English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Hobbit - návod

V místnosti seberte a prozkoumejte mapu (CURIOUS MAP). Promluvte si s Gandalfem. Vyjděte ven, pak směrem dolů, kde uvidíte zlobří stopy. O obrazovku dál mají zlotři tábor, takže zde není radno příliš dlouho otálet. Rychle se vraťte zpět a vyčkejte až přijde úsvit, ze zlobrů zůstanou pouze dvě zkameněliny. Seberte klíč (KEY), který ihned použijte na žluté dveře. Uvnitř doupěte vezměte meč (SWORD) a provaz (ROPE).

 

Jděte nahoru a vpravo. Promluvte si s elfem, nejenže vám ukáže další cestu, ale obdaruje vás i chlebem Lembas (ELF BREAD). Jděte dolů, vpravo (opatrně ať nespadnete ze srázu), nahoru, vpravo, nahoru, 2x vlevo. V domě medvědího muže seberte láhev s vínem (WINE) a za závěsem sekeru (AXE). 2x vpravo, 2x dolů. Vstupte do podzemí, kde si všimněte zelených dveří. Jděte vlevo a sekerou rozbijte kmen, který vám brání v cestě.

 

Dostanete se na nové prostranství, vpravo se nachází vchod do Glumovy jeskyně. Uvnitř seberte prsten (RING). V tom se objeví Glum, prohoďte s ním pár slov a rychle utečte pryč. Pokračujte stále dolů a nechte se polapit lesními elfy. V cele objevíte pod pískem poklop. Pod ním se nachází bílý klíč (KEY). Za pomocí provazu se dostanete oknem ven. Zrakům elfů uniknete, když si nasadíte prsten. Vyhledejte dům s bílými dveřmi a patřičným klíčem si odemkněte. Otevřete poklop, pod kterým teče řeka, novým otvorem prohoďte jeden z barelů (BARREL).

 

Skočte na barel a nechte se unášet proudem. Jděte nahoru a promluvte si s vesničanem. Dozvíte se, že Šmak spálil všechny domy a celou jejich úrodu. Dejte mu chléb Lembas, na oplátku dostanete luk (ARC). Pokračujte 2x nahoru a vlevo. V ruinách vyhořelého domu objevíte zelený klíč (KEY). Když se vydáte horní cestou 2x vpravo, objevíte se nedaleko chatrče medvědího muže. Odtud zamiřte do podzemí se zelenými dveřmi. Ty odemkněte klíčem. V podzemí najděte lopatu (SHOVEL).

 

Znovu se vydejte do obrazovky s vesničanem (kolem lesních elfů, poklopem v podlaze). O obrazovku výš v pravém dolním rohu prokopejte tunel. Tím vpadnete Šmakovi do zad a jednou dobře mířenou ranou z luku ho zneškodníte. Zmocněte se pokladu (TREASURE) a vraťte se na začátek hry do svého domku.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 2. 2013 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist