English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

King's Keep - návod

Vyhledejte dvorního šaška a promluvte si s ním. Rád by předvedl královi své nové číslo, kdyby jenom našel svoji hrací pohlednici. Ve stejné místnosti seberte lyru (LYRE) a list s notami (MUSIC PAGE). List s notami si nastudujte a poté zahrajte na lyru královu oblíbenou melodii. Vydejte se za bláznivým starcem, se kterým rovněž prohoďte pár slov. Dozvíte se, že mu někdo ukradl jeho náhrdelník. Ve sklepení vezměte víno (WINE), promluvte se stráží, která vás taktně upozorní, že by se královi vůbec nelíbilo, kdyby vás tu našel. V nejnižším patře sklepení seberte ručník (TOWEL). Vraťte se k šaškovi a kousek od něho položte list s notami, abyste po něm mohli vyskákat do vyšších pater hradu.

 

V jídelně seberte šesták (PICAYUNE), v kuchyni vytáhněte z kotle stříbrný nůž (SILVER KNIFE). Pak se vypodložte vínem a ručníkem a vyskočte si pro opečeného krocana (ROAST TURKEY). Znovu seberte víno a ručník. Víno pak odložte pod schůdky do dalšího patra a zamiřte do trůnního sálu. Král pro vás nebude mít příliš vlídných slov, tak mu alespoň zacpěte ústa pečeným krocanem. Za to vás odmění zlatou mincí (GOLD COIN). O patro výše navštivte komornou, která je nastydlá. Prozatím jí dejte stříbrný nůž, na oplátku obdržíte hedvábný šátek (SILKEN SHAWL). Král již začíná šílet z melodie, co jste vyloudili na lyře, takže vám ji vymění za lák s žabími kukadly (TOAD'S EYES).

 

V pokoji čaroděje seberte spálenou hůlku (BURNT WAND). Podložte se několika předměty a ještě doskákejte pro netopýří křídlo (BAT'S WING). Vraťte se až do sklepení a rytíři v brnění dejte zlatou minci. Promluvte si s vězněnou ježibabou. Ta vám poradí, jak opravit kouzelnou hůlku. Dejte ji šálu od komorné, dostanete kapesník (HANDKERCHIEF). Nakonec ji obdarujte ručníkem. Při cestě ke kotli vyměňte list z notami za šesták. Do kotle v kuchyni vhoďte netopýří křídlo, žabí očka a hůlku. Pak z něj vytáhněte novou hůlku (NEW WAND). S její pomocí otevřete zelený poklop do nejvyššího patra hradu. Vlevo si vypodložte cestu a seberte klíč od truhly (CHEST KEY), ale v žádném v případě ji zatím neodemykejte, byla by to rychlá smrt.

 

V podkroví hradu vpravo se nachází ohlodaná kost (GNAWED BONE), abyste se k ní dostali, musíte se opět vypodložit nějakým předmětem. Při zpáteční cestě budete muset opět odhodit nějaký předmět, doporučuji použít list s notami, který již nebudete potřebovat. Komorné dejte kapesník, získáte klíč od umývárny (WASH ROOM KEY). V umývárně seberte mýdlo (SOAP) a štít (SHIELD). Štít si připevněte k paži. Starci dejte ohlodanou kost a doneste hrací pohlednici (PLAYING CARD) šaškovi. Od něj získáte kouzelný kámen (STONE). Ježibabě odneste mýdlo.

 

Do kotle v kuchyni vhoďte kámen. Z kotle vylovte kbelík (BUCKET). Nyní už můžete klíčem odemknout truhlu v podkroví, připevněný štít vás ochrání před otrávenou šipkou, která z truhly vylétne. Uvnitř najdete starý svitek (OLD SCROLL), který si přečtěte. Dozvíte se ingredience pro výrobu spícího kouzla. V umývárně naplňte kbelík vodou (FULL BUCKET). Kbelík s vodou vyměňte u ježibaby za pírko (FEATHER). Pokud máte u sebe ještě šesták, můžete přes svitek vyvolat spící kouzlo. Ve sklepení seberte knihu (BOOK). Zhruba v prostřední části hradu vezměte helmu (HELMET) a nasaďte si ji.

 

Na opačném konci stejného podlaží je i zlatý prut (GOLDEN ROD). V pokladnici ještě získejte zlatou rukojeť (GOLDEN HANDLE). V místnosti u východu s padacím mostem vsuňte zlatý prut do otvoru. Na něj nasaďte zlatou rukojeť. Padací most je dole, ze zdi vystřelí další otrávená šipka, naštěstí máte nasazenu helmu, takže se vám nic nestane. Zbývá překonat poslední překážku za vytouženou svobodou – magickou bariéru, k tomu vám dobře poslouží kniha.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 18. 9. 2011 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist