English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Lop Ears - návod

V úvodním menu si navolte ovládání a pak se můžete pustit do hry. Na začátku se náš milý zajíc ukrývá v jakési noře. Ovládání zajíce je poměrně neobvyklé. Při pohybu vpravo a vlevo je zatím vše normální, ale pokud chcete zdolat kopec, musíte použít klávesu pro směr dolů. Když tuto klávesu použijete na rovině, zajíc vesele poskakuje, což je o hodně rychlejší než klasický přesun.

 

Pokud v průběhu hraní stlačíte klávesu FIRE, objeví se následující menu:

 

RESUME GAME - návrat do hry
TAKE OBJECT - sebrání předmětu, na kterém zajím stojí
DROP OBJECT - položení jednoho ze dvou předmětů
USE OBJECT - použití jednoho ze dvou předmětů
MIX OBJECT - vzájemné použití dvou předmětů mezi sebou
EXAM OBJECT - prozkoumání předmětu
QUIT GAME - ukončení hry

 

Co má zajíc zrovna u sebe, vidíte ve dvou oknech vlevo nad hrací plochou. Mezi okny se nachází vaše skóre a zbývající čas. Mrkve vpravo pak představují zajícovu energii, která dotykem s protivníkem ubývá. Není se však čeho bát, ve hře se nachází pole, kde se dají chybějící mrkve doplnit. Pokud použijete předmět na nesprávném místě objeví se hlášení "THIS OBJECT IS UNUSABLE AROUND HERE" a je třeba to zkusit na jiném místě. Když chcete sebrat předmět na místě, na kterém se nic nenachází, vypíše se zpráva "THERE ARE NONE AROUND TO TAKE". Bohužel se tato věta někdy zobrazí, i když na předmětu stojíte. V tom případě se posuňte o kousek dále a celou akci zopakujte. Podobné to je i s používáním předmětů. To by bylo na úvod k teorii vše, teď již následuje praktický návod.

 

Vyjděte z nory na kopec a postupujte okolo vajíčka (nemusíte si ho všímat, hru dohrajete i bez něj) až ke dvěma vstupům do podzemních tunelů. Vejděte do toho více napravo. Po cestě najdete klíč (KEY), který hlídá zlý zajíc, ten chytře seberte a upalujte dále až ke třem bednám a zajícovi. Zde položte klíč na zem a vylezte na povrch. Běžte několik obrazovek vlevo, dokud nenajdete plechovku (TIN BOX), ve které se nachází velmi důležitá věc, takže ji seberte. Vlevo by vás přejelo auto, proto se vraťte zpět až na mrkvové pole. Zde roste hlávkový sálat (LETTUCE), vezměte ho a skočte znovu do podzemí. Postupujte dále vpravo, zde stojí zlý zajíc, kterého uklidníte salátem. Za salát od něj navíc dostanete pumpu (PUMP), ale zatím ji tu nechce ležet. Vraťte se pro klíč, co jste odložili. Jděte vpravo, opět na povrch, zamiřte vlevo okolo zlé veverky, až se dostanete k lavičce, vedle které leží malý otvírák (OPENER). Položte klíč a seberte otvírák, kterým otevřete plechovku (MIX OBJECT). Získaný balónek (BALLOON) i otvírák odložte na zem. Zase vezměte klíč, který jste před chvílí položili, a jděte vlevo k poštovní schránce. Tu odemkněte klíčem, získáte tak balík (PARCEL). Jděte ještě vlevo, kde se nachází další klíč (žlutý) od poštovní schránky (ve hře jsou totiž dvě). Seberte ho a vraťte se k nůžkám (SCISSORS). Položte klíč a vezměte nůžky, kterými rozstřihněte obal balíku, z kterého se vykutálí míč (BALL).

 

Položte nůžky, už je nebudete potřebovat, seberte klíč. Teď se vydejte do podzemí až k pumpě, kde všechno položte a běžte si doplnit energii na mrkvové pole. Vraťte se pro balón a pumpu, obě věci zkombinujte, čímž balón nafouknete. Pumpu položte. Seberte míč, jděte až ke třem bednám, které nestráží žádný zajíc. Odtud pokračujte v cestě vlevo až k malému molu, kde se musíte postavit úplně na kraj. Použijte míč, přes který přeskákejte na druhou stranu, zde ho položte a zamiřte do vedlejší obrazovky. Postavte se pod strom a použijte nafouknutý balón, dostanete se tak na větev, kde seberte žalud (ACORN). Odložte nepotřebný balón a za pomocí míče se vraťte zpět. Nechte si pouze žalud. Skočte do tunelu a vraťte se pro klíč. S těmito předměty se vydejte vlevo. Na konci tunelu vyjděte na povrch. Běžte vpravo až k poštovní schránce. Klíčem ji odemkněte a seberte dopis (LETTER). Pokračujte vpravo až ke zlé veverce, kterou zabavte žaludem. U břehu jezera seberte kost (BONE). Vraťte se a u vstupu do tunelu vše odložte. Jděte pro vědro (BUCKET), okolo kterého jste dříve procházeli. S ním se vydejte na místo, kde jste zanechali míč. Na molu naberte do vědra vodu. Potom postupně na mrkvovém poli doplňte energii. Můžete si také vzít jednu mrkev do zásoby. S mrkví a vědrem se vraťte k místu s kostí. Pokud jste netrpělivý a chcete už vidět konec hry, proběhněte okolo psů (tunelem úplně vlevo), když máte kost, jste v bezpečí. V další obrazovce se nachází zapálený kahan, ten uhaste vodou z vědra a cesta na svobodu je volná.

 

Pro všechny, kteří si chtějí ještě trochu zahrát, tu mám krátké pokračování. Vědro a kost položte před psy. Jděte zpět a seberte nůž (KNIFE), pokračujte vpravo až ke třem bednám s kreditní kartou (CASHCARD). Seberte ji a vraťte se skrze tunel k místu, kde jste nechali mrkev, tou si doplňte energii. Položte kartu a seberte obálku, kterou otevřete nožem. Když použijete list (NOTE), získáte několik důležitých rad v hádankách. Za kreditní kartu dostanete v bankomatu 5 liber (5 POUNDS). Za ně dostanete v dalším bankomatu olej, ale nejdříve musíte najít prázdnou nádobu (BOTTLE). Nádobu s olejem (OIL) dejte starému zajícovi v noře, ten ji může prodat na burze a za získané peníze koupit ojeté auto. 

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 10. 3. 2002 | Zdroj: BIT 11/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist