English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Myth - History in the Making - návod

První věc, kterou si zde popíšeme, je ovládací panel. Na levé straně jsou znázorněné životy, které máte ještě k dispozici. Ve středu jsou okénka s předměty. Úplně vpravo jsou zobrazeny magické koule. Nad nimi je ukazatel energie, vedle něho ukazatel počtu předmětů. Úplně vlevo nahoře je skóre, které jste získali.

 

FIRE + DOLU - kopnutí nohou

 

1. LEVEL - THE ROAD TO HELL
Začínáte nad ikonou kříže, který vám v každém dílu poslouží na přemístění do dalšího levelu hry. Vaší úlohou je získat pět magických koulí, které jsou různě rozmístěny v každé úrovni. Hned na startu rozbijte nádobu, která je vedle vás, seberte srdce, jděte vlevo, zničte další nádobu, seberte střely. Pozor si dávejte na malé sopečné gejzíry, které ubírají energii. Pokračujte vlevo, pozor na kostlivce, sestřelte visící oběšence, rozbijte první nádobu, seberte střely, zničte druhou nádobu a doplňte si tak ztracenou energii. Střílejte kostlivce a sbírejte jejich lebky. Jděte vlevo, nastavte si střely a ihned začněte střílet do netvora. Po jeho usmrcení se postavte před magickou kouli a vyskakováním a střílením ji sestřelte dolů. Seberte ji, třikrát vpravo, sestřelte oběšence, skočte dolů a odtud se odrazte vpravo, nastavte si pěst a zničte první truhlu, doplňte životní energii, zničte amforu, rozbijte další truhlu a vezměte střely. Pokračujte doprava, postavte se za magickou kouli a zničte netvora (pokud stojíte v jeho těsné blízkosti, jeho střely vás minou). Sestřelte magickou kouli. Jděte dvakrát vlevo, seskočte dolů, vpravo, seskočte dolů, sestřelte visící oběti a jděte vpravo, kde se nachází další magická koule. Jděte třikrát vlevo, rozbijte amforu. Vlevo zničte nádobu se srdcem, vlevo, sestřelte oběšence, rozbijte nádobu, seberte střely, rozbijte amforu, seberte srdce. Jděte vlevo, do obrazovky s koulí a lávou. Do lávy naházejte lebky, kterých musíte mít minimálně deset. Po chvíli se z lávy vynoří příšera. Musíte se rychle přepnout na střely a okamžitě do ní začít pálit. Z prostředního ostrůvku vezměte vidle a konečně i magickou kouli. Jděte dvakrát vpravo, rozbijte nádobu. Pokud teď budete likvidovat kostlivce, zůstanou po nich prstence, které doplní energii. Jděte vpravo, zničte amforu, seberte střely, opět vpravo, odrovnejte oběšence, vpravo, přeskočte po ostrůvku přes lávu a nastavte si vidle. V následující místnosti na vás čeká první velká příšera - drak, na kterého platí právě magické vidle. Po zničení draka, vezměte klíč. Najděte obrazovku s mříží, kde klíč použijte. V následujících prostorách použijte srdce, čímž se stanete na chvíli nesmrtelní. Vydejte se dolů, kde se nachází poslední magická koule. Vyjděte ven, seskočte dolů, dvakrát vpravo. Zde se nachází teleportační kříž, s kterým se vraťte na start a aktivujte ho. 

 

2. LEVEL - GREECE FOUR HUNDRED BEFORE CHRIST
Sestřelte magickou kouli a také dvě strašidla, která se po chvíli objeví. Když je zlikvidujte hned v první obrazovce, nebudou vás už dále obtěžovat. Rozbijte nádobu a doplňte životní energii. Všimněte si, že opět začínáte na místě s křížem. Mečem rozsekněte sochu na podstavci, seberte střely a doplňte energii. Jděte vpravo, rozbijte amforu se střelami, mečem rozsekněte sochu bojovníka, seberte vak, který tu zůstal. Vpravo zničte nádobu, z které vyletí holubice, pokud ji chytnete, přidá vám život. V další obrazovce vás k sobě volá děvče. Když se k ní přiblížíte, změní se v netvora. Schovejte se tedy za sloupem a počkejte, až netvor odlétne. Jeho střely vám neublíží. Vpravo sestřelte další kouli, rozbijte amforu s holubicí. Jděte vpravo, zničte nádobu, seberte střely, vezměte magickou kouli, amforou si doplňte energii. V další části přeskákejte až pod kamennou střechu s dvěma sloupy. Stiskněte FIRE + VLEVO (musíte mít nastaven meč), čímž se dostanete k medúze. Její střely musíte vykrývat štítem (FIRE + DOLU), pak se přibližte až k ní a usekněte jí hlavu mečem. Použijte vak a hlavu seberte. Pochopitelně zde nenechte magickou kouli. Vraťte se zpět a pokračujte dále vpravo. Přeskákejte po plošinkách až k tříhlavému drakovi. Nastavte si hlavu medúzy a postupně mu všechny hlavy zničte. Drak se pak rozletí na kusy a na jeho místě se objeví poslední magická koule. Teď jděte do místnosti, kde jste zlikvidovali medúzu, seberte teleportační kříž a zamiřte na start, kde ho použijte.

 

3. LEVEL - SCANDINAVIA FIVE HUNDRED ANNO DOMINI
Začínáte na lodi plné Vikingů. Jedinou zbraň, kterou máte u sebe je sekera. Ničte bojovníky na lodi do té doby, než z jednoho nevypadnou střely. Těmi sestřelte magickou kouli, pak se přesunete na souš. Jděte vlevo, rozbijte nádobu se srdcem, přeskočte vodu. Rozbijte amforu, seberte střely, pokračujte vlevo, zničte nádobu, ve které se nachází blesk. Úplně vlevo seberte další magickou kouli. Cestou ničte fialové obry s kyji, po kterých sbírejte nože. Vraťte se na start, rozbijte amforu nad vámi a seberte střely. Jděte vpravo, je tu velké množství plošin. Zničte dvě nádoby v obrazovce, v první je energie a ve druhé magická listina. Pokračujte vpravo, až dojdete do obrazovky s hořící hranicí, kde použijte listinu. Spustí se déšť a oběť vystoupá do nebe. Seberte klíč. Jděte vpravo, sestřelte magickou kouli. Po chvíli narazíte na draka chrlícího oheň. Nastavte si nože, které však mají omezený dosah. Jestli tedy chcete draka usmrtit, musíte se k němu přiblížit. Existuje jedno místečko, z kterého draka zasáhnete, přičemž jeho dech vám neublíží. Vpravo sestřelte magickou kouli. U hradu použijte klíč, spustí se padací most a vy tak můžete vstoupit dovnitř. Hradního obra zlikvidujte blesky a seberte poslední kouli. Cestou na výchozí pozici vezměte kříž.

 

4. LEVEL - EGYPT THREE THOUSAND BEFORE CHRIST
 Jděte vlevo a revolverem střelte dvakrát do pyramidy, uvolní se tak cesta dovnitř. Skočte dolu. Na levé straně jsou čtyři otvory mezi sloupy, které představují vchody do dalších prostor pyramidy, kam se dostanete, pokud si kleknete (FIRE + VLEVO). Krysy, které zde pobíhají, vám nic neudělají. Nejprve se vydejte do první chodby zleva. Najděte truhlu, ve které jsou náboje do revolveru. Dále vpravo je první magická koule, kterou můžete sestřelit i revolverem. Ale pozor! Až půjdete pro ni, musíte být opatrní. Podlaha se rychle změní na nebezpečné ostny. Dávejte si také pozor na dlaždice, které uvolní padající buchary. Dále vpravo jsou na stropě nastražené dvě sekery. Musíte se vyhnout dlaždicím, které je uvedenou do pohybu. Na konci chodby najdete zlatou nádobu s balzámem, kterou seberte a vraťte se zpět na rozcestí.

 

V druhé chodbě, jen co se vyhnete několika bucharům, uvidíte druhou magickou kouli. Dělí vás však od ní prostor s ostny, který je příliš velký na to, abyste ho mohli přeskočit. Proto kouli sestřelte z bezpečné vzdálenosti a nad ostny se objeví pevná podlaha. Dále vlevo přeskočte dvě svislé šachty a z truhlice u sarkofágu vezměte symbol oka. Na konci chodby je druhá nádoba z balzámem.

 

 Ve třetí chodbě se vydejte nejprve vpravo. Zde z truhlice seberte magickou ohnivou zbraň. Na konci chodby vpravo se nachází klíč života. Hned vedle místa, kde jste ho našli, je stejný symbol znázorněný na stěně. Když se pod něj postavíte a použijete tento klíč, symbol začne blikat a vy tak získáte plný počet životů. Na druhé straně chodby se nachází třetí magická koule a na úplném konci je opět nádoba s balzámem. Tentokráte je střežena čtyřmi sekerami. Pokud aktivujete všechny sekery, pak už nemáte téměř žádnou šanci nádobu získat! 

 

Na začátku čtvrté chodby přeskákejte několik propastí a vyhýbejte se bucharům. Sestřelte čtvrtou magickou kouli a vezměte poslední nádobu s balzámem. Když se vrátíte zpět na rozcestí, uvidíte, jak symbol oka vpravo začne blikat. Použijte na něj stejný symbol, který jste získali v druhé chodbě. V následujících prostorách proti vám napochodují oživlé mumie. Na jejich zničení můžete použít obyčejné střely nebo speciální ohnivé střely. Doporučuji tu první možnost, poněvadž ohnivé střely budete ještě potřebovat. Po překonání této překážky se dostanete do velké místnosti, kde je podlaha pokryta ostny. Musíte proto přeskakovat po plošinkách, přičemž některé z nich se pod vámi propadají. V další obrazovce použijte na sarkofág čtyři nádoby s balzámem (symboly nádob se budou postupně rozsvěcet). Pokračujte vpravo, kde se zrovna vzbudila obrovská hlava faraóna. Nastavte si magické ohnivé střely, jedinou zbraň, která na faraóna platí. Až bude po všem, seberte poslední magickou kouli a jděte vpravo. V tajné místnosti pak objevíte poslední teleportační klíč, který použijte v obrazovce, kde jste aplikovali nádoby s balzámem.

 

5. LEVEL - DUEL WITH DAMERON
Nacházíte se ve vesmíru a vaším hlavním úkolem je zničení samotného vládce času Damerona. Po chvíli letu vesmírem se z pravého dolního rohu vysune jeho silueta. Střílejte pouze do těch částí, z kterých vycházejí jeho střely. Postupně se začne rozpadávat až do úplného vypaření. Historie se tak navrátí do normálu a Dameron je zapuzen.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   
   
   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 18. 11. 2001 | Zdroj: ZX-magazín 3+4/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist