English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Gregory Loses His Clock - návod

Vytáhněte z kapsy budík a položte ho na noční stolek, poté zalehněte do postele a nechte si něco příjemného zdát. Ve snu se ocitá v obrazovce, kde ze tří míst v podlaze prýští voda. Ze země seberte červený kruhový uzávěr, který nasaďte na potrubí úplně vpravo od gejzíru s rybou. Voda přestane stříkat a ryba spadne dolů. Rybu ignorujte a projděte nově přístupnými dveřmi. Jděte vpravo do obrazovky se čtyřmi písty a bodáky vylézajícími ze stropu. Přes pohybující se písty musíte šikovně přejít, abyste získali další kruhový uzávěr. Vraťte se na začátek a kruhový uzávěr nasaďte na potrubí úplně vlevo. Seberte zkumavku, která vám poslouží jako zbraň. Natočením vlevo nebo vpravo zní vystřeluje bílá hmota. Projděte nově uvolněnými dveřmi a zamiřte vlevo. Je zde několik rotujících hvězd, všechny až na poslední dvě je vystřílejte bílou hmotou ze zkumavky. Zkumavku odložte. Poté opatrně dojděte pro poslední uzávěr. Vraťte se na start a u prostředních dveří nasaďte uzávěr. Seberte první část budíku a projděte dveřmi do další úrovně.

 

Nyní se ocitáme v džungli. Jděte 2x vpravo, pozor si dejte na opici, co po vás hází žlutým míčkem, dále pak na ptáka, který vás bombarduje vejci. Pomocí lanovkového vozíku překonejte propast a v další obrazovce u chatrče seberte skákací fazoli. Vraťte se k hadovi a sněžte fazoli, čímž získáte schopnost skákat. Vlevo od hada přeskákejte propast s krokodýlem. Zde se nachází další zkumavka, která opět poslouží jako zbraň. Sestřelte mouchu, která v této obrazovce poletuje. Had na propastí jde také sestřelit. Vraťte se k opici a pomocí zkumavky trefte její žlutý míček, který po vás hází. Nakonec střelte do poletujícího ptáka, ze kterého vypadne další část budíku. Tu seberte a odložte zbraň. Přes lanovkový vozík jděte k chatrči a vstupte dovnitř.

 

Nacházíte se před galerií. Vejděte dveřmi. Galerie představuje velký labyrint místností, jejich propojení je s každou hrou jiné. V první místnosti se na zemi nacházejí tři značkovače, které můžete libovolně sbírat a pokládat, tak si můžete značit již navštívené obrazovky. Hlavně si dobře zapamatujte dva obrazy, které visí v první místnosti po vstupu. Vaším úkolem je najít dva naprosto identické obrazy v dalších místnostech galerie. Ty je pak nutné strhnout a za nimi objevíte další dvě části budíku. Pokud se spletete a strhnete jiný obraz, musíte celou anabázi po galerie absolvovat znovu. Pokud máte obě části budíku, odložte stržené obrazy a všechny značkovače, najděte východ z galerie a zamiřte vpravo.

 

Nasedněte do tanku a cestou vpravo ničte všechny střílny a helikoptéry, které vám zkříží cestu. U močálu se tankem otočte a vraťte zpět na start (opět musíte zničit řadu střílen a helikoptér), vystupte z tanku a zamiřte vlevo. Za domem se nachází vrtulník, do kterého naseďte. V obrazovce, kde jste vystoupili z tanku, dosedněte vrtulníkem na žlutý most. Ten pak můžete dopravit nad močál úplně vpravo. Vrtulníkem se vraťte zpět k budově a vystupte. Opět nasedněte do tanku, zničte všechny protivníky a přejeďte tankem po nově umístěném mostě přes močál. U budovy zničte poslední střílnu. Vystupte z tanku a seberte poslední část budíku – hodinový strojek.

 

Vstupte do domu a hodinový strojek položte na stůl přímo do ruk hodináře. Všechny zbývající části budíku pak položte na zem před stůl. Hodinář se dá do práce a po chvíli je budík kompletní a plně funkční. Seberte ho z pultu a projděte dveřmi vlevo. Jste zpátky ve svém pokoji. Položte budík opět na noční stolek a ulehněte ke spánku. Spánku si už moc neužijete, za chvíli začne budík zvonit a je na čase vstávat.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 13. 1. 2015 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist