektně sestřelí. Od této chvíle si začíná matně uvědomovat, že už ho někdo viděl a že on sám byl někdo jiný. Zde končí první díl hry a nahrává se druhý. Film pokračuje tak, že Robocop přichází do policejní počítačové kartotéky identifikace zločinců. Napojí se na počítač a vloží obrazové data ze zatýkání Antonovského. Robocop má totiž v sobě zabudovaný videorekordér a každou akci nahrává. V policejní kartotéce porovnává tvář zastřeleného motocyklisty s ostatními. Porovnává oči, nos, bradu, vlasy, až ho nakonec identifikuje. Textová data mu prozradí, o koho se jedná a kdo jsou jeho komplicové. Tuto činnost provádíte i ve hře. Pomocí tlačítek vlevo a vpravo měníte například všechny druhy vlasů, stiskem FIRE přecházíte na další část tváře. Na všechno máte vymezený čas.

 

Ve filmu Robocop poté hledá další členy Botticherovy bandy, která ve velkém obchoduje s narkotiky. Robocop pronikne do staré továrny, kde probíhá výroba drog. Po úmorném a těžkém boji se členy bandy nachází Bottichera a chce ho zabít. Ten však začne vykřikovat, že spolupracuje s podpředsedou firmy OCP, Jonesem, a proto ho nesmí zastřelit. Zmatek, který tím vznikne v Robocopově nitru, mu umožní utéct. Robocop je totiž naprogramovaný tak, že nesmí zatknout ani zastřelit žádného člena předsednictva OCP, ke kterým Jones patří. Robocop začne chápat souvislosti a vydá se do sídla OCP. Najde Jonese a chce ho zatknout. Má přeci nahraný důkaz, kdy gangster Botticher prozradil spojení na Jonese. Neví ale o svém programu a o tom, že v okamžiku, kdy namíří na Jonese, bude ochromen a znehybněn, porušil totiž direktivu číslo 4, která hovoří o nedotknutelnosti určitých osob.

 

Jones se mu vysměje a pošle na něho opraveného robota ED-209. Rozpoutá se boj dvou robotů na život a na smrt. Ve filmu Robocop využije svoji dokonalost a unikne po schodech, což starý typ robota nedokáže. Ve hře nikam utíkat nebude, robota efektivně odstřelí. Film pokračuje útěkem z budovy OCP, dole na něho čeká velké množství ozbrojených policistů. Robocop této obrovské přesile téměř podlehne, zachrání ho jeho kolegyně, která ho odveze na bezpečné místo. Mezitím Botticherova banda úřaduje ve městě a obstará si několik velkých přenosných raketometů, kterými hodlá zničit Robocopa. Je to příkaz Jonese, který se tak chce zbavit nepříjemných důkazů proti sobě. Banda se stěhuje do staré ocelárny, kde je Robocop ukrytý. 

 

Tato fáze filmu je i ve hře. Tvrdý boj v ocelárně končí ve filmu tím, že Robocop je zraněný shozením železného šrotu z nedalekého jeřábu, stihne ale ještě zastřelit Bottichera. Poté se vydává na cestu do OCP. Cestou musí svést poslední boj s robotem ED-209. Správní rada OCP právě zasedá a Robocop jim přehraje svoje záznamy a tím usvědčí Jonese. Direktiva číslo 4 mu ale stále brání v jeho zatknutí. Jones neváhá, strhne před sebe předsedu OCP jako svého rukojmího, předseda se ale vyškubne a v rychlosti stihne Jonese propustit, Robocop pak Jonese před zraky všech rozstřílí, tím film končí. Z této fáze jsou ve hře pasáže boje ve staré ocelárně, souboj s robotem ED-209 a zatknutí Jonese, který drží před sebou předsedu. Během hry doporučuji rozumně šetřit náboji. Může se stát, že nebudete moci dokončit hru. Ve staré ocelárně hlavně dbejte na náboje a likvidujte všechny protivníky, jinak nepostoupíte do dalšího poschodí. Ale to si jistě sami rádi vyzkoušíte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 21. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 4 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist