English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Aven (8)
Fruit Machine Simu... (1)
Video Pool (28)
Dictator (8)
Tetris 1-4 (17)
Shooter (5)
Agent 99 (3)
Peklo (6)
Indiana Jones 1-3 (6)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Lone Wolf 3 - The Mirror of Death - návod

DISCIPLÍNY KAI

 

Během staletí mniši z kláštera KAI ovládli různé způsoby boje, známé jako DISCIPLÍNY (DOVEDNOSTI) KAI - 'KAI SKILLS'. Těchto disciplín je celkem 10 (ve hře jen 8) a jelikož je LONE WOLF ještě nestačil všechny zvládnout, může si z nich ve hře vybrat pouhé čtyři. Vyjmenujme si oněch osm dovedností z kláštera KAI, které lze použít v této hře:

 

WEAPON SKILL - dovednost v ovládaní zbraně. Zvýší vaše bojové schopnosti a sílu vašich paží.

 

INVISIBILITY - neviditelnost. Vaše postava začne "blikat" a nepřátelé vás přestanou vidět, nemohou tak přesně zadávat údery.

 

KINSHIP (ANIMAL KINSHIP) - spřízněnost se zvířaty. Zde zavolá na pomoc vlka, který chvíli zdrží nepřítele.

 

SIXTH SENSE - šestý smysl. Ukáže vám správnou cestu, popřípadě naznačí řešení problému.

 

HEALING - léčitelství. Velmi užitečné pro regeneraci sil v boji s démony a jinými protivníky.

 

PSI SURGE - útok duševní silou. Nejen zbraněmi, ale i mohutnou silou psychické energie dovedou rytíři KAI působit na některé nepřátele, kteří neovládají sami obranu proti duševní energii.

 

MINDSHIELD - štít proti útoku nepřítele duševní energií, který vám ušetří část potřebné životní energie.

 

DIVINITY - umožní vám uvidět démona, který se rozhodne použít kouzla neviditelnosti.

 

ZAČÍNÁME BOJ

 

Po nahrání hry se objeví menu s těmito možnostmi:

 

1. START GAME (start hry)
2. SOUNDS: MUSIC AND EFFECTS (volba zvukových efektů)
3. SELECT KAI SKILLS (výběr dovedností KAI)
4. DEFINE KEYS (volba ovládání)

 

Navolte si ovládání a pak si zvolte čtyři z osmi dovedností KAI, o nichž si myslíte, že vám budou nejužitečnější. Každá z dovedností má svůj grafický znak a ty, které si zvolíte stiskem FIRE, budou během hry umístěny nad hrací plochou obrazovky. Během hry tyto dovednosti v případě potřeby zapínáte stisky tlačítek 1 až 4. Číslům odpovídají dovednosti KAI podle toho, v jakém pořadí jste si je volili (raději si to poznamenejte).

 

ÚKOL LONE WOLFA V TÉTO HŘE

 

Nepřátelé uloupili v klášteře KAI sedm kamenů mudrců a jeden z nich ukryli na samém vrcholu mohutné věže KAZAN-GOR. Úkolem LONE WOLFA v této počítačové hře je získat tento kámen (LORESTONE). Věž KAZAN-GOR však hlídá mocné Zrcadlo smrti (MIRROR OF DEATH), které bylo Temnými pány rozděleno na sedm střepů a ty nyní vzaly na sebe podobu kouzelného meče. Mečem pak vládnou nadzemské bytosti - démoni, kteří vždy na sebe vezmou podobu toho, kdo vnikl do věže, v tomto případě tedy podobu LONE WOLFA. Pokud na ně při své pouti věží KAZAN-GOR narazí, bude se mu zdát, že bojuje se svým vlastním stínem.

 

VSTUPUJEME DO VÉŽE KAZAN-GOR

 

LONE WOLF se objeví na začátku hry v nejspodnější části věže, v niž musí v její nejvyšší části objevit kámen LORESTONE. Věž je však dosti členitá a v několika místech se rozvětvuje, což LONE WOLFOVI dost stíží nalezení tohoto místa. Důležitá místa v rozvětvení věže a její jednotlivé vrcholy hlídá sedm démonů (Zrcadlo smrti), které musí nejdříve LONE WOLF porazit v souboji. A co je horší, zničit je musí v předepsaném pořadí, jinak se úkol nezdaří. Jak přijdete na to, kterého démona zničit dříve a kterého později, to už nechám na vás.

 

Po vstupu do věže bude asi nejlepší si hned vyzkoušet bojové pohyby, které je LONE WOLF schopen provádět, abyste pak v boji s démony lépe uspěli. Je velmi obratný a může provádět pět bojových úderů a tři obranné údery. Kromě pohybu vlevo, vpravo, dřepu a výskoku nahoru, počítačový LONE WOLF zvládá i dlouhý skok a kotoul po zemi. Útočné údery jsou tyto: kop nohou, úder pěstí, rána mečem na hlavu, rána mečem na břicho a rána mečem na nohy. Obranné údery jsou: zadržení meče protivníka u nohou, zadrženi meče u břicha a zadržení meče ve výši hlavy. K provedení všech těchto pohybů a úderů použijte stisků tlačítek (až tři současně), nebo osm směrů na joysticku a někdy i současný stisk FIRE. Jak to provést, to už si musíte odhalit a nacvičit sami, až vstoupíte do věže KAZAN-GOR.

 

NÁSTRAHY VE VĚŽI KAZAN-GOR

 

Pouť k vrcholu věže nebude snadná ani pro LONE WOLFA. Sdělím vám, jaké druhy nebezpečí zde na něj čekají. Hned po vstupu do věže se střetnete se dvěma z nich. První je zvířecí hlava na dřevěných dveřích, která se na nich nepravidelně zjevuje, otevírá tlamu a vrhá na vás oslabující střely. Druhou je pak mohutná socha sedící příšery na podstavci, která rovněž nepravidelně otevírá svou tlamu a vrhá stejné střely, které vždy zasáhnou LONE WOLFA tehdy, snaží-li se prolézt pomocí stojícího žebříku do další části věže. Musíte vystihnout ten správný okamžik.

 

Dále jsou ve věži v určitých místech podlahy kola s řetězy a ostrými hroty na konci, která se nepravidelně roztáčejí a pak mají stejný účinek, jako pila cirkulárka, pokud se jich dotknete, když se točí. Velmi nepříjemní jsou i divocí ptáci, kterých jsou ve věži celá hejna, ti vás dovedou shodit se žebříku dolů, zrovna ve chvíli, kdy už se zdá, že jste nahoře. Po bocích některých žebříků pak jsou rozmístěny energetické krystaly, mezi nimiž v nepravidelných okamžicích srší smrtící energetické výboje. Naštěstí se chvíli před výbojem krystaly rozblikají, takže se tento okamžik dá rozpoznat a zařídit se podle toho. Dále ze stropu věže padají, anebo jsou různě dopředu rozmístěny těžké železné koule s bodlinami, které padají na LONE WOLFA a způsobují mu těžká zranění. Kromě toho se ve hře vyskytuje ještě jakási mohutná postava mnicha, která vrhá nebezpečné střely po LONE WOLFOVI. Celkové však musím připomenout, že ne všechny své nepřátele ve věži může LONE WOLF zničit, mnohým z nich se může pouze vhodně vyhnout.

 

SOUBOJ S DÉMONY A PTÁKY

 

Pokud LONE WOLF dorazí k rozvětvení věže, hlídanému jedním ze sedmi démonů (Zrcadlo smrti), žebříky, které vedly na tuto plošinu se zvednou a dočasně zmizí, to je signál, že následuje souboj s démonem, který na sebe vzal podobu stínu LONE WOLFA. A jelikož je tento démon zrcadlovou obdobou LONE WOLFA, může rovněž v souboji použít některé z dovednosti KAI, které má LONE WOLF, například neviditelnost, popřípadě útok psychickou energií. Během boje s démonem sledujte ukazatele energie obou bojovníků. Jsou to dva sloupcové indikátory, umístěné na spodním okraji obrazovky, mezi čtyřmi zvířecími hlavami. Horní sloupec je energie LONE WOLFA, dolní démona. Pokud proti němu použijete např. PSI SURGE, sledujte, jak sloupec jeho energie rychle ubývá. Výsledek boje bude záviset na míře zvládnutí bojových úderů, proto se snažte. Zdoláte-li démona, objeví se text TOWER COMPLETED, žebříky se opět spustí zpět na svá místa a můžete pokračovat ve své pouti po věži a hledat místo, kde se utkáte s druhým démonem. Pokud se vydáte špatným směrem, zjistíte, že cesta je zablokovaná a nelze projít, musíte to zkusit jinudy.

 

Postup dále vám mnohdy velmi znepříjemní i divocí ptáci, kteří často létají okolo žebříků ve věži a v poslední chvíli vás z nich srazí zpět dolů. Zlikvidujte nejdříve ty dole a stoupejte nahoru žebříkem, kde se často objevují další ptáci. Pokud se nedá horní ptáky nějak 'vymanévrovat', nezbude vám nic jiného, než vhodně použít jednu z dovedností KAI (ale kterou!?) a LONE WOLF pak bezpečně projde dále. Avšak pozor, tato a možná, že i jiné dovednosti KAI, se dají použít ve věži pouze 10x! Vyčerpáte-li je na zbytečnosti, dále už vám nic nepomůže a budete muset začít všechno znovu. Proto si počínejte opatrně.

 

VÝTAHY A PLOŠINY

 

V některých místech věže KAZAN-GOR se lze dopravit do vyšších pater pouze pomoci úzkých plošin, které jezdí nahoru po šroubovitých osách (jakýsi výtah). Často pak musíte z jedné plošiny přeskočit hned na druhou. Dávejte si ale pozor! Okolo výtahů jsou často rozmístěny padající železné koule a otáčivé pily. Stačí jeden neopatrný pohyb, popřípadě to, že stojíte na okraji plošiny a ne ve středu, a v okamžiku, kdy zavadíte o tyto nástrahy, spadnete zpět dolů. Také výskok z plošiny v okamžiku, kdy se zrovna roztočí kola pily, bude pro LONE WOLFA velmi zlý a spadne dolů. Tyto šroubovité výtahy většinou jezdí kolmo nahoru, najdete však i takové, které jezdí šikmo. Pokud budete hrát naostro, bez pouků, tak musíte vědět, že počet životů LONE WOLFA je znázorněn v dolní, ozdobné části obrazovky pomocí čtyř zvířecích hlav, které se během hry různě šklebí a otevírají tlamy. Pokud přijde LONE WOLF o život, příslušná zvířecí tlama se promění v lebku.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 2. 2011 | Zdroj: FIFO 26 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist