English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Midnight Resistance - návod

Máte nelehkou úlohu zachránit své rodiče a další čtyři členy rodiny ze spárů zlé a obrovské hlavy. K tomu vám může pomoci několik druhů zbraní, které si ale musíte koupit v prodejně, která je za mohutnými dveřmi každého z levelů. Když zabijete vojáka, zůstane po něm na zemi ležet kredit (mince), těch můžete mít maximálně šest. Za ně nakoupíte zbraně - zpravidla dvě (FIRE GUN, FIRE PACK). Aby to nebylo tak jednoduché, mají zbraně omezený počet nábojů. Automatická puška (FIRE GUN) má 500 nábojů a je možné si další přikoupit (BULLETS 500), ta druhá (FIRE PACK) má padesát kusů střeliva. V případě, že vám dojdou do zakoupené zbraně náboje, tak se automaticky přehodí na obyčejný samopal s nekonečnou municí, avšak tato zbraň má velmi nízkou průraznost. Životů máte na začátku pět, ale časem se dají buď získat, popřípadě velmi rychle ztratit. Hra je celkem rozdělena do devíti částí.

 

LEVEL 1
Okamžitě naskočte na jedoucí auto, pokud možno na jeho střed. Hned v druhé obrazovce na vaše auto postupně útočí tři vojáci skokem zepředu a budou vás chtít srazit. Třemi ranami se dají lehce odstranit všechny najednou. V další místnosti se otočte zpět, vyskočí totiž dva vojáci zezadu. Jednoduše je zastřelte. Mezitím vyběhnou asi tři vojáci zepředu a jako by nic se vhrnou pod kola auta. Za každého získáte kredit. V tomto duchu to pokračuje ještě chvíli. Potom se automobil zastaví před jakousi konstrukcí. Vystupte, seberte kredit, který tam zůstal po jednom neodbytném vojákovi. Automobil s řidičkou sám odjede. Teď by jste měli mít všech šest možných kreditů. Začněte skákat po konstrukcích, hned ve druhé místnosti je dělo. To lehce sestřelíte, když hned v první místnosti stočíte svou zbraň vpravo dolu. Podržíte střelbu a projdete do oné místnosti. Ve třetí toto opakujte s tím rozdílem, že jsou tam dvě děla. Do čtvrté jen projděte se střelbou, tím odrovnáte poslední dělo na konstrukci. Seskočte z konstrukcí v místnosti, potom zastřelte dva vojáky, ve druhé jednoho vojáka. V další místnosti narazíte na větší tank, když vyjede, jděte na levý okraj a střílejte, na tanku se objevují výbuchy, párkrát sice ještě vystřelí, vy v patřičný okamžik vždy nadskočte. Po chvíli je zničený. Jděte o místnost dál a vylezte po žebříku nahoru. Tam vás vlevo čeká poslední dělo této sekce. Lehce ho zlikvidujete jednou ranou. Napravo máte dveře prodejny, které otevřete několika dávkami (16 střel). Po výbuchu dveří vstupte do prodejny. Zde si nakupte zbraně. Osobě doporučuji 3WAY za 2 kredity a SNOWER za 3 kredity. Jděte vpravo, tím úspěšně zdoláte první úroveň.

 

LEVEL 2
První místnost je klidná, ve druhé je voják, ve třetí místnosti jsou dva. V další je tank, proto držte spoušť přídavné zbraně (FIRE PACK). Shora se začnou sypat koule po celé obrazovce. Při tom též držte střelbu normální zbraně. Z hlavně začnou vyletovat roztrojené koule (3WAY). Tank teda tentokrát zničíte jednoduše. V případě nebezpečí skočte na kámen za vámi. Jděte na kámen a z něho skočte na velký kamenný blok uprostřed místnosti. Vůbec pro lepší obranu doporučuji skákat jen po nich, vojáci jsou v tomto levelu dost zákeřní, skáčou i zezadu a ztratit v tomto levelu život by byla škoda. Po několika místnostech se dostanete k ocelovému komplexu na jehož vrcholu je dělo, které lehce zničíte SNOWERy. Vyskočte na konstrukci a po žebříku dolů. Ocitnete se v úzkých prostorách, v jakýchsi norách. Nedávejte prst ze spouště. Po chvíli tohoto prolézání se propadnete na plošinku, před vámi se objeví dělo, zničte ho, spadněte vpravo dolů. Nad vámi se objeví v místě, kde jste předtím stáli, dělo. Toho si nevšímejte, spadněte. V tu chvíli se objevíte na pohyblivém pásu (jsou celkem tři), u kterého je na každém konci ozubené kolo. Prostřílejte si podlahu pod sebou. Padejte po plošinách. Na třetí z nich se objeví větší raketová hlaveň. Za stálého držení SNOWERů (FIRE PACK), vyskákejte zpět na nejvyšší plošinu. Přejděte na létající raketu. Po zničení hlavně propadněte dolů až k žebříku. Naskočte na něj, lezte pomalu. Vystřelte opět ze SNOWERu, tím zlikvidujete dělo, které leží u žebříku. Zabijte poslední odvážlivce u dveří obchodu. Otevřete si obvyklým způsobem. Pokud vám zůstalo více jak třicet SNOWERů, nemusíte kupovat nové, budou vám stačit. Dokupte náboje do roztrojek 3WAY (BULLETS) a jeden život (1 UP za 2 kredity). A vzhůru do další sekce.

 

LEVEL 3
Ve druhé místnosti použijte SNOWERy a šikmo nahoru vystřelte. Tím z cesty odstraníte dvě vznášedla a jednoho vojáka. O místnost dál jsou dva vojáci. Potom vás čeká pohybující se dělo po jakési stěně, které celkem slušně pálí. Zalehněte a držte střelbu (FIRE GUN). Roztrojky si po chvíli poradí i s touto překážkou. Vyběhněte na kopeček. Po tři další místnosti vás budou obtěžovat jen vojáci. V té třetí (u velkého stromu) začnou zespodu vyjíždět čtyři výtahové podlahy na sloupech. Postupně vás budou přepravovat nahoru, postavte se na druhou zprava, svou zbraň nasměrujte šikmo vpravo dolů a držte palbu (FIRE GUN). Z toho rohu totiž budou pravidelně vyletovat vznášedla a z levého horního rohu též, jenže ty odstraníte SNOWERem (FIRE PACK). Po chvíli vyjedete až do prvního poschodí, čekají zde čtyři menší ozubená kola, která když okamžitě nezničíte, začnou se vrhat na vaše tělo. Když je zničíte, výtahy vás vyvezou do druhého poschodí. Střetnete tam dvě vražedně vyhlížející obří ozubená kola. Opět je zničte všemi dostupnými zbraněmi. Po výbuchu obou kol se dá do akce na vrcholu této budovy střílející oko. Když ho zlikvidujete, celá obří centrála vybuchne. Jděte vpravo, ale pozor na čtyři vojáky. O místnost dál jsou ještě další dva a dveře do prodejny. Kupte si opět život a řízené rakety (HOMING za 3 kredity), nábojů byste měli být dost, když vás nezabili a zbraň jste neztratili.

 

LEVEL 4
Ocitnete se v jeskyni. Perfektní grafika a nádherné pozadí. Procházíte různými místy a po úzkých chodnících. Jednotlivé místnosti jsou číslované. Na začátku se kryjte před záludnými skoky vojáků. Projděte okolo vodopádu a ve vedlejší místnosti na vás zaútočí tank. Zničte ho obvyklým způsobem. Cestou dál narazíte opět na vodopád a potom znovu na tank, ten zničíte tak, že si vylezete na výstupek, který máte za zády a jen držte stisknutou střelbu. Po jeho zlikvidování projděte okolo dalšího vodopádu (stále pozor na vojáky). V místnosti je žebřík, za kterým je dělo a pár vojáků, kteří běží proti vám. Lehce je odstraníte palbou svých roztrojek. Nahoru po žebříku. Jste venku z jeskyně, ale to nejhorší v této sekci vás teprve čeká. V pozadí jsou planety, tma, hvězdičky. Najednou se na obrazovce objeví deset šipek, pět z pravé a pět z levé strany, znázorňujících počet útočících letadel. Ty létají vždy po jednom a pouštějí řízené rakety. Palte ze všech sil z obou zbraní (řízené rakety a roztrojky) za stálé chůze před letedlem, ale nesmíte se zapomenout včas otočit a sledovat další letadlo v protisměru. Po odstranění i této překážky vás dělí už jen dvě místnosti od prodejny. Nakupte si nejlepší SNOWERy (3 kredity) a život. Mimochodem, když zůstanete chvíli stát u některého z vodopádů, všimněte si, že v něm poskakuje ryba. Když rybu zabijete, dostanete za ní život, který se sice nikde neobjeví, ale když vás něco zabije, moc se bude hodit.

 

LEVEL 5
Začátek je až neobvykle poklidný. Ve třetí obrazovce začněte střílet. Pobijte pár vojáků a dvě děla. O místnost dál vyletí obrovský vrtulník. Neustále střílejte. Jděte zpět k pravému rohu a zalehněte. Vypusťte několik SNOWERů. Potom, co si z cesty odstraníte vrtulník, máte volný průchod do další místnosti, kde se nacházejí elektrody, mezi kterými nastává výboj. Brání vám v další cestě, takže je jednoduše zničte. Na konci sousední místnosti vystřelte a nadskočte. Obraz se posune do vedlejší místnosti na velkém podstavci (kruhu). Všimněte si též dvou žebříků. První vede dolů a druhý směrem nahoru, ale nedá se po něm zatím vylézt. Vrhněte se tedy na první žebřík, lezte přímo dolů a střílejte. Zabijete tak vojáky, kteří lezou nahoru proti vám. Jen co se ocitnete dole na zemi, zalehněte a střílejte roztrojkami. Uvidíte svého nepřítele. Chrání ho čtyři elektrické výboje, které ho, do doby než je zničíte, činí nesmrtelným. Zničte výboje několika přesnými dávkami a rozstřílejte svého protivníka na kusy. Teď už po žebříku nahoru. Přestupte na plošinu, potom na další žebřík. Na vrcholu vypusťte SNOWERy, tak totiž odstraníte dělo u dveří prodejny. Dveře si otevřete obvyklým způsobem, nakupte si náboje (BULLETS za 3 kredity) a ochrannou bariéru (BARRIER za 2 kredity). V žádném případě si nekupujte život, je drahý, stojí 6 kreditů!

 

LEVEL 6
Ve druhé místnosti střílejte a zastavte se přesně nad dělem. Stočte zbraň pod sebe a vystřelte. Zničte dělo. V další místnosti si okamžitě lehněte. Vyjede ozubené kolo. Ochranná bariéra ho začne sama ničit. Přidejte se. Stočte zbraň nahoru a kolo doražte. Propadněte se do druhého poschodí. Vojáci tam začnou lézt z obou stran. Chvíli okolo sebe střílejte, seberte kredity a propadněte se do třetího poschodí. Zde vyjedou dvě ozubená kola. Zničte je obvyklým způsobem jako to první. Opět se propadněte o poschodí níž, zde se chovejte podobně jako na druhém poschodí. A potom honem na páté poschodí. Objeví se tři ozubená kola, s těmi si taky určitě poradíte. Ocitnete se na šestém poschodí. Ve středu místnosti se nachází obrazovka. Přejděte k levému okraji obrazovky a se zájmem se do ní zahleďte. Objeví se ona zmiňovaná zlá hlava a poví: "Ha, ha, ha! Mám celou tvou rodinu!". Děsem vykřiknete, když uvidíte svého otce a ostatní členy rodiny viset za ruce v prodejně. Chvíli ještě trvá debata mezi vámi a hlavou. Teď už se nadobro rozhodnete jít do toho na plný koule. Doteď to byla jenom rozcvička. Po několika místnostech se dostanete do prodejny. Zde nakupte jednu z "batohových" zbraní. K dispozici je NITRO (koule, které se rozprsknou do všech stran z pravého horního rohu, za 2 kredity) nebo HOMING (řízené rakety za 4 kredity).

 

LEVEL 7
Na začátku ničte vojáky až do těch míst, kde se začnou zvedat vlny a zprava se objeví velká bitevní loď. Zničte všechny děla všemi dostupnými zbraněmi. Po tom, co odstřelíte poslední dělo, se začne loď potápět. Pokračujte dál až do prodejny. Zde si kupte ochrannou bariéru (BARRIER za 4 kredity). Dál nakupujte dle vlastního uvážení, doporučuji mít roztrojky a řízené rakety.

 

LEVEL 8
Vyberte si jeden žebřík ze čtyř. Vylezte nahoru. Cestou polezou vojáci v obou směrech. V pozadí za žebříky teče obrovský vodopád, na jeho vrchol se musíte dostat. Tam vás čeká malý žebřík, na kterém jsou dveře. Z těchto dveří vyjde obrovská geneticko-mechanická housenka. Rada, jak neztratit ani jeden život, je prostá. Okamžitě jak se dostanete k malému žebříku, vylezte až ke dveřím a zahajte střelbu. Housenka nestačí pomalu ani vylézt. Přes dveře se dostanete do prodejny. A hele! Kdopak to tam je místo zbraní! Otec, matka a další čtyři členové rodiny. Každý za jeden kredit. Od každého z nich dostanete jednu zbraň, celkem tedy šest kousků. Všechny je vykupte a pospěšte si zdolat poslední překážku - zlou a velkou hlavu, vládce temnot.

 

LEVEL 9
Jděte až do míst prvního odporu. Zde je to dost nepříjemné. Vždy vás tam ohrožuje skupina čtyř až šesti čtverců s jakousi hlavičkou uprostřed, jsou velmi aktivní a záludně střílejí i několik ran najednou. Po několika takto poměrně těžkých místnostech je opět klid. Avšak tentokrát až trochu zarážející. Jedna místnost, druhá místnost, stále klid, připomíná to klid před bouří, někde v těchto místech by měla být ono velká hlava. Ještě jedna místnost a je to tady! Zalehněte a střílejte. Všimněte si, jak je hlava nádherně propracovaná, vždy když otevře obrovskou tlamu, něco po vás vyplivne. Když zničíte hlavu, nevstávejte. Zůstalo ještě to nejdůležitější - její mozek, který se nadále brání. Když zničíte i ten, čeká vás pěkně graficky provedená odměna a samozřejmě vřelá gratulace.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 10 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist