English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Princezna - návod

Diamanty není ve skutečnosti potřeba sbírat, následující část návodu s nimi nepočítá. Diamanty viz druhá část návodu.

 

Průchod bez diamantů:

 

Z přijímacího pokoje jsem odešel do velkého sálu, kde jsem sebral dukáty (VEZMI). Odešel jsem na východ do zahrady a pak na SV do domku zahradníka. Od toho jsem koupil růži (PODEJ; DUKATY; VEZMI) a vydal jsem se na západ, kde jsem našel vstupní halu a vyšel jsem po schodech nahoru, do 1. patra. Zde jsem našel komnatu královny a předal ji růži (PODEJ; RUZI), za což jsem získal klíč 8 (VEZMI). Ve stejném pokoji jsem odsunul obraz (ODSUN; OBRAZ) a nalezené dveře odemkl klíčem (OTEVRI) a ten odložil (POLOZ; KLIC 8). Vrátil jsem se do chodby a na JZ našel lampu (VEZMI).

 

Po schodišti jsem vyšel do 2. patra a v pokoji na SV našel křesadlo (VEZMI), se kterým jsem lampu zapálil (POUZIJ; KRESADLO) a zase ho odložil (POLOZ; KRESADLO). Vrátil jsem se do vstupní haly v přízemí a v šatně vzal kožich (VEZMI). Poté na jih na nádvoří a z něho do kuchyně a z kuchyně do sklepa. Zde jsem otevřel druhé zavřené dveře (OTEVRI) a v lednici sebral maso (VEZMI). Opustil jsem sklep a odložil kožich (POLOZ; KOZICH).

 

Z kuchyně jsem přes nádvoří, průjezd a první nádvoří došel na východ, do komnaty lovčího, a sebral klíč 4 (VEZMI), s nímž jsem odemkl nedaleké dveře (OTEVRI) a klíč odložil (POLOZ; KLIC 4). Vešel jsem do psince a položil maso na zem (POLOZ; MASO), čímž jsem se zbavil psů. Poté jsem vzal klíč 9 (VEZMI) a vrátil jsem se do průjezdu, odkud jsem šel do strážnice a vzal klíč 1 (VEZMI). Sešel jsem dolů, otevřel dveře (OTEVRI) a odložil klíč (POLOZ; KLIC 1). Ve skladišti jsem sebral klíč 3 (VEZMI) a vrátil se do komnaty královny v 1. patře.

 

Prošel jsem dříve odemčenými dveřmi do komnaty krále a otočil vázou (OTOC; VAZU). Dveře jsem odemkl (OTEVRI) a položil klíč (POLOZ; KLIC 9). Vyšplhal jsem nahoru a sebral klíč 10 (VEZMI). Vrátil jsem se na schodiště a šel do 2. patra. Zde jsem v JZ rohu odsunul portrét (ODSUN; PORTRET) a prošel do tajné komnaty, kde jsem odsunul gobelín (ODSUN; GOBELIN), odemkl dveře (OTEVRI) a prošel do další tajné komnaty. Zde jsem našel princeznu, která se ke mě přidala. Ještě jsem odložil klíč (POLOZ; KLIC 10) a vrátil jsem se do vstupní haly do přízemí.

 

Šel jsem přes nádvoří do jízdárny, kde jsem našel lano (VEZMI). S tím jsem šel na do zahrady ke studni, poblíž domku zahradníka na SV. Lano jsem uvázal (POLOZ; LANO) a vstoupil do studny. Na severu jsem odemkl dveře (OTEVRI) a loďkou (POUZIJ; LODKU) odplul společně s princeznou vstříc lepší budoucnosti.

 

Druhá část návodu aneb když chceme získat diamanty:

 

A - ve sklepě ve skladišti ledu. Nutné světlo, kožich a poté použít lopatu (POUZIJ; LOPATU) na hromadu ledu.
B - hrobka v kostele. Nutné světlo a poté odsunout rakev (ODSUN; RAKEV).
C - ve stáji, která se otevře klíčem 5. Stačí prohledat postroj.
D - v komnatě krále, viz první část návodu. Pokoj pro hosty se otevře klíčem 7 z nedaleké tajné komnaty.
E - ve druhém patře v tajné komnatě u princezny, stačí odsunout portrét.
F - v komnatě královny, falešný.

 

Diamanty A-E je nutné předat královi v přijímacím pokoji (první obrazovka) pomocí "PODEJ", "DIAM A-E". Za falešný diamant F je hráč poslán do vězení. Jakmile je předáno všech 5, král nedodrží slovo a pošle na hráče zbrojnoše. Na ty je třeba použít meč od kata, jemuž je nutné přinést víno ze sklepa.

 

Rady:

 

kovář - "Jediná cesta z hradu, kterou se dá utéci, je cesta studní."
hladový vězeň (za jídlo) - "Král je falešný stejně jako jeden diamant".

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 9. 2020 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist