English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

M. M. 6 Žije - návod

POPIS JEDNOTLIVÝCH LOKACÍ
1. Jsi v temné chodbě. Na východě vidíš dveře (jsou zamčeny). Severně od tebe je vchod do babiččina bytu, na jihu je vchod k sousedům. Můžeš jít na sever, jih a na západ - vidíš občanku (použij velký klíč - Jsi v průchozí chodbě spojující ulici s dvorkem. Severně od tebe je vchod do babiččina bytu, na jihu je vchod k sousedům. Je tady i schodiště.)

 

2. Stojíš v předsíni. Na východě je věšák s kabáty a pod nimi jsou pohozeny boty. Na severu, přímo u dveří dělících předsíň a kuchyň, je věšák s několika klíči. Můžeš jít na sever a na jih - vidíš velký a malý klíč.

 

3. Nacházíš se v kuchyni. Na východě sedí babička a čte nějakou knihu. Na západě vidíš vchod do "předního" pokoje, na jihu jsou dveře do předsíně. Můžeš jít na západ, nebo na jih.

 

4. Vcházíš do pokoje, kterému všichni říkají přední. Na jihu můžeš spatřit mohutnou skříň a tzv. letiště, na kterém se válí Jiří a čučí na televizi. Klidně jdi na východ, nebo na sever. Jirka odběhl - (Vcházíš do pokoje, kterému všichni říkají přední. Na jihu můžeš spatřit mohutnou skříň a tzv. letiště. Klidně jdi na východ, nebo na sever) - vidíš cumel.

 

5. jsi v zadním pokoji. Na východě vidíš letiště a na severu zase nějaké skříně. Můžeš jít na jih.

 

6. Jsi u Mirka v bytě, jak můžeš vidět, sedí v křesle a kouká na ESO. Můžeš jít na sever.

 

7. Stojíš na ulici. Na severu je lavička, vedle ní stojí Tomáš a pořád ryje klackem do země. Na západě je šopa (dřevěná bouda). Můžeš jít na východ a jih. (malý klíč - odemknul jsi šopu - Stojíš na ulici. Na severu je lavečka, vedle ní stojí Tomáš a na západě je otevřená šopa. Můžeš jít na západ, východ a jih.) - po odchodu Tomáše (Stojíš na ulici. Na severu je lavečka a na západě je otevřená šopa. Můžeš jít na západ, východ a jih.) - vidíš plakát.

 

8. Jsi na ulici před domem. Východně od tebe je vchod do nějaké chodby. Na jihu vidíš Zdenu, jak hlídá svoji malou sestru uloženou v kočáře. Můžeš jít na jih, sever nebo na východ - vidíš větev, vidle.

 

9. Nacházíš se v průchozí chodbě vedoucí z ulice na zahrádku. Je tady také schodiště. Můžeš jít na západ a dolů.

 

10. Nacházíš se na ulici před domem. Je tady Zdena a hlídá svou malou uřvanou sestru. Jinak tady není nic zvláštního. Můžeš jít na východ i na sever - vidíš Zdenu, kočár - šroubovák (ale až po nevím čem).

 

11. Jsi v domě vojtovy babičky. Jeho babička zrovna vchází do dveří. Můžeš jít na západ.

 

12. Stojíš na schodišti, můžeš jít nahoru, nebo dolů. - vidíš flašku.

 

13. Stojíš na zahrádce, uprostřed které je spousta zeleniny: ředkvičky, mrkev, květák, celer, cibule, Franta (?). Je tady schodiště a na jihu je nějaká pěšinka. Můžeš jít nahoru a na jih. - vidíš káru - rukavice.

 

14. Stojíš na schodišti, můžeš jít nahoru, nebo dolů.

 

15. Jsi na dvoře. Severně od tebe je králikárna (jsou v ní roztomilí chlupatí tvorové, jací asi?), na východě šumí říčka Moravice a jsou zde také schody. - vidíš králikárnu - šroubovák.

 

16. Stojíš u zavřeného rozvaděče el. proudu. Můžeš jít na sever. - vidíš trafo - šroubovákem jsi vypáčil kryt trafa - vidíš provázek (stojíš u nějakého rozvaděče el. proudu, je násilně otevřen a čouhají z něho dráty (k ustřihnutí jako stvořené). Můžeš jít na sever.

 

17. Jsi v šopě. Severně od tebe je stůl se svěrákem a nějakým nářadím. Na západě je vidět horské kolo, na jihu nějaké harampádí. Ještě zbývá východ. Na východě je východ. - vidíš svěrák - kleště (použij klacek + špagát = luk).

 

POUŽITÍ PŘEDMĚTŮ
Tomáš + luk - Při pohledu na luk Tomášovi zajiskřily oči, hned po něm chmátl a utekl do lesa. Na zemi jsi našel nějaký plakát.

 

Jirka + plakát - Jirka popadl obrázek Arnolda, vypnul televizi a někam odběhl. - vidíš cumel.

 

Zdena + cumel - Vrazil jsi řvoucímu dítěti do úst cumel a najednou byl klid. Jakmile jsi to udělal, objevil jsi v kočárku kazetu.

 

Míra + kazeta - Míra nevěří svým očím. "Kazeta SAMANTY FOX, to musím slyšet" Vzal si kazetu a byl pryč.

 

Jdi ven před dům - Stojíš na ulici, je tu spousta lidí: Tomáš, v šopě posiluje Jiří, taky je tady Petr s Pavlem, kteří se dohadují, kdo bude tlačit káru. Sedí tu i Míra a pouští nejnovější hity. Už nemůžeš jít nikam. Všechno je O.K. !

 

STRUČNÝ POSTUP
Velkým klíčem otevřít dveře na dvorek, v králikárně sebrat šroubovák, promluvit s Tomášem, vzít větev, šroubovákem otevřít trafo, vzít provázek, malým klíčem otevřít šopu, z provázku a větve vyrobit luk, dát ho Tomášovi. Vzít plakát a dát ho Jirkovi, vzít cumel dát uřvané sestře, vzít kazetu a dát ji Mírovi - Jít ven… THE END .

 

Ostatní předměty zde mají také roli, ale nenašel jsem sílu to testovat, vím, že když si dáš rukavice, dostaneš exém, když přestřihneš dráty u trafa, tak tě to zabije a ještě něco se děje s vidlemi...

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 1. 2006 | Autor: Fernetíček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist