English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Kamikaze - návod

Když jsem si poprvé nahrál tuto hru, vydanou firmou Code Masters v roce 1990, příjemně mě překvapila nádherná titulní obrazovka, na níž jsou zobrazeny dva historické dvojplošníky v souboji. Autor této obrazovky si opravdu zaslouží pochvalu! Takto příjemně naladěn, byl jsem pln očekávání, jaká že to hra se skrývá pod slibným názvem Kamikaze (sebevrah).

 

Začátek vypadal docela slibně, objevilo se letiště s velkou budovou velitelství, na jejíž střeše v divokém větru vlála vlajka. Na povel z budovy vyběhl mrňavý pilot a ostošest utíkal do svého dvouplošníku, který stál opodál. Naskočil dovnitř, motor se rozběhl ... a zbytek už byl na mně. Po stisku směru nahoru letadélko vyrazilo hbitě k obloze. Jen tak tak jsem se vyhnul dalšímu, kupodivu zjevně tryskovému letadlu, které vyrazilo nečekaně zleva proti mně (asi nepřítelova tajná zbraň), bohužel to další letadlo využilo mého překvapení, parádně mě sejmulo a moje stíhačka si to sama zamířila špičkou k zemi, aby z ní vzápětí zbyly jen trosky.

 

Náležitě nažhaven do boje s okřídlenými vzdušnými piráty startuji znovu a už si dávám větší pozor. Zkouším manévrovat a zjišťuji, že letadélko docela dobře reaguje na rychlé změny výšky a směru letu, dovede zpomalovat a zrychlovat a přesouvat se tak k levému, nebo pravému okraji obrazovky a dokonce lze po současném stisku FIRE a směru změnit směr letu a letět zpět (změní se i směr posuvu obrazovky). Po čase však stejně opět klesám k zemi. Nevzdávám se a znovu mířím k obloze (přece tím tenhle popis neukončím) odhodlán, zjistit další skutečnosti.

 

Konečně padá několik padouchů v plamenech k zemi a já se dostávám nad nové a nepoznané území nepřítele. Dole se dokonce mihl pořádný tank a začal po mém letadélku drze střílet! Ale jak na něj? Odpověď mi dala vzápětí má úspěšná bojová akce. Vesele si to kolem mně profičel dvouplošníček, zjevně přetížený ohromnou bombou, která mu visela pod trupem. Tu se objevil nápis GET THE BOMB (seber bombu). Má vytrénovaná ruka s prstem na spoušti ho rychle poslala k zemi a chudák bomba padala osamoceně za ním. Rychle otočím letoun taky dolů, zachytím bombu a už ji mám upevněnu na svém dvouplošníku! 

 

Pak se v dolní části obrazovky se objevil další povel - KAMIKAZE PRISON (bombarduj vězení), takže žádný tank, nutno zničit vězení, v němž nepřítel drží zajatce. A protože jste KAMIKAZE, nebudete provádět žádné shazování bomb na vězení, nýbrž se od vás očekává, že s celým letounem a svojí osobou prásknete i s bombou do budovy vězení, která je označena velkou blikající šipkou! A ejhle! Po provedeném střemhlavém pádu na vězení se můj letounek opět objevil na zemi u vězení, z něhož k letounu vyběhlo několik postaviček. Text RETURN TO BASE (vrať se na základnu) a blížící se střílející tank mi napověděl, že bude vhodné, co nejrychleji odstartovat, což se taky po stisku nahoru podařilo a já zamířil celý šťastný opět k domovu.

 

Nakonec se mi podařilo opravdu i přistát na mateřské základně, osvobození zajatci z mého dvojplošníku spokojeně vyběhli do budovy a já mohl začít plnit další úkol. V další úrovni hry je to obdobné, opět zničíte vězení "ukradenou" bombou a zachraňujete zajatce, vše je ale o něco obtížnější. Objevují se parašutisté (na dotek nebezpeční), kterým lze ustřelit padák a oni pak hezky padají k zemi, bohužel moc rychle. Po zemi jezdí kromě tanků i motocykly, později se objeví i nějaké šíleně rychlé UFO a bůhví co ještě. 

 

Tank i motocykly lze ale sestřelit v nízkém letu u země z palubního kanónu! Těm, kteří to budou chtít taky zkusit, doporučuji držet FIRE stále zmáčknuté, spíše se pak jen manévrováním ubráníte před množstvím letadel. No nevím, hra vypadá celkem sympaticky, děj je jednoduchý, úkol je jasný, horší je to ale s hratelností. Hra je asi až příliš obtížná, každý pouhý dotek budovy a cizího letadla končí havárií a musel jsem moc trénovat, abych uhrál alespoň tohle. Grafika je přiměřená, rovněž něco barev, není to celkem tak špatné, ale mohlo by to být přeci jen lepší!

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 21 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist