English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Pyjamarama - návod

Orientujte se dle mapy. Pokud si chcete zkrátit cestu, používejte výtah. Aby byl funkční, musí být zapnutý přepínač LIFT ON (šipka ukazuje na ON). Najděte ovladač pásu (CONVEYOR CONTROL) a prázdný kbelík (WATER BUCKET). Pohybující se podlahu pomocí ovladače vypněte a kbelík naplňte vodou v koupelně. Dále vezměte květináč (PLANT POT) a spolu s naplněným kbelíkem je přeneste do pokoje s masožravými rostlinami a kanystrem BP. Rostliny vás nesežerou, vy můžete vzít kanystr (FUEL CAN) a nechat tam kbelík s vodou. Abyste mohli naplnit kanystr, musíte najít trojúhelníkový klíč (TRIANGLE KEY), který je někde blízko rakety. Potom můžete s klíčem a kanystrem sjet do prvního patra výtahem. Naplňte kanystr pohonnou látkou z benzínové pumpy.

 

Pozor! Na Měsíci jsou cizinci a na ně platí pouze nabitý laser. Než ho však získáte můžete mít určité potíže. Nejdříve musíte rozměnit libru (POUND COIN) na pence (PENNY). Odneste penci na toaletu. Vezměte kladívko (HAMMER) a vyměňte ho ve výtahu za hasící přístroj (FIRE EXTINGUISHER). Z výtahu vystupte v 1. podlaží. Z dalšího pokoje vyjděte prvními dveřmi na pravé straně, vyskočte na bedny a vylezte oknem. Jděte vpravo a ocithnete se v místnosti s ohněm, kterým projdete bez újmy na zdraví díky hasícímu přístroji. Až klesnete, jděte hned doleva a seberte čtvercový klíč (SQUARE KEY). Ten vám otevře cestu do pokoje, ve kterém je laser (LASER GUN).

 

Když vcházíte do výtahu, musíte mít u sebe trojúhelníkový klíč i laser. Vystupte v 1. podlaží. Pokračujte prvními dveřmi, ke kterým se dostanete, když půjdete doprava. Vyjděte prvními dveřmi napravo a okamžitě skočte na bednu a z ní na stůl. Až seberete baterii, laser se nabije. Baterii pak položte. Vyjděte z pokoje spodním východem. S nabitým laserem (LASER GUN FULL) a plným kanystrem (FUEL CAN FULL) přejděte do výtahu a vystupte ve 3. podlaží. Vlezte do rakety a vzhůru na Měsíc. Cizinci vás už nebudou otravovat a dovolí vám projít. Odložte laser a raketou se vraťte. Naplňte si znovu kanystr v 1. podlaží.

 

Pro získání magnetu musíte něco udělat. Najděte řidičský průkaz (DRIVING LICENCE) a pak vezměte zapalovací klíčky (IGNITION KEY). Sjeďte dolů po zábradlí pro přilbu (CRASH HELMET). Seberte lístek do knihovny (LIBRARY TICKET) a vyměňte ho za knihu (LIBRARY BOOK). Pomocí knihy a přilby můžete sebrat nůžky (SHARP SCISSORS). Jděte do pokoje s klávesou HELP a přepněte ji do polohy ON. Až ji stisknete, tak se v pokoji s balónem pod klíčem objeví bedna. Teď když máte u sebe nůžky, vejděte do pokoje s klíčem a balónem a dotkněte se balónu. Balón zvedne Wallyho, se kterým musíte doskákat na bednu a sebrat klíč od skříňky (BOX KEY). Jděte do kuchyně a vyměňte klíč za magnet (MAGNET). Seberte ještě naplněný kanystr a vyleťte na Měsíc do místa, kde jste nechali laser. Pomocí magnetu odemkněte magnetický zámek, který uzavírá přístup k hodinovému klíčku. Vyměňte magnet za hodinový klíček (CLOCK KEY) a vraťte se raketou. Pak se opatrně dostaňte k hodinám. Jakmile se dotknete klíčkem hodin, končíte hru s kladným výsledkem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 17. 7. 2002 | Doplněno: 19. 9. 2017 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Vložil: solaris104Vloženo: 14. 03. 2012, 09:51:43
V tomto navodu jsou nejake nepresnosti. Zapalnik jsou zapalovaci klicky. Abychom je mohli vzit, musime mit ridicsky prukaz.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist