English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
International Kara... (2)
Inferno (18)
Indiana Jones 2-4 (6)
Indiana Jones 1-3 (7)
Il Noma Della Rosa (6)
Honba za pokladem (1)
Hobgoblin (1)
Home Iceland Dizzy (2)
Hlasový program (3)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Hammerfist - návod

Po nahrání hry se na obrazovce objeví menu DEFINE KEYS, kde se stlačením klávesy '1' provede REDEFINE KEYS (převolení kláves). Nyní si volíte klávesy pro jednotlivé směry, jak se vás počítač ptá. Jsou to vlevo, vpravo, nahoru, dolů a střelba. Po navolení se vracíte opět do menu. Zde se stále jako ve větru vlní název hry. Je to celkem zajímavý efekt. Pokud máte navoleno stiskněte klávesu '2' pro start hry. Volba joysticku zde není, ale podpora pro Kempston i Sinclair joystick existuje automaticky.

 

Teď se vypíší jména osob podílejících se na tomto programu. Dejte STŘELBU. Ocitáte se v první místnosti. Vidíte zde robota, jakési mouchy a čtyři dveře. Ve třech je zřejmě elektrický proud. Rozbijte hlavou počítač. Nyní vystřelte na tělesa nad dveřmi, z nich je zřejmě vysílán elektrický proud. Na každé dvě rány. Tím se okolo vás vytvoří silové pole, které vám umožní projít dveřmi napravo. Že okolo vás vzniklo silové pole, je signalizováno zprávou SECURITY SYSTEM BREACHED (bezpečností systém prolomen) a dále tím, že začnete blikat. Nyní můžete projít dveřmi, které by vás jinak nepustily. Tento postup platí i u ostatních dveří. Dále se nacházíte ve druhé místnosti. Každý level má osm místností. Napravo vidíte stůl s počítačem a nějakými měřícími přístroji. Před vámi je mříž a nad vámi další patro s dalšími přístroji. Hlavou zničte počítač i oba měřící přístroje. Na měřič se dostanete tak, že v ženské podobě skočíte na stůl s počítačem a z něj, z pravého rohu klávesnice, skočíte do druhého patra. Pak ničte nepřátelské roboty tak dlouho, až se okolo vás vytvoří silové pole. Přistupte k mříži, ta se zvedne. Vejděte za ni. Mříž se za vámi zatáhne a v tom okamžiku se ocitáte ve třetí místnosti. Celá je pokryta haldami smotaných příšer s očima na stopkách (i bez) a chapadly. Nejprve zničte tu krčící se v levém dolním rohu, pak visící seshora. Nyní střílejte do haldy napravo. V ženské podobě vyskočte na zbytky příšery a v mužské podobě zničte chapadlo a oko visící seshora. Stoupněte si do druhé prohlubně zleva, která zbyla po příšeře.

 

Teď vyskočte na lávku nad mříží. Z levého okraje skočte na další lávku. Zde jsou dvě blikající světélka. V nich si můžete doplnit energii, jako když chcete rozbít počítač hlavou. Hlavně nemějte velké oči, ať místo hodně energie nemáte žádnou. Máte-li dostatek energie, kopněte do dveří napravo a projděte do další místnosti. V této cimře samozřejmě proveďte rozbití počítače, atd. Projděte dveřmi nahoře. Proti vám vyjíždí robot. Zde se moc nezdržujte a vraťte se těmi samými dveřmi zpět. Kopněte do dveří napravo a projděte jimi. Zleva přilétávají různě veliké kuličky. Projděte dveřmi a můžete si dobýt energii. Dále se zde nalézá mříž. Samozřejmě, bouchněte hlavou a projděte. Objevíte se u výtahů, mezi nimiž jsou dveře. Ty se otevírají rozkopnutím. V ženské podobě s výtahem stoupáte, v mužské podobě zase klesáte. Přišli jste doprava a ejhle, zde už jste byli, ale v jiném patře. Rozstřílejte bedny a vejděte do dveří skrývajícími se za nimi. Rozkopněte dveře, nalézáte se u počítače. I teď, jako i v předešlých komnatách, rozbijte svou tvrdou makovicí počítač a opusťte tuto místnost dveřmi. Tím jste úspěšně či méně úspěšně zakončili první level. Uvidíte, jaká překvapení vás čekají ve druhém, třetím a čtvrtém levelu. Prozradím vám, že se probojujete i pod moře a do podmořských jeskyní.

 

OVLÁDÁNÍ

 

VLEVO – chůze doleva
VPRAVO – chůze doprava
NAHORU – přepínání muž (Hammerfist) / žena (Metalisis)
DOLŮ – přikrčení se k matičce zemi
STŘELBA – dotyčná osoba se otočí zády k vám
STŘELBA + VLEVO – střelba/kop doleva
STŘELBA + VPRAVO – střelba/kop vpravo
STŘELBA + NAHORU – střelba/výskok nahoru
STŘELBA + DOLŮ – střelba dolů/otočení

 

Při otočení zády:

 

STŘELBA + NAHORU – chůze vpřed
STŘELBA + DOLŮ – bouchání hlavou

 

Ještě k písmenům ve hvězdičkách, která zůstanou po rozbitých robotech:

 

? – ubírá energii
L – munice
P – výdrž
E – energie
B – energie oběma

 

Nahoře je umístěna informační tabulka, kde pod žlutou střelou je uveden počet střel. Zelenými dílky je vyobrazena energie a pod modrou pěstí je uvedena výdrž. Mezi výdrží a střelbou se přepíná klávesou  pro STŘELBU. Výdrž slouží ke stále napřažené pěsti u Hammerfista.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 10. 7. 2007 | Zdroj: ZX-magazín 1/92 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist