English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Dizzy 1-7 (46)
Bruce Lee RX (4)
Super Robin Hood (8)
Fire and Ice (3)
Saboteur 1-2 (44)
Robocop 1-3 (14)
COINZ are Mine! (4)
Speccy Quiz (1)
Jam! (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Inheritance - Panic in Las Vegas - návod

První část hry se odehrává ve výškové budově, ve které máte pronajatý jeden z pokojů. Zde vás zastihla nečekaná zpráva o vašem dědictví. Než se vydáte na letiště, musíte vrátit všechny věci, které jste si vypůjčil od obyvatel tohoto domu. V opačném případě vás budou neustále pronásledovat, čímž prošvihnete odlet. Letadlo navíc odlétá za 10 minut (přesně v 11:20, jak stojí v dopise), takže musíte jednat rychle. Ze stolu popadněte tašku, z popelníku pod ní pak seberte 200 dolarů, které byly v dopise spolu s letenkou do Las Vegas.

 

Ze dvou černých skříněk do tašky postupně naházejte – žehličku, svícen, kaktus, baterku, náramek a trumpetu. Otevřete oba šuplíky, přibalte revolver a propisku. Vyjděte ze svého pokoje, který se nachází v nejvyšším (sedmnáctém) podlaží. Postupně po schodiště scházejte do nižších podlaží. Téměř na každém patře vás zastaví osoba, které je potřeba vrátit konkrétní věc. Co, které osobě přesně patří, si prostudujte na přiložené mapě. Příjemnou změnou je pracovnice charity, která po vás nic nechce, naopak vás obdaruje nějakým tím dolarem navíc. Když máte všechno rozdané, nastupte do výtahu, vyjeďte do nejvyššího patra.

 

Vstupte do svého pokoje č. 170. Ze šuplíku vezměte pas a hodinky. Konečně budete moci sledovat přesný čas, který v této hře hraje nesmírně důležitou roli. Opusťte pokoj, znovu nastupte do výtahu a jeďte do přízemí (nultého patra). Vyběhněte ven (všimněte si telefonu na zdi), před budovou je opuštěný taxík. V žádném případě do něj nenastupujte, jinak byste se dopustili trestného činu krádeže. Místo toho si zapamatujte telefonní číslo taxi služby (13920). Vraťte se k telefonu, vhoďte jednu minci a zadejte číslo taxi služby. Domluvte si odvoz na letiště. Když znovu vyjdete přes budovu, již na vás bude čekat taxikář. Nastupte na zadní sedačku. Opište si vstupní heslo do další části hry.

 

Druhá část se odehrává na letišti. Nejprve zadejte vstupní heslo, které jste se dozvěděli na konci první části. Vstupte hlavním vchodem do vestibulu letiště. Na odletové tabuli vidíte, že vaše letadlo do Las Vegas odlétá v 11:19 z brány číslo pět. Máte tedy dvě minuty, které využijeme obhlídkou letištní haly. Ve stánku koupíme noviny MON TRICOT a zakousneme jeden sendvič. Na informacích nám usměvavé děvče potvrdí čas odletu. Kníratému muži u východu dejte nějaké peníze. Upozorní vás, že vám z tašky vypadl pas, bez kterého byste rozhodně neodletěli. Jako projev díků mu dejte další peníze, řekne vám, že v Las Vegas máte pozdravovat jeho bratra.

 

Teď už se můžete přesunout k odbavovací přepážce. Muži v uniformě ukažte váš cestovní pas. Na hodinkách zkontrolujeme přesný čas. Pokud ukazuje 11:19, projděte branou číslo 5. Uvnitř letadla vás uvítá příjemná letuška. Krátce po odletu ovšem dojde k přepadení letadla. Únosci předejte jeho oblíbené noviny MON TRICOT, tím se uklidní. Během letu se už nic mimořádného nestane. Na autobusovém nádraží počkejte na autobus číslo 9 (ale až ten druhý v pořadí). Během čekání na správný autobus nezírejte na další individua stojící na zastávce, nedopadlo by to s vámi dobře. Když jste vše udělali správně, dozvíte se vstupní heslo do poslední části hry.

 

Třetí část se odehrává v Las Vegas. Na mapě můžete navštívit několik lokací. Nejprve se vydejte do baru BC, kde ve striptérce rozpoznáte letušku, za mlčení od ní dostanete hezkých 1500 dolarů. Poté zamiřte za notářem, který vám oznámí, že do osmé hodiny ranní musíte v kasínech vyhrát 1 milion dolarů, abyste získali dědictví. U notáře lze ukrást čtyři sošky, když se nedívá (má zrovna zavřené oči). Ty lze prodat vedle (dveře s nápisem LOAN) u překupníka s černými brýlemi, kde je možné si zahrát i ruskou ruletu o 30 tisíc dolarů. Hra je to poněkud riskantní, máte zhruba 16% šanci, že si vystřelíte mozek z hlavy. Na druhou stranu jsou to nejrychleji vydělané peníze. Když se vám to podaří přežít celkem 34x, máte vystaráno.

 

Štěstěnu ale není radno pokoušet příliš dlouhou, proto zamiřte do místních kasín, zde vám o život sice nepůjde, o peníze však ano. Kasína jsou rozdělena do třech typů, podle toho, jakou hazardní hru můžete hrát. Na výběr máte výherní automat, kostky nebo ruletu. Do automatu můžete najednou hodit 1 až 5 dolarů, pak zatáhněte za páku. Nejvyšší výhru (500 dolarů) získáte, pokud vám padne 3x BARRE. Jaké další kombinace jsou výherní, se dozvíte v manuálu ke hře. Jistě tušíte, že touto cestou vyhrát požadovanou částku by bylo poněkud zdlouhavé. Tak můžete zkusit kostky, zde mimochodem konečně potkáte bratra chlápka z letiště, kterého můžete pozdravovat, nic vám to ovšem nepřinese.

 

Minimální sázka je 10 dolarů, maximální pak 9999 dolarů. Pokud chcete vsadit, musíte najet kurzorem na nápis STAKE a držet FIRE+nahoru. Hází se vždy s dvojicí kostek, výsledné hodnoty se sečtou. Některá čísla jsou vítězná, jiná prohrávají vsazený vklad, zbývající čísla pak znamenají, že krupiér bude házet znovu. Jaká čísla jsou která, se opět dozvíte z manuálu hry. Čím déle se ve hře držíte, tím vyšší násobek původního vkladu můžete vyhrát. Jako poslední tu máme ruletu, vsázet můžete na barvu, lichou či sudou, popřípadě na konkrétní číslo. Při vsazení na konkrétní číslo můžete vyhrát sedminásobek vložené částky. Jakou cestou se dopracujete k jednomu milionu dolarů, je už na vás, s požadovaným obnosem pak stačí zajít za notářem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 5. 2018 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist