English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Navy Seals 1-2 - návod

Pět speciálně vycvičených bojovníků námořní pěchoty bylo vysazeno z ponorky kdesi v Libanonu a v přístavu začíná jejich první akce.

 

1. LEVEL - HARBOUR (PŘÍSTAV)
Vaším úkolem je rozmístit devět časovaných bomb na červené bedny označené nápisem USA. Stiskem klávesy W přepínáte mezi čtyřmi druhy zbraní - samopalem, sniperskou puškou, raketometem a plamenometem. Na vaší cestě za vítězstvím likvidujte všechny nepřátele. Stiskem klávesy W si navolte raketomet a střelte, Araba nad vámi zabijí střepiny. Jděte doprava a skočte. Šplhejte doprava k bedně s nápisem USA (bomba se sama aktivuje) a opět vystřelte z raketometu (třeba do zdi). Výbuch pak eliminuje Araba nad vámi. Jděte doleva, přelezte bednu a střelte do ní raketometem. Arab na plošině nad vámi je mrtev. Po žebříku nahoru a aktivujte bombu, zpět po žebříku dolů, pak doprava, vylezte na bedny a skočte na řetěz. Po řetězu vyšplhejte nahoru. Bomba se už aktivovala (vždy se ozve zvuk) a stále doprava, skok a před vámi je další bedna a zbývá vám aktivovat už jenom pět bomb. Vyskočte na nádrž s olejem, spadněte dolů a instalujte bombu. Doprava + skok a šplhejte stále doprava. Vidíte další bednu? Výborně, tak rychle k ní. Opět šplhejte doprava až na poslední římsu. Seskočte dolů a opatrně jděte dopředu. Přehoupněte se na římsu nad vámi a zlikvidujte Araby, jež stráží bednu. Aktivace bedny, doufám, proběhla bez problémů. Seskočte o patro dolů, pak po žebříku dolů, v polovině začněte šplhat doprava, seskočte na zelené barely, doleva a použijte raketomet, jděte stále doleva. Nad vámi korzují dva Arabové, pomocí raketometu je zničte a jděte ještě doleva, pozor před vámi je zase Arab, zničte ho a namontujte bombu, pak jděte zpět doprava, po bednách nahoru, otočte se a skočte na plošinu. Pomalu nahoru po zelených barelech, pak dolů a zničte zbývající nepřátele, aktivujte poslední nálož a pak již tato první operace končí. Byla co celkem fuška.

 

2. LEVEL - RADIO TOWER (VYSÍLACÍ VĚŽ)
Musíte zničit nepřátelskou radarovou základnu, která je určena k likvidaci balisticky naváděných raket. Ve věži musíte rozmístit celkem dvanáct náloží a pobít co nejvíce nepřátel. Vzhledem k tomu, že tento level je velmi náročný, je tu k dispozici i perfektní výtah, který... (no, snad vám nebudu vysvětlovat, k čemu slouží výtah). Tento díl končí kdesi v podzemí.

 

3. LEVEL - BARRACKS (KASÁRNA)
Ocitáte se ve složitém komplexu budov a vaším cílem je rozmístit sedm bomb. Tato část zřetelně navazuje na konec předcházejícího levelu, je asi nejtěžší, proto nezlomte váš joystick, popřípadě citlivou klávesnici vašeho Spectra. Pokud hru hrajete na emulátoru, pak není co řešit, nová klávesnice k PC se dá sehnat pod dvě stovky-:).

 

4. LEVEL - HOSTAGES (RUKOJMÍ)
Vaším úkolem je osvobodit jedno rukojmí. Ocitáte se v obrovské, dobře vyzbrojené věznici a musíte zde proto umístit až 19 časovaných bomb. Na konci této části, kdy se nacházíte před celou s rukojmím vás čeká fantastické překvapení, které ve hrách podobného typu hned tak neuvidíte.

 

5. LEVEL - HOME RUN (ÚTĚK DOMŮ)
A je tu poslední část prvního dílu. Vaším posláním je probít se ke svým lidem, kteří na vás čekají úplně vpravo na konci základny. Když se vám podaří pobít většinu nepřátel, klesnout až na dno svých sil, pak s hrůzou zjistíte, že očekávaný gazík tu není. Navíc ještě přijede auto plné Arabů a jen tak tak se z toho dostanete. Vaši lidé vás však nenechali na holičkách a během chvilky přilétá vrtulník, vylezete po žebříku do kabiny, vrtulník odletí a to je konec Navy Seals 1. Americkým námořnictvem jste vyznamenání mnoha řády za hrdinství, ale "ďáblové s ručníky na hlavě" opět zosnovali spiknutí. To však na vás čeká až ve druhém díle.

 

NAVY SEALS 2
Tentokráte je zpracování našeho bojovníka poněkud jiné než v prvním díle, jedná se o jakýsi na půl trojrozměrný pohled z boku. Vylezte do dveří nad nimiž bliká nápis IN. Po chvíli se objeví perfektní obrázek zachycující váš rozhovor s Alim. Ali je tajný špión, která vám prozradí, co máte udělat. Stiskem EDIT + CAPS LOCK si zobrazíte mapu a její ovládání máte v ruce. Blikající křížek zobrazuje vaši pozici a další blikající bod je místo, kam musíte dojít. Tam na vás opět čeká Ali a dá vám další instrukce. Na konci, když zničíte poslední motorku s přívěsem, se postavte za roh jednoho domu a několika granáty zlikvidujte základnu nepřátel. To je jejich definitivní konec. Objeví se vlajka Spojených států a americký způsob boje může opět slavit další úspěch. Máte-li možnost volby nekonečných životů, tak není rozumné na tuto otázku odpovědět hned pozitivně. Proč? Umřete a uvidíte!

 

Podrobné mapy

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 7. 2002 | Zdroj: ZX-magazín 4/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist