English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Saboteur 1-2 (41)
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Hobbit - návod

V místnosti seberte a prozkoumejte mapu (CURIOUS MAP). Promluvte si s Gandalfem. Vyjděte ven, pak směrem dolů, kde uvidíte zlobří stopy. O obrazovku dál mají zlotři tábor, takže zde není radno příliš dlouho otálet. Rychle se vraťte zpět a vyčkejte až přijde úsvit, ze zlobrů zůstanou pouze dvě zkameněliny. Seberte klíč (KEY), který ihned použijte na žluté dveře. Uvnitř doupěte vezměte meč (SWORD) a provaz (ROPE).

 

Jděte nahoru a vpravo. Promluvte si s elfem, nejenže vám ukáže další cestu, ale obdaruje vás i chlebem Lembas (ELF BREAD). Jděte dolů, vpravo (opatrně ať nespadnete ze srázu), nahoru, vpravo, nahoru, 2x vlevo. V domě medvědího muže seberte láhev s vínem (WINE) a za závěsem sekeru (AXE). 2x vpravo, 2x dolů. Vstupte do podzemí, kde si všimněte zelených dveří. Jděte vlevo a sekerou rozbijte kmen, který vám brání v cestě.

 

Dostanete se na nové prostranství, vpravo se nachází vchod do Glumovy jeskyně. Uvnitř seberte prsten (RING). V tom se objeví Glum, prohoďte s ním pár slov a rychle utečte pryč. Pokračujte stále dolů a nechte se polapit lesními elfy. V cele objevíte pod pískem poklop. Pod ním se nachází bílý klíč (KEY). Za pomocí provazu se dostanete oknem ven. Zrakům elfů uniknete, když si nasadíte prsten. Vyhledejte dům s bílými dveřmi a patřičným klíčem si odemkněte. Otevřete poklop, pod kterým teče řeka, novým otvorem prohoďte jeden z barelů (BARREL).

 

Skočte na barel a nechte se unášet proudem. Jděte nahoru a promluvte si s vesničanem. Dozvíte se, že Šmak spálil všechny domy a celou jejich úrodu. Dejte mu chléb Lembas, na oplátku dostanete luk (ARC). Pokračujte 2x nahoru a vlevo. V ruinách vyhořelého domu objevíte zelený klíč (KEY). Když se vydáte horní cestou 2x vpravo, objevíte se nedaleko chatrče medvědího muže. Odtud zamiřte do podzemí se zelenými dveřmi. Ty odemkněte klíčem. V podzemí najděte lopatu (SHOVEL).

 

Znovu se vydejte do obrazovky s vesničanem (kolem lesních elfů, poklopem v podlaze). O obrazovku výš v pravém dolním rohu prokopejte tunel. Tím vpadnete Šmakovi do zad a jednou dobře mířenou ranou z luku ho zneškodníte. Zmocněte se pokladu (TREASURE) a vraťte se na začátek hry do svého domku.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 2. 2013 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist